Loupedeck+ ze wsparciem dla Camera Raw

0
Michał Chrzanowski
27 Czerwiec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Producent nie zwalnia tempa i prezentuje kolejną aktualizację Loupedeck+. Tym razem konsola do edycji jest już kompatybilna z Adobe Camera Raw.

Do coraz dłuższej listy programów wspieranych przez Loupedeck+ dołączyło właśnie Adobe Camera Raw. Udostępniona aktualizacja umożliwia wykorzystanie podstawowych funkcji konsoli i zapewnia większą elastyczność dla użytkowników podczas postprodukcji obrazu.

- Cenimy sugestie i doświadczenie, które zawsze staramy się przełożyć na korzyści dla użytkowników naszego sprzętu - powiedział Mikko Kesti, założyciel i dyrektor generalny Loupedeck. - Cieszymy się, że będziemy mogli zaoferować kompatybilność naszego produktu z Adobe Camera Raw. Jest to coś, o co wielu z naszych klientów szczególnie pytało. Jesteśmy przekonani, że wprowadzenie tej nowej integracji w Loupedeck+ pomoże im dalej zwiększać produktywność oraz zapewni wygodę i funkcjonalność, której potrzebują na co dzień.

Użytkownicy Camera Raw korzystający z Loupedeck+ będą mogli:

  • Selekcjonować zdjęcia za pomocą oznaczeń gwiazdkowych i kolorów.
  • Używać Loupedeck+ do wywołania i wstępnej edycji RAW przed ich pełną obróbką w Photoshopie.
  • Korzystać ze wszystkich podstawowych ustawień (np. ekspozycja, kontrast, temperatura) w Loupedeck+.
  • Korygować barwy zdjęć za pomocą pokręteł HSL, które odpowiadają suwakom w panelu „Dopasowania HSL” w Adobe.
  • Dopasowywać obraz za pomocą krzywych tonalnych, funkcji dla szczegółów (wyostrzanie, redukcja szumów), podziału tonowania, korekcji wad obiektywu, efektów (winieta, ziarno) i poprawiać kolorystykę w zakładce „Kalibracja”.

Integracja z Camera Raw jest dostępna od poprzez zaktualizowanie oprogramowania, które jest już dostępne pobrania bezpłatnie ze strony producenta. Za konsolę Loupedeck+ zapłacimy 949 zł.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0