Zajrzyj za kulisy sesji 12 znanych fotografów z tym darmowym poradnikiem

Autor: Maciej Luśtyk

11 Maj 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Warsztatu najlepiej uczyć się na konkretnych przykładach. Jeszcze lepiej gdy są to profesjonalne sesje stworzone przez znanych, zawodowych fotografów. Dzięki temu poradnikowi macie okazję zajrzeć za kulisy produkcji 12 różnorodnych zleceń.

Internetowa publikacja “How I Got The Shot” to druga odsłona poradnika tworzonego wspólnie przez firmę Thether Tools i serwis Photoshelter. Podobnie jak w przypadku poprzedniej edycji, otrzymujemy szczegółowy wgląd w powstawanie sesji 12 różnych zawodowych fotografów. Tym razem o kulisach swojej pracy opowiadają: Easton Chang, Jeremy Cowart, John David Pittman, Kira Derryberry, Glyn Dewis, Jordan Green, Maurice Jager, Brooke Mason, Eric Paré, Zach Sutton, Brandon Tigrett i Evan Guttman.

 

Oprócz szczegółowego opisu realizacji danego zlecenia, autorzy zdradzają jakiego sprzętu używali podczas fotografowania i w kilku przypadkach dzielą się schematami oświetlenia używanego przy sesji. Opowiadają także w jaki sposób edytowali zdjęcia na etapie postprodukcji, a każdy z rozdziałów uzupełniony jest krótkim filmem zabierającym nas za kulisy powstawania wymienionych zdjęć. Biorąc pod uwagę różnorodność tematów poruszanych przez fotografów, każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie.

Poradnik jak i jego poprzednia odsłona dostępne są do pobrania za darmo, ze strony Tether Tools. Aby otrzymać możliwość ich pobrania musimy jedynie zapisać się do newslettera producenta.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem tethertools.com

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak wybrać kabel HDMI, żeby nie mieć problemów na planie i uzyskać optymalną jakość? W tym poradniku przyglądamy się odpowiednim kablom do filmowania na przykładzie oferty marki...
17
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
4
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (8)