10 tricków w Adobe Photoshop, o których mogłeś nie wiedzieć

0

Autor: Redakcja Fotopolis

9 Czerwiec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Photoshop to jedna z tych aplikacji, których można używać kilkanaście lat, a i tak nie znać wszystkich możliwości jakie oferuje. Oto 10 przydatnych opcji, które usprawnią waszą pracę.

Dziś fotografowie spędzają więcej czasu przed komputerem, niż z aparatem. Ba, czasem obróbka jednego zdjęcia czy grafiki potrafi zająć nawet kilka godzin. Dobrze więc zaznajomić się z technikami, które pozwolą nam możliwie jak najbardziej skrócić ten proces. Pierwszym krokiem jest oczywiście nauczenie się skrótów klawiaturowych, które pozwolą zaoszczędzić czas potrzebny na klikanie w menu. Ale to tylko początek długiej drogi do perfekcyjnej optymalizacji pracy.

Photoshop to jeden z tych programów, które nawet w przypadku wieloletniej pracy potrafią zaskakiwać i często okazuje się, że przez lata wykonywaliśmy „na około” procesy, które można sprowadzić do kilku kliknięć. Zestaw przydatnych tricków prezentuje fotograf i nauczyciel Photoshopa Matt Kloskowski.

Wśród prezentowanych technik nie znajdziemy być może rozwiązań rewolucyjnych (dla osób zaznajomionych z programem), ale opisywane funkcje pozwolą znacznie usprawnić pracę w programie, zwłaszcza jeśli mamy w zwyczaju pracę na warstwach czy dokonywanie wielu lokalnych edycji za pomocą pędzla. Początkującym mogą pozwolić zaś znacznie przyspieszyć poznawanie bardziej zaawansowanych funkcji programu.

Z pewnością prawie każdy znajdzie tu choć jeden trick, o którym wcześniej nie wiedział.

Więcej ciekawych poradników autora znajdziecie na kanale Matt Kloskowski w serwisie Youtube.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Photoshop czy Lightroom? Zobacz, który program lepiej nadaje się do wyostrzania zdjęć
Photoshop czy Lightroom? Zobacz, który program lepiej nadaje się do wyostrzania zdjęć
Skutecznie wyostrzane to jeden z najważniejszych końcowych etapów postprodukcji. Może jednak zdjęcia tak samo pomóc, jak i zaszkodzić. Zobacz, jak robić to...
20
0
Zobacz, jak usunąć odbicia światła z okularów w Adobe Photoshop
Zobacz, jak usunąć odbicia światła z okularów w Adobe Photoshop
Zdarzyło się Wam, że na najlepszym zdjęciu z sesji oczy modela przysłoniły odwracające uwagę bliki? Tego typu sytuacje da się uratować.
67
1
Adobe wystartowało z nową serią 60-sekundowych tutoriali o Lightroomie
Adobe wystartowało z nową serią 60-sekundowych tutoriali o Lightroomie
Jak szybko i bezboleśnie okiełznać Lightrooma? Nowa seria krótkich tutoriali od Adobe, pomoże wam błyskawicznie przyswoić najważniejsze funkcje programu.
42
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)