Zobacz, jak niedrogim sposobem zbudować domowe studio do fotografii produktowej

2
Maciej Luśtyk
10 Luty 2017
Artykuł na: 4-5 minut

W zawodzie fotografa ważna jest pomysłowość, która niejednokrotnie pomaga nadrobić braki w sprzęcie. Zobaczcie jak za grosze stworzyć domowe studio do fotografii produktowej.

Nie sztuką jest stworzyć ciekawie wyglądające zdjęcie mając pod ręką masę sprzętu. Za to uzyskanie profesjonalnych efektów przy wykorzystaniu przedmiotów codziennego użytku to już nie lada wyzwanie. Ale okazuje się, że rzeczy, których możemy wykorzystać w budowie domowego studia fotograficznego mamy pod ręką więcej, niż nam się wydaje.

 

Jak w swoim najnowszym filmie udowadnia firma COOPH, znana między innymi z produkcji funkcjonalnych, ale zarazem nadążających za modowymi trendami ubrań dla fotografów, mając w zanadrzu taśmę klejącą, papier do pieczenia i aluminiową folię śniadaniową, jesteśmy w stanie w domowym zaciszu uzyskać efekty rodem z profesjonalnego studia.

Większość z zaprezentowanych trików jest dość prosta, niemniej jednak rezultaty robią bardzo pozytywne wrażenie, szczególnie te uzyskane przy pomocy domowej roboty softboksa. A czy Wy macie jakieś pomysły na “domowe” zdjęcia studyjne? (Patent z wanną już znamy).

Więcej ciekawych filmów znajdziecie na kanale marki COOPH w serwisie Youtube.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak fotografować krajobrazy radzi laureat Landscape Photographer of the Year
Jak fotografować krajobrazy radzi laureat Landscape Photographer of the Year
W Górach, w mieście, na wybrzeżu...Oto zestaw uniwersalnych wskazówek i warsztatowych porad, przygotowanych przez zawodowego fotografa krajobrazu Dave’a...
25
1
RODO w fotografii - rok po wdrożeniu
RODO w fotografii - rok po wdrożeniu
Minął ponad rok od wprowadzenia RODO w naszym kraju. Czy prowadzisz swój fotograficzny biznes zgodnie z rozporządzeniem? Oto usługa, dzięki której już nigdy nie...
11
0
Tablet w pracy fotografa? Zobacz jakie to proste!
Tablet w pracy fotografa? Zobacz jakie to proste!
W karierze każdego fotografa przychodzi moment, kiedy na biurko trafia tablet graficzny. Jak szybko i bezboleśnie włączyć go do swojego workflow podpowiada fotograf i...
31
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)