Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Zajrzyj za kulisy sesji 12 znanych fotografów z tym darmowym poradnikiem

1

Autor: Maciej Luśtyk

11 Maj 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Warsztatu najlepiej uczyć się na konkretnych przykładach. Jeszcze lepiej gdy są to profesjonalne sesje stworzone przez znanych, zawodowych fotografów. Dzięki temu poradnikowi macie okazję zajrzeć za kulisy produkcji 12 różnorodnych zleceń.

Internetowa publikacja “How I Got The Shot” to druga odsłona poradnika tworzonego wspólnie przez firmę Thether Tools i serwis Photoshelter. Podobnie jak w przypadku poprzedniej edycji, otrzymujemy szczegółowy wgląd w powstawanie sesji 12 różnych zawodowych fotografów. Tym razem o kulisach swojej pracy opowiadają: Easton Chang, Jeremy Cowart, John David Pittman, Kira Derryberry, Glyn Dewis, Jordan Green, Maurice Jager, Brooke Mason, Eric Paré, Zach Sutton, Brandon Tigrett i Evan Guttman.

 

Oprócz szczegółowego opisu realizacji danego zlecenia, autorzy zdradzają jakiego sprzętu używali podczas fotografowania i w kilku przypadkach dzielą się schematami oświetlenia używanego przy sesji. Opowiadają także w jaki sposób edytowali zdjęcia na etapie postprodukcji, a każdy z rozdziałów uzupełniony jest krótkim filmem zabierającym nas za kulisy powstawania wymienionych zdjęć. Biorąc pod uwagę różnorodność tematów poruszanych przez fotografów, każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie.

Poradnik jak i jego poprzednia odsłona dostępne są do pobrania za darmo, ze strony Tether Tools. Aby otrzymać możliwość ich pobrania musimy jedynie zapisać się do newslettera producenta.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem tethertools.com

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Co musisz wiedzieć o kartach pamięci? Tłumaczymy oznaczenia i formaty
Co musisz wiedzieć o kartach pamięci? Tłumaczymy oznaczenia i formaty
Nie ma sensu kupować karty, która nie pozwoli wykorzystać w pełni potencjału aparatu. Ale nie warto też przepłacać za parametry, których raczej nie wykorzystamy. Oto...
40
0
Darmowe presety i e-booki o fotografii - akt, street, portret, fotografia smartfonowa i wiele więcej
Darmowe presety i e-booki o fotografii - akt, street, portret, fotografia smartfonowa i wiele więcej
Aby robić dobre zdjęcia, trzeba najpierw wiele zainwestować w sprzęt i umiejętności. Jesteśmy tu jednak by pomóc. Oto lista darmowych materiałów, które pomogą wam...
7
0
Backup zdjęć i filmów w podróży - poradnik fotografa ślubnego Kamila Głowackiego
Backup zdjęć i filmów w podróży - poradnik fotografa ślubnego Kamila Głowackiego
Jak tworzyć kopie zapasowe zdjęć, aby ich bezpowrotnie nie utracić? O rozwiązaniach sprzętowych i programowych, które sam stosuje pisze Kamil Głowacki - fotograf, który zrealizował setki...
45
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (8)