zrób to sam

Wszystkie artykuły z tagiem: "zrób to sam" w serwisie fotopolis.pl:
Pomysł na zdjęcie: eksplozja kolorów
Uwolnij swój twórczy potencjał i zabaw się w sapera-kolorystę. Zdetonuj wielobarwne bomby i sfotografuj niesamowite wybuchy, używając wody, mleka i farby w proszku.
23 Lut 2019
Redakcja Fotopolis
1
Boisz się wołać filmy samemu? Wideoporadnik Ilforda pokaże Ci jak robić to dobrze i bezpiecznie
Fotografujący coraz chętniej sięgają po tradycyjne medium, samodzielne wołanie filmów wielu osobom wydaje się jednak zbyt trudne, by nawet tego spróbować. Zupełnie niepotrzebnie. Ten wideoporadnik przeprowadzi Was przez cały proces.
2 Mar 2018
Maciej Luśtyk
1
Wielkoformatowa kamera cyfrowa? Wyjątkowy projekt 18-letniego fotografa
Cyfrowe aparaty wielkoformatowe praktycznie nie istnieją, nie mówiąc już uzyskaniu za ich pomocą ruchomego obrazu. Dzięki pomysłowości, plastykę wielkiego formatu przełożył jednak na język filmowy 18-letni amerykański fotograf Zev Hoover.
2 Sty 2018
Maciej Luśtyk
2
Ten fotograf stworzył własny obiektyw od podstaw. Zobaczcie efekty
Myślicie, że stworzeni obiektywu możliwe jest tylko w zaawansowanych technologicznie fabrykach specjalizujących się w produkcji optyki? Szwedzki fotograf Mats Wernersson zbudował portretowo szkło własnoręcznie. Rezultaty was zaskoczą.
28 Kwi 2017
Maciej Luśtyk
2
Fotograf stworzył aparat natychmiastowy z klocków Lego
Widzieliśmy już wiele fotograficznych projektów typu “zrób to sam”. Ten jednak jest naprawdę wyjątkowy. Używając obiektywów ze starej lustrzanki i części z aparatu Instax Mini, fotograf Albertino Tam zbudował z klocków Lego w pełni funkcjonalny aparat natychmiastowy.
22 Mar 2017
Maciej Luśtyk
1
Marzycie o cyfrowej przystawce do analogów? Przy odrobinie wytrwałości zrobicie ją sami
Możliwość przekształcenia starych analogów w aparaty cyfrowe od dawna rozpala zmysły fotografów. Dzięki instrukcjom tego fotografa cyfrową przystawkę do starych lustrzanek będziecie mogli wykonać samemu.
8 Mar 2017
Maciej Luśtyk
0
Zobacz, jak niedrogim sposobem zbudować domowe studio do fotografii produktowej
W zawodzie fotografa ważna jest pomysłowość, która niejednokrotnie pomaga nadrobić braki w sprzęcie. Zobaczcie jak za grosze stworzyć domowe studio do fotografii produktowej.
10 Lut 2017
Maciej Luśtyk
2
8 prostych trików, które pomogą wam uzyskać ciekawe efekty
Gdy myślimy o efektach specjalnych, zwykle przed naszymi oczami staje żmudny proces postprodukcji. Jednak oryginalne rezultaty jesteśmy w stanie uzyskać przy odrobinie zabawy z rzeczami codziennego użytku.
15 Gru 2016
Maciej Luśtyk
1
Czy da się wydrukować obiektyw?
Najwyraźniej tak. Właśnie zrobił to francuski fotograf, Mathieu Stern. Zobaczcie efekty.
25 Lis 2016
Maciej Luśtyk
0
Lomo T43 40 mm f/4 - tani radziecki obiektyw, który zaskoczy was jakością
Fotograf Mathieu Stern na swoim kanale w serwisie Youtube recenzuje rzadkie i zapomniane obiektywy. W najnowszym odcinku prezentuje ciekawy obiektyw Lomo, który łatwo zaadaptujemy do współczesnych aparatów.
31 Mar 2016
Maciej Luśtyk
0