Adobe wystartowało z nową serią 60-sekundowych tutoriali o Lightroomie

Autor: Redakcja Fotopolis

29 Maj 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Jak szybko i bezboleśnie okiełznać Lightrooma? Nowa seria krótkich tutoriali od Adobe, pomoże wam błyskawicznie przyswoić najważniejsze funkcje programu.

Pamiętacie jeszcze poradniki z serii Lightroom Coffee Break czy Photoshop Magic Minute? Adobe idzie utartą ścieżką i prezentuje kolejny zestaw minutowych tutoriali poświęconych swojej aplikacji. In a Lightroom Minute to nowa seria, która szybko i zwięźle opisuje najważniejsze aspekty działania programu, lub związane z nim sztuczki.

Podstawy i wskazówki w minutę

Patrząc na zestaw filmów (na razie dostępnych jest 10), nowe poradniki adresowane są do zupełnie początkujących użytkowników, a część z nich dotyczy też aplikacji Lightroom Mobile. Całość nastawiona jest też dość mocno na promowanie nowych społecznościowych funkcji pakietu Adobe, takich jak możliwość oglądania tutoriali od zawodowców, prześledzenia ich procesu edycji czy zapisania go do osobnego presetu (o tym nie wiedzieliśmy). Oprócz tego, dowiemy się m.in. jak tworzyć własne presety czy skuteczniej fotografować za pomocą aplikacji mobilnej.

Na tę chwilę materiałów nie ma wiele i prawdopodobnie dużego użytku nie zrobią z nich zaawansowani użytkownicy, ale dla zupełnie początkujących szybka dawka wiedzy na temat tego jak okiełznać program może być właśnie tym, czego potrzebują. Mamy nadzieję, że z czasem baza poradników będzie się rozrastać.

Więcej filmów z serii In a Lightroom Minute znajdziecie na kanale Adobe Lightroom Photoshop w serwisie Youtube.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Jak zmienić kolor dowolnej rzeczy w Photoshopie - najwygodniejszy sposób (2021)
Jak zmienić kolor dowolnej rzeczy w Photoshopie - najwygodniejszy sposób (2021)
Dowiedz się jak łatwo i skutecznie zmienić kolor produktów, ubrań i innych rzeczy w programie Adobe Photoshop.
10
Jak w Photoshopie odtworzyć efekt użycia kolorowych filtrów żelowych?
Jak w Photoshopie odtworzyć efekt użycia kolorowych filtrów żelowych?
Tworzenie w Photoshopie efektów świetlnych nie należy do najprostszych, szczególnie w edycji portretu. Unmesh z PiXimperfect w swoim tutorialu w przejrzysty sposób pokazuje jak do zdjęcia...
0
Photoshop - usuń niechciane obiekty z tekstur w perspektywie
Photoshop - usuń niechciane obiekty z tekstur w perspektywie
Choć usuwanie obiektów ze zdjęć w Photoshopie nie należy do bardzo trudnych, niektóre przypadki potrafią spędzić sen z powiek. Na szczęście prawie nigdy nie okaże się...
14
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)