Loupedeck CT od teraz kompatybilny z DaVinci Resolve, Photo Mechanic i… czymkolwiek jeszcze chcesz

0

Autor: Maciej Luśtyk

26 Marzec 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Jesienią Loupedeck pokazał nową konsolę, której możliwości znacznie wykraczają poza kontroler do Lightrooma, który przysporzył firmie popularności. Teraz urządzenie otrzymało także wsparcie dla dwóch istotnych programów w pracy filmowców i fotografów, ale nowe oprogramowanie pozwoli na pracę z praktycznie dowolną aplikację.

Projektując konsolę Loupedeck CT, konstruktorzy wzięli przykład z najciekawszych muzycznych kontrolerów MIDI na rynku i zaoferowali nam konfigurowalny, w pełni adaptowalny interfejs, oparty w dużej mierze na dotykowych wyświetlaczach. Do tego szereg przycisków i pokręteł funkcyjnych, które razem mają składać się na jedyny w swoim rodzaju, wszechstronny kombajn do pracy w programach graficznych (i nie tylko).

Możliwość tworzenia własnych profili umożliwi współpracę konsoli z dowolnym programem

Do tej pory możliwości konsoli ograniczało jednak niewielkie wsparcie programowe. Konsola obsługiwała aplikacje: Adobe Photoshop, Adobe Premiere Pro, Adobe Lightroom Classic, Adobe Illustrator, Final Cut Pro, Ableton Live i Capture One. Wraz z nowym firmwarem nasze możliwości stają się w zasadzie nieograniczone. A to dzięki możliwości tworzenia własnych profili dla dowolnych programów. Za jej pomocą będziemy więc mogli obsługiwać nawet przeglądarkę internetową.

Żeby jednak nie było zbyt trudno, nowe oprogramowanie oferuje też natywne profile dla szeregu popularnych aplikacji, które nie były wcześniej wspierane. Dla fotografów najważniejsze będą te do programów DaVinci Resolve i Photo Mechanic, oprócz tego konsola będzie oferować teraz wsparcie dla: CubasePro10_5, Microsoft Excel, Mozilla Firefox, Microsoft Outlook, Apple Logic Pro X, Izotope RX 7, Serato DJ Pro i Pixologic Zbrush 2020.

Więcej informacji na temat nowego oprogramowania i własnych profili znajdziecie pod adresem loupedeck.com/en/profiles.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Saramonic UwMic9s - nowe profesjonalne mikrofony bezprzewodowe w dobrej cenie
Saramonic UwMic9s - nowe profesjonalne mikrofony bezprzewodowe w dobrej cenie
Saramonic przedstawia nową, znacznie udoskonaloną odsłonę swoich najlepszych mikroportów. System UwMic9s charakteryzuje się lżejsza obudową, dłuższym czasem pracy,...
0
0
Kwadratowe filtry Irix Edge kupisz teraz nawet 46% taniej
Kwadratowe filtry Irix Edge kupisz teraz nawet 46% taniej
Rusza duża promocja na filtry kwadratowe Irix Edge. Trzeba się jednak spieszyć, bo niższe ceny obowiązują tylko do 22 czerwca.
0
0
Kosmo Foto Agent Shadow - nowy czarno-biały film z kolekcjonerskim twistem
Kosmo Foto Agent Shadow - nowy czarno-biały film z kolekcjonerskim twistem
Na rynku filmu debiutuje nowa propozycja twórców „analogowego” bloga Kosmo Foto. Tym razem równie ważne co sam film, jest jego opakowanie.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)