Darmowy e-book pokaże Wam jak praktycznie wykorzystać teorię kolorów w postprodukcji

Autor: Maciej Luśtyk

2 Maj 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Dziś retusz staje się równie ważny jak umiejętności fotograficzne. Warto więc zadbać, by na etapie postprodukcji nie poruszać się po omacku i wesprzeć nasz warsztat konkretną wiedzą. Pomoże w tym ten darmowy e-book na temat teorii kolorów.

W kwestii pojmowania kolorów wciąż bazujemy na 18-wiecznych odkryciach Isaaca Newtona oraz teorii kolorów sformułowanej na początku XIX wieku przez Joahanna Wolfganga Goethego. Mimo to, poza kręgami związanymi ze sztuką, ciągle niewiele osób, w tym także fotografów, ma o nich pojęcie, a szkoda. Zrozumienie teorii barw może bowiem znacząco przełożyć się na jakość wykonywanego przez nas retuszu, który w dzisiejszym świecie staje się równie ważny co sprawne operowanie aparatem fotograficznym.

 

Na szczęście, aby zgłębić tę wiedzę, nie musimy udawać się do biblioteki pobliskiej ASP. Specjalnie dla fotografów i osób zajmujących się postprodukcją firma Wacom we współpracy z uznaną retuszerką Natalia Taffarel przygotowała poradnik w formie e-booka, który pokaże Wam jak  przy pomocy narzędzi Adobe wykorzystać teorię barw w praktyce.

Co ważne, nie jest to skrzętnie zamaskowana reklama produktów Wacoma, a całkiem przydatne opracowanie, które oprócz podstawowych informacji na temat łączenia barw pokaże także jak efektywnie kontrolować kolorystykę za pomocą krzywych oraz jak dane zestawienia kolorów wpływają na odbiór zdjęcia. Całość poszerzają także wplecione w tekst krótkie filmy, w których autorka szerzej opisuje wybrane zagadnienia.

E-booka możecie pobrać za darmo pod adresem color.wacom.com (na samym dole strony). Tekst jest w języku angielskim, jednak z pomocą internetowych translatorów, powinien być zrozumiały dla każdego. Na stronie znajdziecie także poradnik na temat tego jak właściwie przygotować monitory i programy graficzne do pracy z kolorem.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
3
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
10
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Wybór nośnika pamięci zależy nie tylko od tego, jaki typ kart akceptuje nasz aparat, kamera lub dron, ale także, a może przede wszystkim, od rodzaju materiałów, jakie za pomocą tych urządzeń...
19
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)