Loupedeck CT od teraz kompatybilny z DaVinci Resolve, Photo Mechanic i… czymkolwiek jeszcze chcesz

Autor: Maciej Luśtyk

26 Marzec 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Jesienią Loupedeck pokazał nową konsolę, której możliwości znacznie wykraczają poza kontroler do Lightrooma, który przysporzył firmie popularności. Teraz urządzenie otrzymało także wsparcie dla dwóch istotnych programów w pracy filmowców i fotografów, ale nowe oprogramowanie pozwoli na pracę z praktycznie dowolną aplikację.

Projektując konsolę Loupedeck CT, konstruktorzy wzięli przykład z najciekawszych muzycznych kontrolerów MIDI na rynku i zaoferowali nam konfigurowalny, w pełni adaptowalny interfejs, oparty w dużej mierze na dotykowych wyświetlaczach. Do tego szereg przycisków i pokręteł funkcyjnych, które razem mają składać się na jedyny w swoim rodzaju, wszechstronny kombajn do pracy w programach graficznych (i nie tylko).

Możliwość tworzenia własnych profili umożliwi współpracę konsoli z dowolnym programem

Do tej pory możliwości konsoli ograniczało jednak niewielkie wsparcie programowe. Konsola obsługiwała aplikacje: Adobe Photoshop, Adobe Premiere Pro, Adobe Lightroom Classic, Adobe Illustrator, Final Cut Pro, Ableton Live i Capture One. Wraz z nowym firmwarem nasze możliwości stają się w zasadzie nieograniczone. A to dzięki możliwości tworzenia własnych profili dla dowolnych programów. Za jej pomocą będziemy więc mogli obsługiwać nawet przeglądarkę internetową.

Żeby jednak nie było zbyt trudno, nowe oprogramowanie oferuje też natywne profile dla szeregu popularnych aplikacji, które nie były wcześniej wspierane. Dla fotografów najważniejsze będą te do programów DaVinci Resolve i Photo Mechanic, oprócz tego konsola będzie oferować teraz wsparcie dla: CubasePro10_5, Microsoft Excel, Mozilla Firefox, Microsoft Outlook, Apple Logic Pro X, Izotope RX 7, Serato DJ Pro i Pixologic Zbrush 2020.

Więcej informacji na temat nowego oprogramowania i własnych profili znajdziecie pod adresem loupedeck.com/en/profiles.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
DJI prezentuje przenośne stacje zasilania - nawet do 60 ładowań aparatu lub smartfona
DJI prezentuje przenośne stacje zasilania - nawet do 60 ładowań aparatu lub smartfona
DJI poszerza swoją działalność. Chińczycy pokazali właśnie swoje pierwsze przenośne stacje zasilające, która ułatwią ładowanie baterii i zasilanie sprzętu elektronicznego w terenie....
5
Angelbird MatchPack - zestawy kart dopasowane wydajnością do Twojego aparatu
Angelbird MatchPack - zestawy kart dopasowane wydajnością do Twojego aparatu
Firma Angelbird przedstawia nową edycję zestawów kart pamięci Match Pack. Stworzone z myślą o profesjonalistach w branży fotograficznej i filmowej, mają zapewnić maksymalną wydajność i...
1
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij nagrody o wartości 10 tys. dolarów
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij...
Focus Nordic informuje o konkursie dla użytkowników dymiarek PMI. Na czas wydarzenia urządzenia SmokeNINJA i SmokeGENIE objęte zostały także specjalnymi promocjami.
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)