Loupedeck CT od teraz kompatybilny z DaVinci Resolve, Photo Mechanic i… czymkolwiek jeszcze chcesz

0
Maciej Luśtyk
26 Marzec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Jesienią Loupedeck pokazał nową konsolę, której możliwości znacznie wykraczają poza kontroler do Lightrooma, który przysporzył firmie popularności. Teraz urządzenie otrzymało także wsparcie dla dwóch istotnych programów w pracy filmowców i fotografów, ale nowe oprogramowanie pozwoli na pracę z praktycznie dowolną aplikację.

Projektując konsolę Loupedeck CT, konstruktorzy wzięli przykład z najciekawszych muzycznych kontrolerów MIDI na rynku i zaoferowali nam konfigurowalny, w pełni adaptowalny interfejs, oparty w dużej mierze na dotykowych wyświetlaczach. Do tego szereg przycisków i pokręteł funkcyjnych, które razem mają składać się na jedyny w swoim rodzaju, wszechstronny kombajn do pracy w programach graficznych (i nie tylko).

Możliwość tworzenia własnych profili umożliwi współpracę konsoli z dowolnym programem

Do tej pory możliwości konsoli ograniczało jednak niewielkie wsparcie programowe. Konsola obsługiwała aplikacje: Adobe Photoshop, Adobe Premiere Pro, Adobe Lightroom Classic, Adobe Illustrator, Final Cut Pro, Ableton Live i Capture One. Wraz z nowym firmwarem nasze możliwości stają się w zasadzie nieograniczone. A to dzięki możliwości tworzenia własnych profili dla dowolnych programów. Za jej pomocą będziemy więc mogli obsługiwać nawet przeglądarkę internetową.

Żeby jednak nie było zbyt trudno, nowe oprogramowanie oferuje też natywne profile dla szeregu popularnych aplikacji, które nie były wcześniej wspierane. Dla fotografów najważniejsze będą te do programów DaVinci Resolve i Photo Mechanic, oprócz tego konsola będzie oferować teraz wsparcie dla: CubasePro10_5, Microsoft Excel, Mozilla Firefox, Microsoft Outlook, Apple Logic Pro X, Izotope RX 7, Serato DJ Pro i Pixologic Zbrush 2020.

Więcej informacji na temat nowego oprogramowania i własnych profili znajdziecie pod adresem loupedeck.com/en/profiles.

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox AD1200 PRO - przenośna lampa z generatorem
Godox AD1200 PRO - przenośna lampa z generatorem
Najnowszy produkt Godox to pierwsza lampa z osobnym generatorem w ofercie marki. Taka konstrukcja pozwoliła na stworzenie lżejszej lampy i dłuższą pracę na baterii, co na pewno przyda...
0
0
Rogue FlashBender V3 - wszechstronny i wydajny modyfikator światła błyskowego
Rogue FlashBender V3 - wszechstronny i wydajny modyfikator światła błyskowego
26 marca 2020 odbyła się premiera nowej serii modyfkatorów Rogue FlashBender v3. Dzięki odpowiedniej konstrukcji, pasują do każdej lampy błyskowej - od bardzo małych, po te większe,...
3
0
Lomography Fantôme Kino B&W ISO 8 - nowy film w klimacie noir
Lomography Fantôme Kino B&W ISO 8 - nowy film w klimacie noir
Wysoki kontrast i bardzo niska czułość, bo podobno przeciwieństwa się przyciągają.
16
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)