Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Joanna Kustra udostępnia godzinny kurs color gradingu za darmo

1

Autor: Redakcja Fotopolis

31 Sierpień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Korekta barwna to jeden z kluczowych procesów w profesjonalnej post produkcji filmów i fotografii. O tym, jak robić to dobrze opowie wam polska fotografka Joanna Kustra.

Wielu z was słyszało zapewne o teorii kolorów, ale czy potraficie stosować ją w praktyce? A to właśnie ta wiedza (i dobrze skalibrowany monitor) jest kluczem do skutecznej i efektownej pracy z kolorem na etapie postprodukcji zdjęć. Wiedząc, jak skutecznie tworzyć palety kolorów i stosować barwy przeciwstawne, lub harmonie kolorów, jesteśmy w stanie dopasować kolorystykę zdjęcia, do jego charakteru, a także wywrzeć na oglądającym konkretne wrażenie.

Temat ten przybliża i opisuje w praktyce polska fotografka modowa i reklamowa Joanna Kustra, która mieszka na stałe w Hiszpanii i której zdjęcia od zawsze odznaczają się świetnym opanowaniem koloru. Fotografka niedawno prowadziła na ten temat webinar, który teraz udostępnia całkowicie za darmo na swoim kanale w serwisie Youtube.

Tajniki color gradingu w fotografii

Jeśli barwy harmonijne dobieracie z zamkniętymi oczami, pewnie powyższy kurs nie wniesie wiele do waszego życia, jest to jednak świetny materiał wprowadzający do color gradingu dla osób, które dopiero zaczynają interesować się tym tematem.

Krupa opowiada m.in. o znaczeniu koloru w fotografii, potrzebnych narzędziach, tworzeniu palet, opisuje jak poszczególne wybory dotyczące kolorystyki wpłyną na finalny efekt, a także przedstawia swój workflow w programie Adobe Photoshop. Oprócz tego, otrzymujemy wskazówki na temat tego, jak za pomocą koloru zbudować swój własny styl.

Więcej informacji o twórczości fotografki znajdziecie na stronie joannakustra.com.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Co musisz wiedzieć o kartach pamięci? Tłumaczymy oznaczenia i formaty
Co musisz wiedzieć o kartach pamięci? Tłumaczymy oznaczenia i formaty
Nie ma sensu kupować karty, która nie pozwoli wykorzystać w pełni potencjału aparatu. Ale nie warto też przepłacać za parametry, których raczej nie wykorzystamy. Oto...
57
0
Darmowe presety i e-booki o fotografii - akt, street, portret, fotografia smartfonowa i wiele więcej
Darmowe presety i e-booki o fotografii - akt, street, portret, fotografia smartfonowa i wiele więcej
Aby robić dobre zdjęcia, trzeba najpierw wiele zainwestować w sprzęt i umiejętności. Jesteśmy tu jednak by pomóc. Oto lista darmowych materiałów, które pomogą wam...
10
0
Backup zdjęć i filmów w podróży - poradnik fotografa ślubnego Kamila Głowackiego
Backup zdjęć i filmów w podróży - poradnik fotografa ślubnego Kamila Głowackiego
Jak tworzyć kopie zapasowe zdjęć, aby ich bezpowrotnie nie utracić? O rozwiązaniach sprzętowych i programowych, które sam stosuje pisze Kamil Głowacki - fotograf, który zrealizował setki...
45
2
Powiązane artykuły