Fotograf stworzył aparat natychmiastowy z klocków Lego

Fotograf stworzył aparat natychmiastowy z klocków Lego

Widzieliśmy już wiele fotograficznych projektów typu “zrób to sam”. Ten jednak jest naprawdę wyjątkowy. Używając obiektywów ze starej lustrzanki i części z aparatu Instax Mini, fotograf Albertino Tam zbudował z klocków Lego w pełni funkcjonalny aparat natychmiastowy.

Pasją pochodzącego z Hong- Kongu fotografa Albertino Tama jest przerabianie aparatów natychmiastowych tak, by można było zamocować do nich zwykłe obiektywy - głównie pochodzące ze starych aparatów średnioformatowych. O swoich dokonaniach pisze na blogu Instax Magic.

 

W swoim najnowszym przedsięwzięciu Tam poszedł jednak o krok dalej i stworzył korpus aparatu od podstaw… z klocków Lego. Jak sam mówi, zainspirował go do tego widok sąsiada wyrzucającego na śmietnik całą torbę klocków. Nie zastanawiając się długo, zamówił przez internet zestaw Lego i zaczął eksperymentować z konstrukcją.

Za podstawę aparatu posłużyła mu optyka (obiektyw 80 mm f/3.5) ze starej dwuobiektywowej lustrzanki Yashica, dzięki czemu mógł on stworzyć kominek do podglądu widzianego obrazu i wygodnego kadrowania. Stworzony w ten sposób aparat naświetla zdjęcia na wkładach Instax Mini, do których obsługi posłużył moduł wymontowany z jednego z aparatów natychmiastowych Fujifilm.

Efekt? Jedyny w swoim rodzaju aparat natychmiastowy, który nie tylko ma oryginalny wygląd, ale pozwala też tworzyć wyjątkowe zdjęcia. Połączenie magii średniego formatu z wkładami Instax owocuje bowiem bardzo przyjemnymi dla oka rezultatami, między innymi niemożliwym do osiągnięcia zwykłymi natychmiastówkami, rozmytym tłem. Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć przykładowych wykonanych aparatem.

 

Więcej informacji o projekcie znajdziecie w wywiadzie z fotografem opublikowanym na stronie lomography.com. Po opis poszczególnych projektów Albertino i możliwość zamówienia przerobionego aparatu natychmiastowego odsyłamy na bloga instaxmagic.wordpress.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8