8 prostych trików, które pomogą wam uzyskać ciekawe efekty

Autor: Maciej Luśtyk

15 Grudzień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Gdy myślimy o efektach specjalnych, zwykle przed naszymi oczami staje żmudny proces postprodukcji. Jednak oryginalne rezultaty jesteśmy w stanie uzyskać przy odrobinie zabawy z rzeczami codziennego użytku.

Do czego w fotografowaniu lub filmowaniu może nam się przydać pasek, nóż lub papierowy kubek? Doświadczeni operatorzy z pewnością zaczną rozmyślać jak przy ich pomocy można ciekawie wpłynąć na rejestrowany obraz. Wykorzystywanie rzeczy codziennego w celu dodania walorów estetycznych nagrywanemu materiałowi to chleb powszedni wielu twórców, który uratował już niejedną produkcję. Niektórzy zawsze noszą przy sobie zestaw soczewek, który montowany przy krawędzi obiektywu pozwala na uzyskanie ciekawego efektu “sennego” rozmycia, inni w tym celu smarują obiektywy wazeliną.

Mimo że triki te znane są wielu fotografom od dawna, przed początkującymi mogą one odkryć zupełnie nowe pole do artystycznej ekspresji, zwłaszcza jeśli są oni w stanie zobaczyć, jakie efekty będą mogli za ich pomocą uzyskać.

 

To właśnie oferuje nam nowy wideo-poradnik opublikowany przez kanadyjskiego fotografa Petera McKinnona. W ciągu raptem 90 sekund autor pokazuje nam 8 prostych sztuczek, które przy użyciu kilku przedmiotów, jakie wszyscy posiadamy w naszych domach, pozwolą “ożywić” nasze zdjęcia i filmy.

Wspomnieć wystarczy chociażby oryginalny (i efektywny} sposób na uzyskanie płynnych jazd i panoram bez użycia stabilizatora. Jak mówi autor, sam korzysta z tych trików na co dzień, wy też na pewno więc zrobicie z nich pożytek.

Więcej filmów Petera McKinnona znajdziecie na jego kanale w serwisie Youtube.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Ostre światło w fotografii - pomysły na kreatywną sesję portretową z użyciem strumienicy
Ostre światło w fotografii - pomysły na kreatywną sesję portretową z użyciem strumienicy
Jacek Woźniak zabiera nas za kulisy sesji zdjęciowych, w których wykorzystał strumienicę optyczną GlareOne Spotlight, umożliwiającą uzyskanie ciekawych efektów świetlnych przy...
15
Świeże pomysły na zdjęcia wiosny - poradnik pełen inspiracji
Świeże pomysły na zdjęcia wiosny - poradnik pełen inspiracji
Od fotografii krajobrazu i makro, po portret czy martwą naturę - gdy świat przyrody budzi się do życia, przychodzi czas na nowe fotografie, pełne światła i koloru...  
13
Zanim kupisz pierwsze tele, czyli wszystko co musisz wiedzieć o długich ogniskowych!
Zanim kupisz pierwsze tele, czyli wszystko co musisz wiedzieć o długich ogniskowych!
Poznaj specyfikę pracy z teleobiektywem, by lepiej wykorzystać możliwości posiadanej optyki i przenieść swoją fotografię na wyższy poziom.
14
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)