Darmowy e-book pokaże Wam jak praktycznie wykorzystać teorię kolorów w postprodukcji

1
Maciej Luśtyk
2 Maj 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Dziś retusz staje się równie ważny jak umiejętności fotograficzne. Warto więc zadbać, by na etapie postprodukcji nie poruszać się po omacku i wesprzeć nasz warsztat konkretną wiedzą. Pomoże w tym ten darmowy e-book na temat teorii kolorów.

W kwestii pojmowania kolorów wciąż bazujemy na 18-wiecznych odkryciach Isaaca Newtona oraz teorii kolorów sformułowanej na początku XIX wieku przez Joahanna Wolfganga Goethego. Mimo to, poza kręgami związanymi ze sztuką, ciągle niewiele osób, w tym także fotografów, ma o nich pojęcie, a szkoda. Zrozumienie teorii barw może bowiem znacząco przełożyć się na jakość wykonywanego przez nas retuszu, który w dzisiejszym świecie staje się równie ważny co sprawne operowanie aparatem fotograficznym.

 

Na szczęście, aby zgłębić tę wiedzę, nie musimy udawać się do biblioteki pobliskiej ASP. Specjalnie dla fotografów i osób zajmujących się postprodukcją firma Wacom we współpracy z uznaną retuszerką Natalia Taffarel przygotowała poradnik w formie e-booka, który pokaże Wam jak  przy pomocy narzędzi Adobe wykorzystać teorię barw w praktyce.

Co ważne, nie jest to skrzętnie zamaskowana reklama produktów Wacoma, a całkiem przydatne opracowanie, które oprócz podstawowych informacji na temat łączenia barw pokaże także jak efektywnie kontrolować kolorystykę za pomocą krzywych oraz jak dane zestawienia kolorów wpływają na odbiór zdjęcia. Całość poszerzają także wplecione w tekst krótkie filmy, w których autorka szerzej opisuje wybrane zagadnienia.

E-booka możecie pobrać za darmo pod adresem color.wacom.com (na samym dole strony). Tekst jest w języku angielskim, jednak z pomocą internetowych translatorów, powinien być zrozumiały dla każdego. Na stronie znajdziecie także poradnik na temat tego jak właściwie przygotować monitory i programy graficzne do pracy z kolorem.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Na początku przygody z fotografią analogową zorientowanie się w dostępnych materiałach i ich właściwościach może przysporzyć bólu głowy. Z pomocą przychodzi nowa...
61
0
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Gdybyś miał najważniejszą radę odnośnie pracy fotografa, co by to było? Takie pytanie fotograf Taylor Jackson zadał jednym z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych...
63
0
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Letni sezon to czas podróży, odkrywania odległych miejsc i… fotografowania. Dlatego przygotowaliśmy kilka praktycznych porad oraz zestawienie przydatnych akcesoriów,...
3
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)