Darmowy e-book pokaże Wam jak praktycznie wykorzystać teorię kolorów w postprodukcji

1

Autor: Maciej Luśtyk

2 Maj 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Dziś retusz staje się równie ważny jak umiejętności fotograficzne. Warto więc zadbać, by na etapie postprodukcji nie poruszać się po omacku i wesprzeć nasz warsztat konkretną wiedzą. Pomoże w tym ten darmowy e-book na temat teorii kolorów.

W kwestii pojmowania kolorów wciąż bazujemy na 18-wiecznych odkryciach Isaaca Newtona oraz teorii kolorów sformułowanej na początku XIX wieku przez Joahanna Wolfganga Goethego. Mimo to, poza kręgami związanymi ze sztuką, ciągle niewiele osób, w tym także fotografów, ma o nich pojęcie, a szkoda. Zrozumienie teorii barw może bowiem znacząco przełożyć się na jakość wykonywanego przez nas retuszu, który w dzisiejszym świecie staje się równie ważny co sprawne operowanie aparatem fotograficznym.

 

Na szczęście, aby zgłębić tę wiedzę, nie musimy udawać się do biblioteki pobliskiej ASP. Specjalnie dla fotografów i osób zajmujących się postprodukcją firma Wacom we współpracy z uznaną retuszerką Natalia Taffarel przygotowała poradnik w formie e-booka, który pokaże Wam jak  przy pomocy narzędzi Adobe wykorzystać teorię barw w praktyce.

Co ważne, nie jest to skrzętnie zamaskowana reklama produktów Wacoma, a całkiem przydatne opracowanie, które oprócz podstawowych informacji na temat łączenia barw pokaże także jak efektywnie kontrolować kolorystykę za pomocą krzywych oraz jak dane zestawienia kolorów wpływają na odbiór zdjęcia. Całość poszerzają także wplecione w tekst krótkie filmy, w których autorka szerzej opisuje wybrane zagadnienia.

E-booka możecie pobrać za darmo pod adresem color.wacom.com (na samym dole strony). Tekst jest w języku angielskim, jednak z pomocą internetowych translatorów, powinien być zrozumiały dla każdego. Na stronie znajdziecie także poradnik na temat tego jak właściwie przygotować monitory i programy graficzne do pracy z kolorem.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Praca w ciemni to nic strasznego. Pomogą ci w niej poradniki Ilford Darkroom Guides
Praca w ciemni to nic strasznego. Pomogą ci w niej poradniki Ilford Darkroom Guides
Stawiasz swoje pierwsze kroki w ręcznym wywoływaniu filmów i odbitek? A może po prostu chcesz odświeżyć swoją wiedzę? Okiełznanie analogowego środowiska pracy ułatwią...
31
0
Fotografia produktowa pod e-commerce - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Fotografia produktowa pod e-commerce - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Chcąc sprzedawać produkty w internecie musisz pokazać produkt, tak żeby zachęcić kupującego. Z drugiej strony wytyczne serwisów aukcyjnych mówią o zachowaniu idealnie białego tła. Jak...
50
1
Nick Turpin udostępnia za darmo 30-minutowy Masterclass o fotografii ulicznej
Nick Turpin udostępnia za darmo 30-minutowy Masterclass o fotografii ulicznej
Interesujesz się streetem? Zobacz jak podchodzi do niego jeden z najważniejszych współczesnych fotografów ulicznych, założyciel kolektywu In-Public, Nick...
182
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)