Fotograf stworzył aparat natychmiastowy z klocków Lego

1

Autor: Maciej Luśtyk

22 Marzec 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Widzieliśmy już wiele fotograficznych projektów typu “zrób to sam”. Ten jednak jest naprawdę wyjątkowy. Używając obiektywów ze starej lustrzanki i części z aparatu Instax Mini, fotograf Albertino Tam zbudował z klocków Lego w pełni funkcjonalny aparat natychmiastowy.

Pasją pochodzącego z Hong- Kongu fotografa Albertino Tama jest przerabianie aparatów natychmiastowych tak, by można było zamocować do nich zwykłe obiektywy - głównie pochodzące ze starych aparatów średnioformatowych. O swoich dokonaniach pisze na blogu Instax Magic.

 

W swoim najnowszym przedsięwzięciu Tam poszedł jednak o krok dalej i stworzył korpus aparatu od podstaw… z klocków Lego. Jak sam mówi, zainspirował go do tego widok sąsiada wyrzucającego na śmietnik całą torbę klocków. Nie zastanawiając się długo, zamówił przez internet zestaw Lego i zaczął eksperymentować z konstrukcją.

Za podstawę aparatu posłużyła mu optyka (obiektyw 80 mm f/3.5) ze starej dwuobiektywowej lustrzanki Yashica, dzięki czemu mógł on stworzyć kominek do podglądu widzianego obrazu i wygodnego kadrowania. Stworzony w ten sposób aparat naświetla zdjęcia na wkładach Instax Mini, do których obsługi posłużył moduł wymontowany z jednego z aparatów natychmiastowych Fujifilm.

Efekt? Jedyny w swoim rodzaju aparat natychmiastowy, który nie tylko ma oryginalny wygląd, ale pozwala też tworzyć wyjątkowe zdjęcia. Połączenie magii średniego formatu z wkładami Instax owocuje bowiem bardzo przyjemnymi dla oka rezultatami, między innymi niemożliwym do osiągnięcia zwykłymi natychmiastówkami, rozmytym tłem. Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć przykładowych wykonanych aparatem.

 

Więcej informacji o projekcie znajdziecie w wywiadzie z fotografem opublikowanym na stronie lomography.com. Po opis poszczególnych projektów Albertino i możliwość zamówienia przerobionego aparatu natychmiastowego odsyłamy na bloga instaxmagic.wordpress.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Firmware 2.0 do Leica SL2-S - nowe funkcje i zwiększona wydajność w trybie wideo
Firmware 2.0 do Leica SL2-S - nowe funkcje i zwiększona wydajność w trybie wideo
Oprogramowanie wewnętrzne 2.0 do aparatu Leica SL2-S przynosi mnóstwo nowych funkcji zarówno w zakresie autofokusa, jak i ogólnego działania aparatu. Kluczowe są jednak nowe możliwości wideo.
1
1
Bosma G1 8K - modułowa kamera od chińskiego producenta optyki
Bosma G1 8K - modułowa kamera od chińskiego producenta optyki
Bosma, mało znany w branży fotograficznej i wideo producent teleskopów astronomicznych, lornetek i lunet celowniczych zamierza wprowadzić na rynek konsumencką kamerę 8K z mocowaniem Mikro 4/3
2
0
Polaroid Go - kompaktowa rewolucja jako alternatywa dla Instaxa
Polaroid Go - kompaktowa rewolucja jako alternatywa dla Instaxa
Polaroid prezentuje najbardziej rewolucyjny (dla siebie) produkt od lat. Aparat Go Camera i nowe wkłady Go Film przenoszą magię Polaroida do mniejszego formatu i...
15
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (8)