Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Loupedeck CT od teraz kompatybilny z DaVinci Resolve, Photo Mechanic i… czymkolwiek jeszcze chcesz

0

Autor: Maciej Luśtyk

26 Marzec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Jesienią Loupedeck pokazał nową konsolę, której możliwości znacznie wykraczają poza kontroler do Lightrooma, który przysporzył firmie popularności. Teraz urządzenie otrzymało także wsparcie dla dwóch istotnych programów w pracy filmowców i fotografów, ale nowe oprogramowanie pozwoli na pracę z praktycznie dowolną aplikację.

Projektując konsolę Loupedeck CT, konstruktorzy wzięli przykład z najciekawszych muzycznych kontrolerów MIDI na rynku i zaoferowali nam konfigurowalny, w pełni adaptowalny interfejs, oparty w dużej mierze na dotykowych wyświetlaczach. Do tego szereg przycisków i pokręteł funkcyjnych, które razem mają składać się na jedyny w swoim rodzaju, wszechstronny kombajn do pracy w programach graficznych (i nie tylko).

Możliwość tworzenia własnych profili umożliwi współpracę konsoli z dowolnym programem

Do tej pory możliwości konsoli ograniczało jednak niewielkie wsparcie programowe. Konsola obsługiwała aplikacje: Adobe Photoshop, Adobe Premiere Pro, Adobe Lightroom Classic, Adobe Illustrator, Final Cut Pro, Ableton Live i Capture One. Wraz z nowym firmwarem nasze możliwości stają się w zasadzie nieograniczone. A to dzięki możliwości tworzenia własnych profili dla dowolnych programów. Za jej pomocą będziemy więc mogli obsługiwać nawet przeglądarkę internetową.

Żeby jednak nie było zbyt trudno, nowe oprogramowanie oferuje też natywne profile dla szeregu popularnych aplikacji, które nie były wcześniej wspierane. Dla fotografów najważniejsze będą te do programów DaVinci Resolve i Photo Mechanic, oprócz tego konsola będzie oferować teraz wsparcie dla: CubasePro10_5, Microsoft Excel, Mozilla Firefox, Microsoft Outlook, Apple Logic Pro X, Izotope RX 7, Serato DJ Pro i Pixologic Zbrush 2020.

Więcej informacji na temat nowego oprogramowania i własnych profili znajdziecie pod adresem loupedeck.com/en/profiles.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Świetna promocja na gimbale Gudsen Moza - nawet 400 zł taniej
Świetna promocja na gimbale Gudsen Moza - nawet 400 zł taniej
Gimbale Moza to atrakcyjna i niedroga alternatywa dla modeli DJI, Zhiyun czy FeiyuTech. Do końca roku kupicie je w rekordowo niskich cenach.
32
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)