Loupedeck+ ze wsparciem dla Camera Raw

Autor: Michał Chrzanowski

27 Czerwiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Producent nie zwalnia tempa i prezentuje kolejną aktualizację Loupedeck+. Tym razem konsola do edycji jest już kompatybilna z Adobe Camera Raw.

Do coraz dłuższej listy programów wspieranych przez Loupedeck+ dołączyło właśnie Adobe Camera Raw. Udostępniona aktualizacja umożliwia wykorzystanie podstawowych funkcji konsoli i zapewnia większą elastyczność dla użytkowników podczas postprodukcji obrazu.

- Cenimy sugestie i doświadczenie, które zawsze staramy się przełożyć na korzyści dla użytkowników naszego sprzętu - powiedział Mikko Kesti, założyciel i dyrektor generalny Loupedeck. - Cieszymy się, że będziemy mogli zaoferować kompatybilność naszego produktu z Adobe Camera Raw. Jest to coś, o co wielu z naszych klientów szczególnie pytało. Jesteśmy przekonani, że wprowadzenie tej nowej integracji w Loupedeck+ pomoże im dalej zwiększać produktywność oraz zapewni wygodę i funkcjonalność, której potrzebują na co dzień.

Użytkownicy Camera Raw korzystający z Loupedeck+ będą mogli:

  • Selekcjonować zdjęcia za pomocą oznaczeń gwiazdkowych i kolorów.
  • Używać Loupedeck+ do wywołania i wstępnej edycji RAW przed ich pełną obróbką w Photoshopie.
  • Korzystać ze wszystkich podstawowych ustawień (np. ekspozycja, kontrast, temperatura) w Loupedeck+.
  • Korygować barwy zdjęć za pomocą pokręteł HSL, które odpowiadają suwakom w panelu „Dopasowania HSL” w Adobe.
  • Dopasowywać obraz za pomocą krzywych tonalnych, funkcji dla szczegółów (wyostrzanie, redukcja szumów), podziału tonowania, korekcji wad obiektywu, efektów (winieta, ziarno) i poprawiać kolorystykę w zakładce „Kalibracja”.

Integracja z Camera Raw jest dostępna od poprzez zaktualizowanie oprogramowania, które jest już dostępne pobrania bezpłatnie ze strony producenta. Za konsolę Loupedeck+ zapłacimy 949 zł.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły