Lego w końcu zrobi prezent fotografom. Retro Camera to zestaw, który pokochają wszyscy fani analoga

Autor: Maciej Luśtyk

8 Grudzień 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Miłośnicy aparatów wreszcie doczekali się fotograficznego zestawu Lego. Klocki Retro Camera z serii Creator odwzorują wygląd klasycznej analogowej lustrzanki i będą niedrogie. W sam raz na prezent.

Pomysł na „replikę” aparatu z klocków Lego nie jest niczym nowym. Na przestrzeni lat widzieliśmy już przynajmniej kilka fanowskich projektów biorących na warsztat klasyczne aparaty. Do tej pory brakowało jednak oficjalnego zestawu, który byłby łatwo dostępny dla każdego zainteresowanego. Właśnie się to zmienia. Już na początku 2024 roku na rynku zadebiutuje zestaw Retro Camera z serii Lego Creator.

Niedrogi zestaw Lego dla fanów klasycznych aparatów

Nadchodzący zestaw odwzorowuje wygląd klasycznych analogowych lustrzanek na film. Jak przystało na oficjalną produkcję, nie zabrakło tu pomysłowych rozwiązań, które dodadzą zestawowi atrakcyjności. Otrzymamy więc obracany „pierścień ostrości”, ruchome elementy górnego panelu, otwieraną klapkę, a nawet „film”, który załadujemy do aparatu. Do tego także kolorowy, stylizowany pasek na ramię.

W sumie 261 elementów, które pozwolą na stworzyć aparat w wymiarach zbliżonych do prawdziwych analogowych lustrzanek (7 x 13 x 8 cm). Z racji tego, że jest to zestaw z serii Creator, z dostarczonych klocków zbudujemy także dwie inne konstrukcje: kamerę w stylu handycamów z lat 2000 i miniaturowy odbiornik TV.

Co chyba najważniejsze, będzie to także jeden z tańszych zestawów, dzięki czemu z pewnością stanie się popularnym wyborem na miły fotograficzny prezent. Niestety klocki Lego Creator Retro Camera trafią na rynek dopiero w styczniu, toteż nie ma co liczyć, że uda nam się je dostać przed tegorocznymi świętami.

Cena i dostępność

Zestaw Lego Creator Retro Camera wyceniono na 20 dolarów, czyli ok. 80 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie lego.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Szybko poszło. Mango prezentuje kampanię modową stworzoną przez AI
Szybko poszło. Mango prezentuje kampanię modową stworzoną przez AI
Znana marka odzieżowa wystartowała z pierwszą kampanią modową stworzoną w całości przy użyciu generatorów grafiki AI. I takich sytuacji będzie coraz więcej.
6
Konkurs Magnum Photos i Polaroid - do wygrania aparat I-2, zapas filmów i opieka mentorska agencji
Konkurs Magnum Photos i Polaroid - do wygrania aparat I-2, zapas filmów i opieka mentorska agencji
Polaroid i Magnum Photos wystartowali ze wspólna kampanią, która chce podkreślić wagę opowiadania historii za pomocą fotografii. Towarzyszy jej otwarty konkurs ukierunkowany na...
7
Aparat niedostępny z powodu dużego zainteresowania? To tylko marketingowy spin
Aparat niedostępny z powodu dużego zainteresowania? To tylko marketingowy spin
W ostatnich latach producenci sprzętu fotograficznego coraz częściej informują o niedoborach poszczególnych produktów, rzekomo spowodowanych zbyt dużym zainteresowaniem. To tylko...
25
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)