Lego w końcu zrobi prezent fotografom. Retro Camera to zestaw, który pokochają wszyscy fani analoga

Autor: Maciej Luśtyk

8 Grudzień 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Miłośnicy aparatów wreszcie doczekali się fotograficznego zestawu Lego. Klocki Retro Camera z serii Creator odwzorują wygląd klasycznej analogowej lustrzanki i będą niedrogie. W sam raz na prezent.

Pomysł na „replikę” aparatu z klocków Lego nie jest niczym nowym. Na przestrzeni lat widzieliśmy już przynajmniej kilka fanowskich projektów biorących na warsztat klasyczne aparaty. Do tej pory brakowało jednak oficjalnego zestawu, który byłby łatwo dostępny dla każdego zainteresowanego. Właśnie się to zmienia. Już na początku 2024 roku na rynku zadebiutuje zestaw Retro Camera z serii Lego Creator.

Niedrogi zestaw Lego dla fanów klasycznych aparatów

Nadchodzący zestaw odwzorowuje wygląd klasycznych analogowych lustrzanek na film. Jak przystało na oficjalną produkcję, nie zabrakło tu pomysłowych rozwiązań, które dodadzą zestawowi atrakcyjności. Otrzymamy więc obracany „pierścień ostrości”, ruchome elementy górnego panelu, otwieraną klapkę, a nawet „film”, który załadujemy do aparatu. Do tego także kolorowy, stylizowany pasek na ramię.

W sumie 261 elementów, które pozwolą na stworzyć aparat w wymiarach zbliżonych do prawdziwych analogowych lustrzanek (7 x 13 x 8 cm). Z racji tego, że jest to zestaw z serii Creator, z dostarczonych klocków zbudujemy także dwie inne konstrukcje: kamerę w stylu handycamów z lat 2000 i miniaturowy odbiornik TV.

Co chyba najważniejsze, będzie to także jeden z tańszych zestawów, dzięki czemu z pewnością stanie się popularnym wyborem na miły fotograficzny prezent. Niestety klocki Lego Creator Retro Camera trafią na rynek dopiero w styczniu, toteż nie ma co liczyć, że uda nam się je dostać przed tegorocznymi świętami.

Cena i dostępność

Zestaw Lego Creator Retro Camera wyceniono na 20 dolarów, czyli ok. 80 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie lego.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
System Canon RF wreszcie się otworzy? „Negocjacje na zaawansowanym poziomie”
System Canon RF wreszcie się otworzy? „Negocjacje na zaawansowanym poziomie”
Kiedy w końcu Canon otworzy swój bezusterkowy system na optykę firm zewnętrznych? Jak dowiadujemy się z rozmowy z przedstawicielem firmy, negocjacje z producentami zmierzają już ku...
19
Photographer - National Geographic rusza z serialem dokumentalnym poświęconym pracy fotografów
Photographer - National Geographic rusza z serialem dokumentalnym poświęconym pracy fotografów
Zastanawiacie się jak powstają zapierające dech w piersiach zdjęcia, które możemy oglądać na łamach National Geographic? W marcu na platformie Disney+ zadebiutuje nowy serial...
16
Apple tworzy AI do edycji obrazu przy pomocy komend. Czy nadchodzi koniec klikania?
Apple tworzy AI do edycji obrazu przy pomocy komend. Czy nadchodzi koniec klikania?
Mogłoby się wydawać, że aktualny sposób pracy z obrazem jest optymalny i nie zmieni się nigdy. Nowy projekt Apple i Uniwersytetu Kalifornijskiego to pomysł na interfejs nowego typu,...
27
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)