poradnik

Wszystkie artykuły z tagiem: "poradnik" w serwisie fotopolis.pl:
20 photoshopowych trików, które warto znać
Photoshop to program, który potrafi zaskakiwać możliwościami nawet po latach używania. Oto 20 nowych porad, które pozwolą Wam zwiększyć efektywność pracy z aplikacją.
20 Lis 2017
Maciej Luśtyk
0
Zapanuj nad barwą. Oto 5 prostych sposobów na zmianę koloru dowolnej rzeczy w Adobe Photoshop
Kolor to jeden z najważniejszych elementów zdjęcia. Nieraz drobna zmiana tonacji zupełnie zmienia jego odbiór. Warto więc umieć nad nim panować. Oto 5 photoshopowych technik, dzięki którym nauczycie się dowolnie regulować kolorystykę obiektów na zdjęciach.
22 Wrz 2017
Maciej Luśtyk
0
Gradacja kolorystyczna w Adobe Photoshop. Ten wideoporadnik pokaże jak dokonać jej za pomocą narzędzia balansu kolorów
Dobra gradacja kolorystyczna pomaga nadać zdjęciom charakteru i sprawia, że wyglądają bardziej profesjonalnie. Warto się więc jej nauczyć nawet jeśli na co dzień nie pracujemy na planach wysokobudżetowych sesji. Ten wideoporadnik pokaże Wam, jak w prosty sposób dokonać jej za pomocą panelu Color Balance w Photoshopie.
19 Wrz 2017
Maciej Luśtyk
0
Oto jak w prosty sposób w Photoshopie uwydatnić dramatyzm nieba na zdjęciach krajobrazowych
Niebo to jeden z głównych elementów zdjęć krajobrazowych. W końcu nieraz zajmuje większą część kadru. To też często element, od którego zależy atrakcyjność całej fotografii. Niektórzy uciekają się do jego podmiany, ale istnieje sposób, by nawet względnie nudne niebo wydawało się kontrastowe, pełne głębi i zapierało dech w piersiach.
13 Wrz 2017
Maciej Luśtyk
0
Porady oświetleniowe dla początkujących. Zobacz, jak przy pomocy lampy uzyskać efekt zachodzącego słońca
Wiele początkujących boi się fotografowania z lampą błyskową. Kiedyś jednak i tę sztukę trzeba będzie opanować. Na szczęście gdy już poznamy ogólne zasady, wszystko okazuje się łatwiejsze, niż się wydawało. W okiełznaniu światła błyskowego pomogą wam nowe wideoporadniki Mango Street.
22 Sie 2017
Maciej Luśtyk
0
ABC fotografii mobilnej. Ten wideoporadnik pokaże, jak robić lepsze zdjęcia smartfonem
Choć każde zdjęcie chcielibyśmy robić jak najlepszym sprzętem, z racji wygody większość codziennych ujęć i tak wykonujemy smartfonami, przynajmniej na początku naszej przygody z fotografią. Ale nie oznacza to, że zdjęcie te muszą być gorsze. Ten krótki poradnik pokaże Wam co robić, by każde zdjęcie było ciekawe.
11 Sie 2017
Maciej Luśtyk
1
Photoshelter udostępnia darmowy poradnik na temat tworzenia i publikacji książek fotograficznych
Photobooki stają się coraz bardziej popularną formą prezentacji fotograficznego dorobku. Od pomysłu do publikacji jednak daleka droga. Dzięki nowemu poradnikowi Photoshelter może stać się ona nieco łatwiejsza.
10 Sie 2017
Maciej Luśtyk
0
Jak ustawiać do zdjęć osoby niebędące profesjonalnymi modelami?
Zajmując się fotografią modową, lub portretem nie zawsze mamy do czynienia z profesjonalnymi modelami, zwłaszcza na początku naszej przygody z fotografowaniem. Często w rolę modeli wcielają się wtedy nasi przyjaciele. Te wideoporadniki pokazują jak nimi pokierować, by uzyskać profesjonalne rezultaty.
9 Sie 2017
Maciej Luśtyk
1
3,2,1… Photoshop - Adobe startuje z nową serią poradników dla początkujących
Youtube to prawdziwa kopalnia tutoriali i poradników, pozwalających opanować sztukę postprodukcji. Zwykle dotyczą one zaawansowanych aspektów pracy z programem, ale przecież od czegoś trzeba zacząć. Nowa seria poradników Adobe powstała właśnie z myślą o początkujących.
4 Sie 2017
Maciej Luśtyk
0
Jak sprawić, by nasze portrety stały się dziełami sztuki? Ten wykład to kompleksowy wgląd w pracę nad sesją
Tego dowiecie się z wideoporadnika Lindsay Adler, która poświęca niemal 2 godziny, by podzielić się cennymi radami na temat całego procesu pracy nad sesją portretową, od wstępnego pomysłu, aż po postprodukcję.
17 Lip 2017
Maciej Luśtyk
0