Fotograf stworzył aparat natychmiastowy z klocków Lego

1
Maciej Luśtyk
22 Marzec 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Widzieliśmy już wiele fotograficznych projektów typu “zrób to sam”. Ten jednak jest naprawdę wyjątkowy. Używając obiektywów ze starej lustrzanki i części z aparatu Instax Mini, fotograf Albertino Tam zbudował z klocków Lego w pełni funkcjonalny aparat natychmiastowy.

Pasją pochodzącego z Hong- Kongu fotografa Albertino Tama jest przerabianie aparatów natychmiastowych tak, by można było zamocować do nich zwykłe obiektywy - głównie pochodzące ze starych aparatów średnioformatowych. O swoich dokonaniach pisze na blogu Instax Magic.

 

W swoim najnowszym przedsięwzięciu Tam poszedł jednak o krok dalej i stworzył korpus aparatu od podstaw… z klocków Lego. Jak sam mówi, zainspirował go do tego widok sąsiada wyrzucającego na śmietnik całą torbę klocków. Nie zastanawiając się długo, zamówił przez internet zestaw Lego i zaczął eksperymentować z konstrukcją.

Za podstawę aparatu posłużyła mu optyka (obiektyw 80 mm f/3.5) ze starej dwuobiektywowej lustrzanki Yashica, dzięki czemu mógł on stworzyć kominek do podglądu widzianego obrazu i wygodnego kadrowania. Stworzony w ten sposób aparat naświetla zdjęcia na wkładach Instax Mini, do których obsługi posłużył moduł wymontowany z jednego z aparatów natychmiastowych Fujifilm.

Efekt? Jedyny w swoim rodzaju aparat natychmiastowy, który nie tylko ma oryginalny wygląd, ale pozwala też tworzyć wyjątkowe zdjęcia. Połączenie magii średniego formatu z wkładami Instax owocuje bowiem bardzo przyjemnymi dla oka rezultatami, między innymi niemożliwym do osiągnięcia zwykłymi natychmiastówkami, rozmytym tłem. Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć przykładowych wykonanych aparatem.

 

Więcej informacji o projekcie znajdziecie w wywiadzie z fotografem opublikowanym na stronie lomography.com. Po opis poszczególnych projektów Albertino i możliwość zamówienia przerobionego aparatu natychmiastowego odsyłamy na bloga instaxmagic.wordpress.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (8)
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A7R IV - 60-megapikselowy potwór wyznacza nowy rekord w świecie pełnej klatki
Sony A7R IV - 60-megapikselowy potwór wyznacza nowy rekord w świecie pełnej klatki
Sony wyprzedza konkurencję o dwie długości. Najnowszy bezlusterkowiec producenta oferuje największą jak do tej pory rozdzielczość wśród aparatów pełnoklatkowych, a do...
179
4
Sigma fp - najmniejszy pełnoklatkowy aparat systemowy na świecie
Sigma fp - najmniejszy pełnoklatkowy aparat systemowy na świecie
Sigma lubi zaskakiwać i mimo tego, że aparaty firmy są produktami dosyć niszowymi, stale je rozwija. Najnowszy aparat systemu L to zarazem jedna z najciekawszych...
56
15
V-Lux 5 to najnowszy superzoom Leiki, który… wygląda znajomo
V-Lux 5 to najnowszy superzoom Leiki, który… wygląda znajomo
Leica zaprezentowała model V-Lux 5 - brata bliźniaka Panasonika Lumix FZ1000 II. Oba modele łączy ta sama specyfikacja, jednak propozycja niemieckiego producenta...
21
2