5 nieoczywistych tricków w Adobe Lightroom, których możesz nie znać

Autor: Redakcja Fotopolis

19 Luty 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Dzięki coraz większej liczbie funkcji Lightrooma nie musimy aż tak często korzystać z Photoshopa, a do większość podstawowej obróbki wystarczy nam cyfrowa ciemnia. No właśnie, czy tylko do podstawowej? Oto pięć zaawansowanych technik edycji zdjęć, których mogliście nie znać.

Lightroom powoli wychodzi z cienia swojego wielkiego brata, oferując nam coraz więcej funkcjonalności. Poza fantastycznym narzędziem do katalogowania zdjęć jest też doskonałym i bardzo wszechstronnym edytorem RAW-ów. Choć interfejsu możemy nauczyć się w kilka chwil, pełne okiełznanie programu wymaga sporo czasu. A i tak potem okazuje się, że zaskoczy nas zupełnie podstawowa funkcja, o której działaniu nie mieliśmy pojęcia.

5 technik obróbki RAW w Lightroomie, o których nie miałeś pojęcia

Pye Jirsa z SLR Lounge odsłania przed nami krok po kroku jak pracować z powyższymi technikami. Z pięciu części filmu dowiesz się jak usprawnić swój workflow obróbkowy, a dzięki precyzyjnemu wykorzystaniu dostępnych w programie narzędzi oraz opcji predefiniowanych pędzli, filtrów i masek będziesz mógł jeszcze lepiej zaprezentować swoje zdjęcia.

Kolejny raz okazuje się, że tę samą rzecz można zrobić na kilka totalnie różnych sposobów. Jak zwykle, najlepiej znać je wszystkie, bo w zależności od sytuacji jeden może okazać się bardziej praktyczny od drugiego. A czy wy znacie jakieś nieoczywiste Lightroomowe sztuczki?

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
7 sposobów na lepsze zdjęcia krajobrazowe
7 sposobów na lepsze zdjęcia krajobrazowe
Podejdź do pejzażu jak zawodowiec. Wykorzystaj nasze wskazówki i rób jeszcze lepsze zdjęcia!
0
Ostre światło w fotografii - pomysły na kreatywną sesję portretową z użyciem strumienicy
Ostre światło w fotografii - pomysły na kreatywną sesję portretową z użyciem strumienicy
Jacek Woźniak zabiera nas za kulisy sesji zdjęciowych, w których wykorzystał strumienicę optyczną GlareOne Spotlight, umożliwiającą uzyskanie ciekawych efektów świetlnych przy...
15
Świeże pomysły na zdjęcia wiosny - poradnik pełen inspiracji
Świeże pomysły na zdjęcia wiosny - poradnik pełen inspiracji
Od fotografii krajobrazu i makro, po portret czy martwą naturę - gdy świat przyrody budzi się do życia, przychodzi czas na nowe fotografie, pełne światła i koloru...  
13
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)