Nocne portrety bez dodatkowego oświetlenia? Zobaczcie, jak robić to dobrze!

Autor: Michał Chrzanowski

7 Kwiecień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeżeli kiedykolwiek chcieliście uchwycić pięknie oświetlony miejski portret, ale kończyliście z nieostrym i poruszonym lub niedoświetlonym zdjęciem, to premierowy odcinek serii „Tips that Matter" da Wam kilka podpowiedzi, jak tego dokonać.

Tips that Matter to najnowsza seria filmowych poradników, które powstają przy współpracy fotografa New York Times, Jordana Mattera i serwisu Shutterbug. W pierwszym odcinku Matter wyruszył na ulice Nowego Jorku, aby pokazać jak łatwo jest wykorzystać zastane światło miasta do uchwycenia fantastycznych portretów.

 

Zdaniem Jordana Mattera wystarczy tylko pięć prostych kroków do osiągnięcia profesjonalnie wyglądających zdjęć:

  1. Używaj jasnych obiektywów (f/1.2, f/1.4, f/1.8, f/2)
  2. Musicie patrzeć w stronę światła
  3. Witryny sklepowe mogą działać jak ogromny softbox
  4. Jasne ubrania lepiej wyglądają w nocy
  5. Światło umieszczone z boku daje oświetlenie rembrandtowskie

Seria Tips that Matter z pewnością będzie rozwijana. Jak na razie możemy obejrzeć zaledwie jeden filmowy tutorial, jednak w najbliższym czasie powinny pojawić się kolejne, które pomogą Wam umiejętniej fotografować w różnych warunkach i sytuacjach. Dlatego też radzimy obserwować oficjalny kanał Shutterbug na Youtube.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
3
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
10
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Wybór nośnika pamięci zależy nie tylko od tego, jaki typ kart akceptuje nasz aparat, kamera lub dron, ale także, a może przede wszystkim, od rodzaju materiałów, jakie za pomocą tych urządzeń...
19
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)