10 tricków w Adobe Photoshop, o których mogłeś nie wiedzieć

Autor: Redakcja Fotopolis

9 Czerwiec 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Photoshop to jedna z tych aplikacji, których można używać kilkanaście lat, a i tak nie znać wszystkich możliwości jakie oferuje. Oto 10 przydatnych opcji, które usprawnią waszą pracę.

Dziś fotografowie spędzają więcej czasu przed komputerem, niż z aparatem. Ba, czasem obróbka jednego zdjęcia czy grafiki potrafi zająć nawet kilka godzin. Dobrze więc zaznajomić się z technikami, które pozwolą nam możliwie jak najbardziej skrócić ten proces. Pierwszym krokiem jest oczywiście nauczenie się skrótów klawiaturowych, które pozwolą zaoszczędzić czas potrzebny na klikanie w menu. Ale to tylko początek długiej drogi do perfekcyjnej optymalizacji pracy.

Photoshop to jeden z tych programów, które nawet w przypadku wieloletniej pracy potrafią zaskakiwać i często okazuje się, że przez lata wykonywaliśmy „na około” procesy, które można sprowadzić do kilku kliknięć. Zestaw przydatnych tricków prezentuje fotograf i nauczyciel Photoshopa Matt Kloskowski.

Wśród prezentowanych technik nie znajdziemy być może rozwiązań rewolucyjnych (dla osób zaznajomionych z programem), ale opisywane funkcje pozwolą znacznie usprawnić pracę w programie, zwłaszcza jeśli mamy w zwyczaju pracę na warstwach czy dokonywanie wielu lokalnych edycji za pomocą pędzla. Początkującym mogą pozwolić zaś znacznie przyspieszyć poznawanie bardziej zaawansowanych funkcji programu.

Z pewnością prawie każdy znajdzie tu choć jeden trick, o którym wcześniej nie wiedział.

Więcej ciekawych poradników autora znajdziecie na kanale Matt Kloskowski w serwisie Youtube.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Jak zmienić kolor dowolnej rzeczy w Photoshopie - najwygodniejszy sposób (2021)
Jak zmienić kolor dowolnej rzeczy w Photoshopie - najwygodniejszy sposób (2021)
Dowiedz się jak łatwo i skutecznie zmienić kolor produktów, ubrań i innych rzeczy w programie Adobe Photoshop.
10
Jak w Photoshopie odtworzyć efekt użycia kolorowych filtrów żelowych?
Jak w Photoshopie odtworzyć efekt użycia kolorowych filtrów żelowych?
Tworzenie w Photoshopie efektów świetlnych nie należy do najprostszych, szczególnie w edycji portretu. Unmesh z PiXimperfect w swoim tutorialu w przejrzysty sposób pokazuje jak do zdjęcia...
0
Photoshop - usuń niechciane obiekty z tekstur w perspektywie
Photoshop - usuń niechciane obiekty z tekstur w perspektywie
Choć usuwanie obiektów ze zdjęć w Photoshopie nie należy do bardzo trudnych, niektóre przypadki potrafią spędzić sen z powiek. Na szczęście prawie nigdy nie okaże się...
14
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)