film monochromatyczny

Wszystkie artykuły z tagiem: "film monochromatyczny" w serwisie fotopolis.pl:
Kosmo Foto Mono - panchromatyczny film teraz także do średniego formatu
Popularność panchromatycznego filmu Kosmo Foto Mono 35 mm sprawiła, że producent postanowił rozpocząć także produkcję w wersji 120 do średnioformatowych aparatów.
18 Lut 2019
Michał Chrzanowski
0
Lomography B&W 100 35 mm Potsdam Kino Film to magia kina w fotograficznym wydaniu
Firma Lomography powraca z kolejnym filmem inspirowanym kinem lat 60. Tym razem producent zaprezentował monochromatyczny Potsdam, który ma dostarczyć „wspaniałych czarno-białych odcieni z ponadczasowym efektem“.
10 Sty 2019
Michał Chrzanowski
0
Lomography Berlin 400 Kino Film - czarno-biały film kinematograficzny w wersji 135
Lubicie czarno-białe kino? Teraz estetykę dawnych filmów będziecie mogli odtworzyć swoimi analogami, dzięki nowemu filmowi Lomography, ciętemu z materiału stworzonego na potrzeby kinematografii.
7 Lis 2018
Maciej Luśtyk
0
ADOX HR-50 to nowy uniwersalny monochromatyczny film
Mamy dobre wieści dla fanów analoga. Właśnie zadebiutował ADOX HR-50 - nowy monochromatyczny film w formatach 135, 120 i 4x5, który ma świetnie sprawdzić się w streecie, krajobrazie, a nawet w portrecie.
8 Paź 2018
Michał Chrzanowski
0
Silberra - nowa marka wkracza na rynek fotografii analogowej. Oferta robi wrażenie
O tym, że film w ostatnim czasie przeżywa prawdziwy renesans nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. O nowych filmach słyszymy już niemal co miesiąc. Teraz z masową produkcją chce wystartować nowa firma, która oprócz kilku materiałów światłoczułych ma zamiar produkować także chemię.
27 Paź 2017
Maciej Luśtyk
3
Nie wiesz jaki film czarno-biały wybrać? Oto porównanie większości materiałów o czułości ISO 400 na rynku
Fotografia analogowa powraca wielkimi krokami. Jak jednak połapać się w ofercie dostępnych filmów? Odnalezienie swojego ulubionego materiału zajmuje niekiedy nawet kilka lat. Zadanie to postanowił ułatwić Wam fotograf Andrew Branch i porównał ze sobą większość dostępnych na rynku filmów monochromatycznych.
28 Sie 2017
Maciej Luśtyk
0
Film JCH Street Pan 400 dostępny w wersji do aparatów średnioformatowych
Często, gdy piszemy o nowych materiałach światłoczułych, zagorzali miłośnicy analoga komentują: “Fajnie, ale co z tego, jak nie ma wersji 120”. Mamy dla nich dobrą wiadomość. Pokazany rok temu film JCH Street Pan od teraz dostępny jest także w wariancie średnioformatowym.
1 Sie 2017
Maciej Luśtyk
3
Bergger Pancro400 – monochromatyczny film opracowany na nowo
W końcu mamy dobrą wiadomość dla miłośników fotografii analogowej. Firma Bergger zaprezentowała nową monochromatyczną kliszę filmową Pancro400.
7 Paź 2016
Michał Chrzanowski
0
Instax mini monochrome – czarno-biały film, na który czekaliśmy
Fotografowanie aparatami instax wkroczyło na zupełnie nowy poziom. Firma Fujifilm w końcu zaprezentowała swój pierwszy monochromatyczny film natychmiastowy, który ma „uwolnić kreatywność”.
7 Wrz 2016
Michał Chrzanowski
1
Film JCH Street Pan 400 nareszcie w sprzedaży
O filmach analogowych zazwyczaj piszemy ze smutkiem. Zwykle są to bowiem informacje o zakończeniu ich produkcji. Na szczęście zdarzają się wyjątki. Na rynek właśnie trafił zapowiadany w marcu materiał JCH Street Pan 400.
5 Sie 2016
Maciej Luśtyk
0