Naucz się operować światłem jak fotografowie National Geographic

Autor: Maciej Luśtyk

8 Maj 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Publikacje National Geographic to gwarancja świetnych fotografii i przykład perfekcyjnego operowania światłem, zarówno tym błyskowym jak i zastanym. Fotograf Bob Holmes opowiada o kulisach pracy i zdradza swoje sposoby na ciekawe oświetlenie portretu.

Fotografia portretowa to nie lada sztuka, zwłaszcza w przypadku podróżowania, gdzie rzadko kiedy możemy liczyć na takie światło, jakiego byśmy chcieli, a przy tym nie mamy możliwości zabrania ze sobą rozbudowanego zestawu lamp. Jak jednak od lat udowadniają fotografowie National Geographic, ciekawe oświetlony portret można wykonać niemal w każdych warunkach.

Dzięki temu filmowi, ukazującemu kulisy pracy Boba Holmesa, możecie dowiedzieć jakich sztuczek używa on, by jego modele, niezależnie od zastanego światła wyglądali na zdjęciach atrakcyjnie i interesująco.

 

Oprócz praktycznych porad na temat ustawiania modeli, podpartych przykładowymi zdjęciami fotograf opowiada także o swoim podejściu do fotografowania i podkreśla, by zawsze pamiętać, że to co widzi aparat i ludzkie oko to dwie zupełnie różne rzeczy.

Powyższy film jest w języku angielskim, jednak dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów w serwisie Youtube, sens wypowiedzi będzie zrozumiały także dla osób nieanglojęzycznych.

Więcej informacji Bobie Holmesie oraz jego zdjęcia znajdziecie na pod adresem robertholmesphotography.com oraz na jego profilu w serwisie Instagram. 

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Fotograficzne podróże Krystiana Bielatowicza. Jaki sprzęt wybrać, aby było funkcjonalnie i komfortowo?
Fotograficzne podróże Krystiana Bielatowicza. Jaki sprzęt wybrać, aby było funkcjonalnie i...
Fotograf i filmowiec Krystian Bielatowicz dzieli się z nami swoimi ulubionymi akcesoriami, które ułatwiają mu pracę w licznych podróżach. Od wyboru pasków na konkretne okazje po...
15
Czym są filtry NiSi Black Mist i dlaczego też powinieneś mieć je w swojej torbie
Czym są filtry NiSi Black Mist i dlaczego też powinieneś mieć je w swojej torbie
Filmowa estetyka nadal rządzi w świecie filmu i fotografii i nigdzie się na razie nie wybiera. A filtry typu Black Mist to prawdopodobnie najprostszy i najskuteczniejszy sposób, by uzyskać ten...
24
7 sposobów na lepsze zdjęcia krajobrazowe
7 sposobów na lepsze zdjęcia krajobrazowe
Podejdź do pejzażu jak zawodowiec. Wykorzystaj nasze wskazówki i rób jeszcze lepsze zdjęcia!
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)