Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Naucz się operować światłem jak fotografowie National Geographic

0

Autor: Maciej Luśtyk

8 Maj 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Publikacje National Geographic to gwarancja świetnych fotografii i przykład perfekcyjnego operowania światłem, zarówno tym błyskowym jak i zastanym. Fotograf Bob Holmes opowiada o kulisach pracy i zdradza swoje sposoby na ciekawe oświetlenie portretu.

Fotografia portretowa to nie lada sztuka, zwłaszcza w przypadku podróżowania, gdzie rzadko kiedy możemy liczyć na takie światło, jakiego byśmy chcieli, a przy tym nie mamy możliwości zabrania ze sobą rozbudowanego zestawu lamp. Jak jednak od lat udowadniają fotografowie National Geographic, ciekawe oświetlony portret można wykonać niemal w każdych warunkach.

Dzięki temu filmowi, ukazującemu kulisy pracy Boba Holmesa, możecie dowiedzieć jakich sztuczek używa on, by jego modele, niezależnie od zastanego światła wyglądali na zdjęciach atrakcyjnie i interesująco.

 

Oprócz praktycznych porad na temat ustawiania modeli, podpartych przykładowymi zdjęciami fotograf opowiada także o swoim podejściu do fotografowania i podkreśla, by zawsze pamiętać, że to co widzi aparat i ludzkie oko to dwie zupełnie różne rzeczy.

Powyższy film jest w języku angielskim, jednak dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów w serwisie Youtube, sens wypowiedzi będzie zrozumiały także dla osób nieanglojęzycznych.

Więcej informacji Bobie Holmesie oraz jego zdjęcia znajdziecie na pod adresem robertholmesphotography.com oraz na jego profilu w serwisie Instagram. 

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Chcecie poczuć się jak pionierzy fotografii? Poradnik Goerge Eastman Musem pokazuje, jak własnym sumptem, bez użycia niebezpiecznych substancji, stworzyć zdjęcia w...
35
0
Co musisz wiedzieć o kartach pamięci? Tłumaczymy oznaczenia i formaty
Co musisz wiedzieć o kartach pamięci? Tłumaczymy oznaczenia i formaty
Nie ma sensu kupować karty, która nie pozwoli wykorzystać w pełni potencjału aparatu. Ale nie warto też przepłacać za parametry, których raczej nie wykorzystamy. Oto...
90
0
Darmowe presety i e-booki o fotografii - akt, street, portret, fotografia smartfonowa i wiele więcej
Darmowe presety i e-booki o fotografii - akt, street, portret, fotografia smartfonowa i wiele więcej
Aby robić dobre zdjęcia, trzeba najpierw wiele zainwestować w sprzęt i umiejętności. Jesteśmy tu jednak by pomóc. Oto lista darmowych materiałów, które pomogą wam...
10
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)