Naucz się operować światłem jak fotografowie National Geographic

Autor: Maciej Luśtyk

8 Maj 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Publikacje National Geographic to gwarancja świetnych fotografii i przykład perfekcyjnego operowania światłem, zarówno tym błyskowym jak i zastanym. Fotograf Bob Holmes opowiada o kulisach pracy i zdradza swoje sposoby na ciekawe oświetlenie portretu.

Fotografia portretowa to nie lada sztuka, zwłaszcza w przypadku podróżowania, gdzie rzadko kiedy możemy liczyć na takie światło, jakiego byśmy chcieli, a przy tym nie mamy możliwości zabrania ze sobą rozbudowanego zestawu lamp. Jak jednak od lat udowadniają fotografowie National Geographic, ciekawe oświetlony portret można wykonać niemal w każdych warunkach.

Dzięki temu filmowi, ukazującemu kulisy pracy Boba Holmesa, możecie dowiedzieć jakich sztuczek używa on, by jego modele, niezależnie od zastanego światła wyglądali na zdjęciach atrakcyjnie i interesująco.

 

Oprócz praktycznych porad na temat ustawiania modeli, podpartych przykładowymi zdjęciami fotograf opowiada także o swoim podejściu do fotografowania i podkreśla, by zawsze pamiętać, że to co widzi aparat i ludzkie oko to dwie zupełnie różne rzeczy.

Powyższy film jest w języku angielskim, jednak dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów w serwisie Youtube, sens wypowiedzi będzie zrozumiały także dla osób nieanglojęzycznych.

Więcej informacji Bobie Holmesie oraz jego zdjęcia znajdziecie na pod adresem robertholmesphotography.com oraz na jego profilu w serwisie Instagram. 

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
3
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
10
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Wybór nośnika pamięci zależy nie tylko od tego, jaki typ kart akceptuje nasz aparat, kamera lub dron, ale także, a może przede wszystkim, od rodzaju materiałów, jakie za pomocą tych urządzeń...
19
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)