Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Olbrzymia nowość w Adobe Premiere Pro - Productions do pracy zespołowej i Team Projects do zdalnego zarządzania projektami

0

Autor: Krzysztof Mularczyk

16 Kwiecień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Aplikacja Premiere Pro otrzymała wsparcie kluczowe dla domów produkcyjnych i montażowni, pracujących z dużymi projektami. Productions i Team Projects, to rozwiązania, które odmienią pracę w aplikacjach filmowych Adobe.

Adobe stara się reagować na obecną sytuację spowodowaną pandemią. Dla użytkowników Premiere Pro i After Effects CC, którzy tworzą rozbudowane projekty w zespołach, a teraz zmuszeni są do pracy zdalnej, firma Adobe udostępnia nowe rozwiązania. Pierwszym jest Productions, który właśnie stał się częścią Premiere Pro, drugim Team Projects - dostępny za darmo przez najbliższe 4 miesiące.

Productions, czyli zarządzanie wieloma projektami

Do tej pory jednym z największych ograniczeń Premiere Pro było to, że tak naprawdę pozwalał na pracę tylko nad jednym projektem przez jedną osobę. Z nowym narzędziem Productions, Premiere Pro otwiera się na pracę zespołową...

Zaprezentowane w styczniu narzędzie Productions zostało dołączone do najnowszej wersji Premier Pro CC. Pozwala ono na łatwiejszą współpracę zespołu w zakresie postprodukcji i edycji złożonych projektów. Umożliwia podzielenie projektu głównego na mniejsze części, w oparciu o format Premiere Pro i synchronizację wprowadzanych zmian. Korzystając ze wspólnej pamięci lokalnej, każdy z członków zespołu może pracować nad różnymi projektami w tej samej produkcji.

Blokada projektu gwarantuje, że nikt nie nadpisze Twojej pracy, ale jednocześnie współpracownicy nadal mają dostęp do Twojego projektu i mogą kopiować z niego zawartość, bez wprowadzania zmian, dopóki nie zakończysz swojej edycji. Co więcej pliki podglądowe wyrenderowane przez jedną osobę mogą być dostępne dla wszystkich, którzy korzystają z tego projektu, zapewniając oszczędność czasu dla całego zespołu.

Team Projects - usługa do zdalnej pracy zespołowej

Team Projects (Projekty zespołowe) jest podobnym, ale odrębnym narzędziem, które stworzono specjalnie do zdalnej współpracy. To działające w chmurze narzędzie zintegrowane z programami Adobe Premiere Pro i After Effects. Pozwala na udostępnianie aktualizacji projektu w czasie rzeczywistym, eliminując np. konieczność ponownego renderowania. Zespół pracujący nad jednym projektem może dzielić się materiałem bez obawy, że czyjaś praca zostanie nadpisana - jednym słowem Team Projects umożliwia szybkie tworzenie wielu wersji i ułatwia współpracę nad projektami współdzielonymi.

Ceny i dostępność

Team Projects nie jest narzędziem darmowym, ale od teraz do 17 sierpnia 2020 jest całkowicie bezpłatne dla wszystkich użytkowników Premiere Pro CC i After Effects CC. Z kolei Productions stanowi część najnowszej aktualizacji Premiere Pro CC.

Więcej informacji znajdziecie na stronie theblog.adobe.com.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Set.a.light 3D od teraz pozwala także na symulację oświetlenia filmowego
Set.a.light 3D od teraz pozwala także na symulację oświetlenia filmowego
Najbardziej zaawansowany symulator oświetlenia studyjnego doczekał się pokaźnej aktualizacji, która pozwoli szczegółowo zaplanować oświetlenie na planie filmowym....
1
0
Capture One podniesie ceny od 11 stycznia - nawet 50% drożej
Capture One podniesie ceny od 11 stycznia - nawet 50% drożej
Oprogramowanie spod szyldu C1 nigdy nie należało do tanich, teraz jednak będzie jeszcze mniej osiągalne. Od poniedziałku1 stycznia ceny poszczególnych pakietów znacznie wzrosną.
2
0
Aplikacja DJI GO 4 otrzymuje tryb prywatny - dane o locie nie będą wysyłane do sieci
Aplikacja DJI GO 4 otrzymuje tryb prywatny - dane o locie nie będą wysyłane do sieci
Choć podobną funkcjonalność oferuje już aplikacja DJI Pilot, tryb lokalnych danych dopiero teraz trafia do apki GO, kontrolującej konsumenckie drony producenta. Dzięki...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)