Adobe wystartowało z nową serią 60-sekundowych tutoriali o Lightroomie

0

Autor: Redakcja Fotopolis

29 Maj 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Jak szybko i bezboleśnie okiełznać Lightrooma? Nowa seria krótkich tutoriali od Adobe, pomoże wam błyskawicznie przyswoić najważniejsze funkcje programu.

Pamiętacie jeszcze poradniki z serii Lightroom Coffee Break czy Photoshop Magic Minute? Adobe idzie utartą ścieżką i prezentuje kolejny zestaw minutowych tutoriali poświęconych swojej aplikacji. In a Lightroom Minute to nowa seria, która szybko i zwięźle opisuje najważniejsze aspekty działania programu, lub związane z nim sztuczki.

Podstawy i wskazówki w minutę

Patrząc na zestaw filmów (na razie dostępnych jest 10), nowe poradniki adresowane są do zupełnie początkujących użytkowników, a część z nich dotyczy też aplikacji Lightroom Mobile. Całość nastawiona jest też dość mocno na promowanie nowych społecznościowych funkcji pakietu Adobe, takich jak możliwość oglądania tutoriali od zawodowców, prześledzenia ich procesu edycji czy zapisania go do osobnego presetu (o tym nie wiedzieliśmy). Oprócz tego, dowiemy się m.in. jak tworzyć własne presety czy skuteczniej fotografować za pomocą aplikacji mobilnej.

Na tę chwilę materiałów nie ma wiele i prawdopodobnie dużego użytku nie zrobią z nich zaawansowani użytkownicy, ale dla zupełnie początkujących szybka dawka wiedzy na temat tego jak okiełznać program może być właśnie tym, czego potrzebują. Mamy nadzieję, że z czasem baza poradników będzie się rozrastać.

Więcej filmów z serii In a Lightroom Minute znajdziecie na kanale Adobe Lightroom Photoshop w serwisie Youtube.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Photoshop czy Lightroom? Zobacz, który program lepiej nadaje się do wyostrzania zdjęć
Photoshop czy Lightroom? Zobacz, który program lepiej nadaje się do wyostrzania zdjęć
Skutecznie wyostrzane to jeden z najważniejszych końcowych etapów postprodukcji. Może jednak zdjęcia tak samo pomóc, jak i zaszkodzić. Zobacz, jak robić to...
20
0
10 tricków w Adobe Photoshop, o których mogłeś nie wiedzieć
10 tricków w Adobe Photoshop, o których mogłeś nie wiedzieć
Photoshop to jedna z tych aplikacji, których można używać kilkanaście lat, a i tak nie znać wszystkich możliwości jakie oferuje. Oto 10 przydatnych opcji, które...
17
0
Zobacz, jak usunąć odbicia światła z okularów w Adobe Photoshop
Zobacz, jak usunąć odbicia światła z okularów w Adobe Photoshop
Zdarzyło się Wam, że na najlepszym zdjęciu z sesji oczy modela przysłoniły odwracające uwagę bliki? Tego typu sytuacje da się uratować.
67
1
Powiązane artykuły