Naucz się operować światłem jak fotografowie National Geographic

0

Autor: Maciej Luśtyk

8 Maj 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Publikacje National Geographic to gwarancja świetnych fotografii i przykład perfekcyjnego operowania światłem, zarówno tym błyskowym jak i zastanym. Fotograf Bob Holmes opowiada o kulisach pracy i zdradza swoje sposoby na ciekawe oświetlenie portretu.

Fotografia portretowa to nie lada sztuka, zwłaszcza w przypadku podróżowania, gdzie rzadko kiedy możemy liczyć na takie światło, jakiego byśmy chcieli, a przy tym nie mamy możliwości zabrania ze sobą rozbudowanego zestawu lamp. Jak jednak od lat udowadniają fotografowie National Geographic, ciekawe oświetlony portret można wykonać niemal w każdych warunkach.

Dzięki temu filmowi, ukazującemu kulisy pracy Boba Holmesa, możecie dowiedzieć jakich sztuczek używa on, by jego modele, niezależnie od zastanego światła wyglądali na zdjęciach atrakcyjnie i interesująco.

 

Oprócz praktycznych porad na temat ustawiania modeli, podpartych przykładowymi zdjęciami fotograf opowiada także o swoim podejściu do fotografowania i podkreśla, by zawsze pamiętać, że to co widzi aparat i ludzkie oko to dwie zupełnie różne rzeczy.

Powyższy film jest w języku angielskim, jednak dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów w serwisie Youtube, sens wypowiedzi będzie zrozumiały także dla osób nieanglojęzycznych.

Więcej informacji Bobie Holmesie oraz jego zdjęcia znajdziecie na pod adresem robertholmesphotography.com oraz na jego profilu w serwisie Instagram. 

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Fotografia flat lay - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Fotografia flat lay - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Zdjęcia typu flat lay to ciekawy sposób na zaprezentowanie wszelkiej maści produktów. Jakub Kaźmierczyk podpowiada, jak zrobić je dobrze w domowym studiu, z niewielkim zestawem...
32
0
Mikrofon do filmowania - zobacz, jaki typ mikrofonu wybrać do wideo, które tworzysz
Mikrofon do filmowania - zobacz, jaki typ mikrofonu wybrać do wideo, które tworzysz
Mikrofon pojemnościowy, krawatowy, reporterski, kierunkowy, mikroport czy może zewnętrzny rejestrator? Odpowiedni dźwięk ma...
32
0
Wideoporadniki Godox dostępne w polskiej wersji językowej
Wideoporadniki Godox dostępne w polskiej wersji językowej
Filmy Godoxa pozwolą wam lepiej zaznajomić się z produktami, ale także podszlifować warsztat w zakresie efektywnego oświetlania scen w różnych sytuacjach. Na początek...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)