Zobacz, jak niedrogim sposobem zbudować domowe studio do fotografii produktowej

Autor: Maciej Luśtyk

10 Luty 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

W zawodzie fotografa ważna jest pomysłowość, która niejednokrotnie pomaga nadrobić braki w sprzęcie. Zobaczcie jak za grosze stworzyć domowe studio do fotografii produktowej.

Nie sztuką jest stworzyć ciekawie wyglądające zdjęcie mając pod ręką masę sprzętu. Za to uzyskanie profesjonalnych efektów przy wykorzystaniu przedmiotów codziennego użytku to już nie lada wyzwanie. Ale okazuje się, że rzeczy, których możemy wykorzystać w budowie domowego studia fotograficznego mamy pod ręką więcej, niż nam się wydaje.

 

Jak w swoim najnowszym filmie udowadnia firma COOPH, znana między innymi z produkcji funkcjonalnych, ale zarazem nadążających za modowymi trendami ubrań dla fotografów, mając w zanadrzu taśmę klejącą, papier do pieczenia i aluminiową folię śniadaniową, jesteśmy w stanie w domowym zaciszu uzyskać efekty rodem z profesjonalnego studia.

Większość z zaprezentowanych trików jest dość prosta, niemniej jednak rezultaty robią bardzo pozytywne wrażenie, szczególnie te uzyskane przy pomocy domowej roboty softboksa. A czy Wy macie jakieś pomysły na “domowe” zdjęcia studyjne? (Patent z wanną już znamy).

Więcej ciekawych filmów znajdziecie na kanale marki COOPH w serwisie Youtube.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
3
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
10
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Wybór nośnika pamięci zależy nie tylko od tego, jaki typ kart akceptuje nasz aparat, kamera lub dron, ale także, a może przede wszystkim, od rodzaju materiałów, jakie za pomocą tych urządzeń...
19
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)