Darmowy e-book pokaże Wam jak praktycznie wykorzystać teorię kolorów w postprodukcji

Autor: Maciej Luśtyk

2 Maj 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Dziś retusz staje się równie ważny jak umiejętności fotograficzne. Warto więc zadbać, by na etapie postprodukcji nie poruszać się po omacku i wesprzeć nasz warsztat konkretną wiedzą. Pomoże w tym ten darmowy e-book na temat teorii kolorów.

W kwestii pojmowania kolorów wciąż bazujemy na 18-wiecznych odkryciach Isaaca Newtona oraz teorii kolorów sformułowanej na początku XIX wieku przez Joahanna Wolfganga Goethego. Mimo to, poza kręgami związanymi ze sztuką, ciągle niewiele osób, w tym także fotografów, ma o nich pojęcie, a szkoda. Zrozumienie teorii barw może bowiem znacząco przełożyć się na jakość wykonywanego przez nas retuszu, który w dzisiejszym świecie staje się równie ważny co sprawne operowanie aparatem fotograficznym.

 

Na szczęście, aby zgłębić tę wiedzę, nie musimy udawać się do biblioteki pobliskiej ASP. Specjalnie dla fotografów i osób zajmujących się postprodukcją firma Wacom we współpracy z uznaną retuszerką Natalia Taffarel przygotowała poradnik w formie e-booka, który pokaże Wam jak  przy pomocy narzędzi Adobe wykorzystać teorię barw w praktyce.

Co ważne, nie jest to skrzętnie zamaskowana reklama produktów Wacoma, a całkiem przydatne opracowanie, które oprócz podstawowych informacji na temat łączenia barw pokaże także jak efektywnie kontrolować kolorystykę za pomocą krzywych oraz jak dane zestawienia kolorów wpływają na odbiór zdjęcia. Całość poszerzają także wplecione w tekst krótkie filmy, w których autorka szerzej opisuje wybrane zagadnienia.

E-booka możecie pobrać za darmo pod adresem color.wacom.com (na samym dole strony). Tekst jest w języku angielskim, jednak z pomocą internetowych translatorów, powinien być zrozumiały dla każdego. Na stronie znajdziecie także poradnik na temat tego jak właściwie przygotować monitory i programy graficzne do pracy z kolorem.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Pracuj nad kadrem w plenerze nie przed monitorem, czyli o potędze filtrów optycznych
Pracuj nad kadrem w plenerze nie przed monitorem, czyli o potędze filtrów optycznych
Zobacz, które filtry warto mieć w swojej torbie, i jak z nich korzystać, aby zaoszczędzić czas i nadać swoim zdjęciom profesjonalny wygląd.
7
Fotograficzne podróże Krystiana Bielatowicza. Jaki sprzęt wybrać, aby było funkcjonalnie i komfortowo?
Fotograficzne podróże Krystiana Bielatowicza. Jaki sprzęt wybrać, aby było funkcjonalnie i...
Fotograf i filmowiec Krystian Bielatowicz dzieli się z nami swoimi ulubionymi akcesoriami, które ułatwiają mu pracę w licznych podróżach. Od wyboru pasków na konkretne okazje po...
15
Czym są filtry NiSi Black Mist i dlaczego też powinieneś mieć je w swojej torbie
Czym są filtry NiSi Black Mist i dlaczego też powinieneś mieć je w swojej torbie
Filmowa estetyka nadal rządzi w świecie filmu i fotografii i nigdzie się na razie nie wybiera. A filtry typu Black Mist to prawdopodobnie najprostszy i najskuteczniejszy sposób, by uzyskać ten...
24
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)