Instax mini monochrome – czarno-biały film, na który czekaliśmy

Instax mini monochrome – czarno-biały film, na który czekaliśmy

Fotografowanie aparatami instax wkroczyło na zupełnie nowy poziom. Firma Fujifilm w końcu zaprezentowała swój pierwszy monochromatyczny film natychmiastowy, który ma „uwolnić kreatywność”.

Firma Fujifilm powiększyła swoją gamę filmów o nowy instax mini monochrome. Jak zapewnia producent, czarno-biały film ma zagwarantować zupełnie nowe doznania podczas fotografowania popularnymi instax’ami w serii mini. Jednak przede wszystkim jest on odpowiedzią na coraz bardziej wyrafinowane potrzeby użytkowników. Nowy film umożliwi im rozwinięcie potencjału artystycznego oraz ekspresji fotograficznej, dodając do tego kolejny wymiar zabawy w momencie korzystania z aparatów instax – czytamy w informacji prasowej.

 

Podobnie jak z kolorowymi filmami, tak i instax mini monochrome będzie dostępny w opakowaniu zawierającym 10 sztuk. W sprzedaży ma się pojawić już w październiku 2016 roku. Cena nie została jeszcze ujawniona. Jednak za kolorowe odpowiedniki płacimy w granicach 30-40 zł (10 sztuk). Tak więc podobnie może kosztować instax mini monochrome, ale to jeszcze nie zostało potwierdzone.

Po więcej informacji o tym produkcie, jak również innych rozwiązaniach firmy odsyłamy na stronę www.fujifilm.eu.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
11
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8