Adobe zapowiada automatyczną podmianę nieba w Photoshopie. Luminar robił to już rok temu

2

Autor: Redakcja Fotopolis

22 Wrzesień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Najnowszy teaser pokazuje czego możemy oczekiwać po nadchodzących aktualizacjach Photoshopa. Wytrenowana na sieciach neuronowych funkcja automatycznej podmiany nieba wielu ułatwi życie. Dlaczego dopiero teraz?

Adobe właśnie zaprezentowało zapowiedź nowej funkcji Photoshopa, która dla fotografów architektury czy szeroko pojętych wnętrz może okazać się zbawieniem, które zaoszczędzi żmudnej pracy na etapie postprodukcji. Chodzi oczywiście o wspieraną układem Sensei AI funkcję błyskawicznej podmiany nieba na zdjęciach.

Zmień niebo jednym kliknięciem

W ramach opcji Sky Replacement, program automatycznie dokona selekcji i podmiany nieba oraz nałoży stosowne maski tak, aby finalny efekt był jak najbardziej realistyczny. Oprócz tego, względem tonacji nieba dopasowane zostaną także kolory i ekspozycja reszty kadru, a użytkownik będzie mógł manualnie dopracowywać maski i uzyskane rezultaty oraz wgrywać swoje własne przykłady nieba (aby za pół roku wszystkie nowe zdjęcia architektury w sieci nie były na tle tych samych chmur). O tym jak nowa funkcjonalność będzie się prezentować w praktyce możecie przekonać się z poniższego filmu.

Zapowiada się naprawdę nieźle… tylko, że niszowa aplikacja Luminar oferowała dokładnie taką samą funkcję już rok temu (AI Sky Replacement). Oczywiście nie ma nic złego w adaptowaniu ciekawych patentów, biorąc pod uwagę problemy ze stabilnością konkurencyjnego programu, fotografowie zapewne przyjmą nową funkcję Photoshopa z pocałowaniem ręki. Mamy jednak wrażenie, że w obliczu tego ile Adobe zarabia na subskrypcjach, podobną funkcję powinniśmy otrzymać już kilka lat temu. Zwłaszcza, że po raz pierwszy o tej funkcjonalności producent wspominał już podczas corocznej konferencji Adobe Max w 2016 roku. Ale jak to mówią, lepiej późno niż wcale.

Kiedy funkcja Sky Replacement trafi do Photoshopa?

Niestety póki co nie wiadomo, kiedy funkcja Sky Replacement trafi ostatecznie do Photoshopa CC. Najprawdopodobniej stanie się to jednak w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Więcej szczegółów odnośnie nadchodzących aktualizacji poznać mamy podczas tegorocznej konferencji MAX, która zaplanowana została na 20-22 października 2020 roku.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Nadchodzą duże zmiany w Adobe Premiere Pro
Nadchodzą duże zmiany w Adobe Premiere Pro
Macie wrażenie, że proces importu i eksportu bazuje w Premiere Pro jest archaiczny? Już niebawem Adobe wprowadzi znaczne zmiany w interfejsie i nawigacji.
0
0
Cascable 6.0 - duża aktualizacja aplikacji do łączenia aparatu ze smartfonem
Cascable 6.0 - duża aktualizacja aplikacji do łączenia aparatu ze smartfonem
Rozbudowana mobilna aplikacja do łączenia smartfona z aparatem została zaktualizowana. Wersja 6.0 to nowy wygląd, ulepszony interfejs oraz wsparcie dla średnioformatowego Phase One IQ4.
0
0
Mac i iPad jako jeden ekosystem - MacOS Monterey szykuje małą rewolucję w pracy
Mac i iPad jako jeden ekosystem - MacOS Monterey szykuje małą rewolucję w pracy
Projektanci Apple’a od zawsze przykładali dużo uwagi do kwestii łączności pomiędzy urządzeniami. Wraz z najnowszym systemem przeniesiona zostanie ona na kolejny...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)