poradnik

Wszystkie artykuły z tagiem: "poradnik" w serwisie fotopolis.pl:
Zmieść wszystko w kadrze, czyli jak fotografować sport obiektywami szerokokątnymi
Od czego zacząć, jaki sprzęt zabrać, jak wyszukać dobre miejsce na zdjęcia i co zrobić, by obiekt na zdjęciach prezentował się atrakcyjnie? Maciej Niechwiadowicz i Piotr Tomala doradzają, jak fotografować ekstremalne sporty terenowe.
17 Wrz 2018
Redakcja Fotopolis
0
Citybreak z aparatem, czyli jak robić dobre zdjęcia w czasie weekendowego wyjazdu
Zwiedzanie czy czas na dobre zdjęcia? To częsty dylemat gdy wybieramy się na krótkie, weekendowe wakacje. Oto sprawdzone sposoby, które pomogą umiejętnie połączyć jedno z drugim.
30 Sie 2018
Krzysztof Basel
0
Darmowy eBook Spyder5 to obowiązkowa pozycja, dzięki której nauczysz się zarządzać kolorami
Datacolor przedstawia bezpłatny eBook Spyder5 pełen wskazówek i porad dotyczących zarządzania barwą. Pierwszy część jest już dostępna do pobrania.
10 Sie 2018
Michał Chrzanowski
1
Podróż do galaktyki „trójkąta ekspozycji“, czyli jak na przykładzie Star Wars Lego wytłumaczyć czym jest przysłona, czas naświetlania i ISO
Aaron Nace z popularnego kanału Phlearn powraca z kolejną serią tutoriali. Tym razem jednak skierował ją do osób dopiero co rozpoczynających swoją przygodę z fotografią, którzy nie wiedzą jeszcze nic (lub wiedzą bardzo mało) o zależnościach między przysłoną, czasem naświetlania a czułością matrycy.
6 Sie 2018
Michał Chrzanowski
0
Aparaty zdalnie sterowane w fotografii sportowej. O to jak zacząć i robić to dobrze pytamy Michała Stańczyka
W przypadku fotografowania sportu, nie wszędzie możemy stanąć z aparatem w ręku. Często najlepsze ujęcia to zasługa zdalnych systemów wyzwalania. Zagadnienie to przybliża nam Michał Stańczyk, dwukrotny laureat BZ WBK Press Photo.
31 Lip 2018
Maciej Luśtyk
0
"Nie ma tu miejsca na błąd". O tym jak fotografować rajdy opowiada Maciej Niechwiadowicz
Jak zabrać się za fotografowanie rajdów? Co należy wiedzieć? W jaki sprzęt się wyposażyć? Te i inne kwestie omawia Maciej Niechwiadowicz, który od 10 lat fotografuje na odcinkach specjalnych.
27 Lip 2018
Redakcja Fotopolis
0
Twórz lepsze zdjęcia HDR dzięki wykorzystaniu masek jasności w Adobe Photoshop
Umiejętność tworzenia zdjęć o rozszerzonej dynamice tonalnej to dziś podstawa pracy fotografów krajobrazowych, wnętrz, architektury i wielu innych. Nie warto jednak w tym zakresie zdawać się na możliwości aparatu czy funkcję automatycznego łączenia ekspozycji w postprodukcji. Znacznie lepsze efekty uzyskanie dzięki opanowaniu techniki masek jasności.
26 Lip 2018
Maciej Luśtyk
4
Dowiedz się, jak wyostrzyć zdjęcia i skutecznie zredukować szumy w Lightroomie Classic CC
Jeżeli chcesz nauczyć się efektywnej postprodukcji zdjęć w Lightroomie Classic CC, a w tym optymalnego ostrzenia zdjęć i usuwania rozpraszających szumów, to najnowszy wideoporadnik Anthony Morgantiego jest przygotowany właśnie dla Ciebie.
9 Lip 2018
Michał Chrzanowski
0
“Idealne zdjęcia pokazują sport w sposób, w jaki nie zobaczymy go w telewizji”. O rady dotyczące fotografowania sportu zapytaliśmy zawodowców
Gdzie i jak szlifować swoje umiejętności oraz co robić i o czym pamiętać, by z wydarzenia sportowego przywieźć zdjęcia, którymi będziemy mogli pochwalić się w portfolio? Radami na temat fotografowania sportu podzielili się z nami Marcin Pirga, Łukasz Skwiot i Michał Stańczyk.
5 Lip 2018
Maciej Luśtyk
0
Jak zrobić udane zdjęcia na wakacjach z rodziną?
Niektórzy twierdzą, że nie da się połączyć wakacji z rodziną z wartościowymi zdjęciami. Są jedna sposoby, aby nie tylko spędzić wartościowy czas z ukochanymi, ale też zrobić zdjęcia, z których będziesz zadowolony.
4 Lip 2018
Krzysztof Basel
0