5 nieoczywistych tricków w Adobe Lightroom, których możesz nie znać

3
Redakcja Fotopolis
19 Luty 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Dzięki coraz większej liczbie funkcji Lightrooma nie musimy aż tak często korzystać z Photoshopa, a do większość podstawowej obróbki wystarczy nam cyfrowa ciemnia. No właśnie, czy tylko do podstawowej? Oto pięć zaawansowanych technik edycji zdjęć, których mogliście nie znać.

Lightroom powoli wychodzi z cienia swojego wielkiego brata, oferując nam coraz więcej funkcjonalności. Poza fantastycznym narzędziem do katalogowania zdjęć jest też doskonałym i bardzo wszechstronnym edytorem RAW-ów. Choć interfejsu możemy nauczyć się w kilka chwil, pełne okiełznanie programu wymaga sporo czasu. A i tak potem okazuje się, że zaskoczy nas zupełnie podstawowa funkcja, o której działaniu nie mieliśmy pojęcia.

5 technik obróbki RAW w Lightroomie, o których nie miałeś pojęcia

Pye Jirsa z SLR Lounge odsłania przed nami krok po kroku jak pracować z powyższymi technikami. Z pięciu części filmu dowiesz się jak usprawnić swój workflow obróbkowy, a dzięki precyzyjnemu wykorzystaniu dostępnych w programie narzędzi oraz opcji predefiniowanych pędzli, filtrów i masek będziesz mógł jeszcze lepiej zaprezentować swoje zdjęcia.

Kolejny raz okazuje się, że tę samą rzecz można zrobić na kilka totalnie różnych sposobów. Jak zwykle, najlepiej znać je wszystkie, bo w zależności od sytuacji jeden może okazać się bardziej praktyczny od drugiego. A czy wy znacie jakieś nieoczywiste Lightroomowe sztuczki?

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Soda, kawa, witamina C i sól, to wszystko czego potrzebujesz żeby wywołać odbitkę
Soda, kawa, witamina C i sól, to wszystko czego potrzebujesz żeby wywołać odbitkę
Nie wiesz już co robić? W tym tygodniu warto spróbować stworzyć chemię fotograficzną własnym sumptem. Okazuje się, że większość z nas ma pod ręką wszystko, co jest potrzebne do samodzielnego...
66
0
Jak muzyka może sprawić, że wasze zdjęcia będą lepsze?
Jak muzyka może sprawić, że wasze zdjęcia będą lepsze?
Jeżeli nie wiecie co to histogram, albo słyszeliście to sformułowanie wiele razy i nadal nic nie rozumiecie, ten film jest zdecydowanie dla Was.
11
0
Zamknięto waszą siłownię? Dla fotografów to nie problem
Zamknięto waszą siłownię? Dla fotografów to nie problem
Sprawność fizyczna jest bardzo ważną częścią pracy fotografa. Zobacz, co robić żeby nie utracić formy.
11
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)