Loupedeck+ ze wsparciem dla Camera Raw

Loupedeck+ ze wsparciem dla Camera Raw

Producent nie zwalnia tempa i prezentuje kolejną aktualizację Loupedeck+. Tym razem konsola do edycji jest już kompatybilna z Adobe Camera Raw.

Do coraz dłuższej listy programów wspieranych przez Loupedeck+ dołączyło właśnie Adobe Camera Raw. Udostępniona aktualizacja umożliwia wykorzystanie podstawowych funkcji konsoli i zapewnia większą elastyczność dla użytkowników podczas postprodukcji obrazu.

- Cenimy sugestie i doświadczenie, które zawsze staramy się przełożyć na korzyści dla użytkowników naszego sprzętu - powiedział Mikko Kesti, założyciel i dyrektor generalny Loupedeck. - Cieszymy się, że będziemy mogli zaoferować kompatybilność naszego produktu z Adobe Camera Raw. Jest to coś, o co wielu z naszych klientów szczególnie pytało. Jesteśmy przekonani, że wprowadzenie tej nowej integracji w Loupedeck+ pomoże im dalej zwiększać produktywność oraz zapewni wygodę i funkcjonalność, której potrzebują na co dzień.

Użytkownicy Camera Raw korzystający z Loupedeck+ będą mogli:

  • Selekcjonować zdjęcia za pomocą oznaczeń gwiazdkowych i kolorów.
  • Używać Loupedeck+ do wywołania i wstępnej edycji RAW przed ich pełną obróbką w Photoshopie.
  • Korzystać ze wszystkich podstawowych ustawień (np. ekspozycja, kontrast, temperatura) w Loupedeck+.
  • Korygować barwy zdjęć za pomocą pokręteł HSL, które odpowiadają suwakom w panelu „Dopasowania HSL” w Adobe.
  • Dopasowywać obraz za pomocą krzywych tonalnych, funkcji dla szczegółów (wyostrzanie, redukcja szumów), podziału tonowania, korekcji wad obiektywu, efektów (winieta, ziarno) i poprawiać kolorystykę w zakładce „Kalibracja”.

Integracja z Camera Raw jest dostępna od poprzez zaktualizowanie oprogramowania, które jest już dostępne pobrania bezpłatnie ze strony producenta. Za konsolę Loupedeck+ zapłacimy 949 zł.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
2