5 nieoczywistych tricków w Adobe Lightroom, których możesz nie znać

Autor: Redakcja Fotopolis

19 Luty 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Dzięki coraz większej liczbie funkcji Lightrooma nie musimy aż tak często korzystać z Photoshopa, a do większość podstawowej obróbki wystarczy nam cyfrowa ciemnia. No właśnie, czy tylko do podstawowej? Oto pięć zaawansowanych technik edycji zdjęć, których mogliście nie znać.

Lightroom powoli wychodzi z cienia swojego wielkiego brata, oferując nam coraz więcej funkcjonalności. Poza fantastycznym narzędziem do katalogowania zdjęć jest też doskonałym i bardzo wszechstronnym edytorem RAW-ów. Choć interfejsu możemy nauczyć się w kilka chwil, pełne okiełznanie programu wymaga sporo czasu. A i tak potem okazuje się, że zaskoczy nas zupełnie podstawowa funkcja, o której działaniu nie mieliśmy pojęcia.

5 technik obróbki RAW w Lightroomie, o których nie miałeś pojęcia

Pye Jirsa z SLR Lounge odsłania przed nami krok po kroku jak pracować z powyższymi technikami. Z pięciu części filmu dowiesz się jak usprawnić swój workflow obróbkowy, a dzięki precyzyjnemu wykorzystaniu dostępnych w programie narzędzi oraz opcji predefiniowanych pędzli, filtrów i masek będziesz mógł jeszcze lepiej zaprezentować swoje zdjęcia.

Kolejny raz okazuje się, że tę samą rzecz można zrobić na kilka totalnie różnych sposobów. Jak zwykle, najlepiej znać je wszystkie, bo w zależności od sytuacji jeden może okazać się bardziej praktyczny od drugiego. A czy wy znacie jakieś nieoczywiste Lightroomowe sztuczki?

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Wkrocz do świata makro. Oto techniki i sprzęt, które Ci w tym pomogą
Wkrocz do świata makro. Oto techniki i sprzęt, które Ci w tym pomogą
Niezwykły mikroświat czeka na odkrycie – wystarczy odpowiedni obiektyw i niedrogie akcesoria, które pomogą Ci się do niego zbliżyć.
7
Przełącz się na tryb manualny i sprawdź, jak korzystać z niego w praktyce
Przełącz się na tryb manualny i sprawdź, jak korzystać z niego w praktyce
Jeśli chcesz coś zrobić dobrze, zrób to sam. Nasz poradnik pomoże przejąć Ci kontrolę nad ustawieniami ekspozycji, by lepiej fotografować krajobrazy, portrety i makro.
15
Jak robić lepsze zdjęcia smartfonem cz. 10 - „analogowy look” prosto z telefonu
Jak robić lepsze zdjęcia smartfonem cz. 10 - „analogowy look” prosto z telefonu
Postprodukcja to ostatni, ale równie ważny jak pozostałe, etap powstawania finalnego obrazu. Jak za pomocą edycyjnych aplikacji uzyskać popularny efekt zdjęć robionych na filmie? Oto kilka...
38
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)