Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Joanna Kustra udostępnia godzinny kurs color gradingu za darmo

1

Autor: Redakcja Fotopolis

31 Sierpień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Korekta barwna to jeden z kluczowych procesów w profesjonalnej post produkcji filmów i fotografii. O tym, jak robić to dobrze opowie wam polska fotografka Joanna Kustra.

Wielu z was słyszało zapewne o teorii kolorów, ale czy potraficie stosować ją w praktyce? A to właśnie ta wiedza (i dobrze skalibrowany monitor) jest kluczem do skutecznej i efektownej pracy z kolorem na etapie postprodukcji zdjęć. Wiedząc, jak skutecznie tworzyć palety kolorów i stosować barwy przeciwstawne, lub harmonie kolorów, jesteśmy w stanie dopasować kolorystykę zdjęcia, do jego charakteru, a także wywrzeć na oglądającym konkretne wrażenie.

Temat ten przybliża i opisuje w praktyce polska fotografka modowa i reklamowa Joanna Kustra, która mieszka na stałe w Hiszpanii i której zdjęcia od zawsze odznaczają się świetnym opanowaniem koloru. Fotografka niedawno prowadziła na ten temat webinar, który teraz udostępnia całkowicie za darmo na swoim kanale w serwisie Youtube.

Tajniki color gradingu w fotografii

Jeśli barwy harmonijne dobieracie z zamkniętymi oczami, pewnie powyższy kurs nie wniesie wiele do waszego życia, jest to jednak świetny materiał wprowadzający do color gradingu dla osób, które dopiero zaczynają interesować się tym tematem.

Krupa opowiada m.in. o znaczeniu koloru w fotografii, potrzebnych narzędziach, tworzeniu palet, opisuje jak poszczególne wybory dotyczące kolorystyki wpłyną na finalny efekt, a także przedstawia swój workflow w programie Adobe Photoshop. Oprócz tego, otrzymujemy wskazówki na temat tego, jak za pomocą koloru zbudować swój własny styl.

Więcej informacji o twórczości fotografki znajdziecie na stronie joannakustra.com.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Karta pamięci do filmowania - jak wybrać właściwy nośnik?
Karta pamięci do filmowania - jak wybrać właściwy nośnik?
Kupiłeś kamerę lub aparat o wymarzonych możliwościach trybu wideo? Nie zapomnij dobrać właściwego nośnika pamięci, który pozwoli wykorzystać w pełni potencjał...
4
4
Reguły gry na Instagramie - oto dlaczego tracisz zasięgi
Reguły gry na Instagramie - oto dlaczego tracisz zasięgi
Coraz trudniej dotrzeć ci ze swoimi zdjęciami do większej publiczności? Oto garść „insajderskich” porad na temat tego, co robić, by polubił cię algorytm.
8
2
10 fotograficznych gratisów na różne okazje
10 fotograficznych gratisów na różne okazje
Profesjonalna fotografia nie musi kosztować fortuny. Dzięki tym bezpłatnym pomocom możesz tworzyć ciekawe materiały bez wydawania ani grosza.
5
0
Powiązane artykuły