Joanna Kustra udostępnia godzinny kurs color gradingu za darmo

1

Autor: Redakcja Fotopolis

31 Sierpień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Korekta barwna to jeden z kluczowych procesów w profesjonalnej post produkcji filmów i fotografii. O tym, jak robić to dobrze opowie wam polska fotografka Joanna Kustra.

Wielu z was słyszało zapewne o teorii kolorów, ale czy potraficie stosować ją w praktyce? A to właśnie ta wiedza (i dobrze skalibrowany monitor) jest kluczem do skutecznej i efektownej pracy z kolorem na etapie postprodukcji zdjęć. Wiedząc, jak skutecznie tworzyć palety kolorów i stosować barwy przeciwstawne, lub harmonie kolorów, jesteśmy w stanie dopasować kolorystykę zdjęcia, do jego charakteru, a także wywrzeć na oglądającym konkretne wrażenie.

Temat ten przybliża i opisuje w praktyce polska fotografka modowa i reklamowa Joanna Kustra, która mieszka na stałe w Hiszpanii i której zdjęcia od zawsze odznaczają się świetnym opanowaniem koloru. Fotografka niedawno prowadziła na ten temat webinar, który teraz udostępnia całkowicie za darmo na swoim kanale w serwisie Youtube.

Tajniki color gradingu w fotografii

Jeśli barwy harmonijne dobieracie z zamkniętymi oczami, pewnie powyższy kurs nie wniesie wiele do waszego życia, jest to jednak świetny materiał wprowadzający do color gradingu dla osób, które dopiero zaczynają interesować się tym tematem.

Krupa opowiada m.in. o znaczeniu koloru w fotografii, potrzebnych narzędziach, tworzeniu palet, opisuje jak poszczególne wybory dotyczące kolorystyki wpłyną na finalny efekt, a także przedstawia swój workflow w programie Adobe Photoshop. Oprócz tego, otrzymujemy wskazówki na temat tego, jak za pomocą koloru zbudować swój własny styl.

Więcej informacji o twórczości fotografki znajdziecie na stronie joannakustra.com.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Sesja portretowa w domowym studiu - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Sesja portretowa w domowym studiu - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Czy w domowym studiu jesteśmy w stanie zrealizować profesjonalną sesję portretową? Jakub Kaźmierczyk przekonuje, że wystarczy tylko trochę akcesoriów, pomysłowość i...
162
0
Zadbaj o swój fotograficzny workflow w 5 krokach
Zadbaj o swój fotograficzny workflow w 5 krokach
Czy podczas pracy ze zdjęciami bierzemy pod uwagę zarządzanie barwą? Czy powinniśmy ufać kolorom, które zapisuje aparat i wyświetla nasz monitor? A czy nasze zdjęcia, są w ogóle bezpieczne?...
53
2
Perseidy 2020: Jak sfotografować sierpniowy deszcz meteorów?
Perseidy 2020: Jak sfotografować sierpniowy deszcz meteorów?
W noc z 12 na 13 sierpnia 2020 roku przypada maksimum Perseidów, nazywane potocznie nocą spadających gwiazd. Podpowiadamy jak obserwować i uchwycić na zdjęciach to coroczne widowisko.
119
1
Powiązane artykuły