Color grading przy pomocy map gradientu w Adobe Photoshop

0
Redakcja Fotopolis
21 Maj 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Mapy gradientu to jedne z częściej stosowanych zabiegów podczas nadawania zdjęciom określonej kolorystyki. Zobaczcie jak skutecznie z nich korzystać.

Sposobów na dokonanie korekcji kolorystycznej i color grading naszych ujęć w Photoshopie jest przynajmniej kilka. Wielu zawodowców upodobało sobie jednak mapy gradientu, które dają dużą swobodę w określaniu zakresów ingerencji w kolorystykę zdjęcia względem obszarów jasności i które pozwalają zachować naturalną barwę skóry sfotografowanych modeli.

Wszystko to na początku może brzmieć na skomplikowane, ale w praktyce sprowadza się do umiejętnego doboru koloru i kontroli kilku suwaków. Przystępne wprowadzenie do tematu masek gradientu i color gradingu za ich pomocą oferuje youtuber Aaron Nace z kanału Phlearn, który tłumaczy cały proces na podstawie edycji przykładowego zdjęcia.

Z materiału dowiecie się więc jak tworzyć i zapisywać do późniejszego wykorzystania własne maski gradientu, jak skutecznie aplikować je na zdjęcia i jak kontrolować opcje mieszania warstw w celu uzyskania pożądanych efektów. To niezbędne podstawy, który pozwolą wam rozpocząć przygodę z opisaną techniką. Później zostaje już tylko doskonalenie jej metodą prób i błędów.

Więcej ciekawych poradników dotyczących postprodukcji w Photoshopie znajdziecie na kanale Phlearn.

Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Adobe wystartowało z nową serią 60-sekundowych tutoriali o Lightroomie
Adobe wystartowało z nową serią 60-sekundowych tutoriali o Lightroomie
Jak szybko i bezboleśnie okiełznać Lightrooma? Nowa seria krótkich tutoriali od Adobe, pomoże wam błyskawicznie przyswoić najważniejsze funkcje programu.
41
0
Prosta matematyka pomoże usunąć niechciane zafarby z dowolnego zdjęcia
Prosta matematyka pomoże usunąć niechciane zafarby z dowolnego zdjęcia
Dzięki zrozumieniu prostego równania oraz wykorzystaniu odpowiedniej maski w Photoshopie unikniesz kolorystycznych „zafarbów” na zdjęciu.
29
3
Pomysł na nudę: zamień swój pokój w camerę obscurę
Pomysł na nudę: zamień swój pokój w camerę obscurę
Pewnie wielu z was próbowało już kiedyś konstruować ciemnię optyczną z pudełka po zapałkach, albo po butach. Może najwyższy czas zmienić skalę?
138
0
Powiązane artykuły