Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Adobe zapowiada automatyczną podmianę nieba w Photoshopie. Luminar robił to już rok temu

2

Autor: Redakcja Fotopolis

22 Wrzesień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Najnowszy teaser pokazuje czego możemy oczekiwać po nadchodzących aktualizacjach Photoshopa. Wytrenowana na sieciach neuronowych funkcja automatycznej podmiany nieba wielu ułatwi życie. Dlaczego dopiero teraz?

Adobe właśnie zaprezentowało zapowiedź nowej funkcji Photoshopa, która dla fotografów architektury czy szeroko pojętych wnętrz może okazać się zbawieniem, które zaoszczędzi żmudnej pracy na etapie postprodukcji. Chodzi oczywiście o wspieraną układem Sensei AI funkcję błyskawicznej podmiany nieba na zdjęciach.

Zmień niebo jednym kliknięciem

W ramach opcji Sky Replacement, program automatycznie dokona selekcji i podmiany nieba oraz nałoży stosowne maski tak, aby finalny efekt był jak najbardziej realistyczny. Oprócz tego, względem tonacji nieba dopasowane zostaną także kolory i ekspozycja reszty kadru, a użytkownik będzie mógł manualnie dopracowywać maski i uzyskane rezultaty oraz wgrywać swoje własne przykłady nieba (aby za pół roku wszystkie nowe zdjęcia architektury w sieci nie były na tle tych samych chmur). O tym jak nowa funkcjonalność będzie się prezentować w praktyce możecie przekonać się z poniższego filmu.

Zapowiada się naprawdę nieźle… tylko, że niszowa aplikacja Luminar oferowała dokładnie taką samą funkcję już rok temu (AI Sky Replacement). Oczywiście nie ma nic złego w adaptowaniu ciekawych patentów, biorąc pod uwagę problemy ze stabilnością konkurencyjnego programu, fotografowie zapewne przyjmą nową funkcję Photoshopa z pocałowaniem ręki. Mamy jednak wrażenie, że w obliczu tego ile Adobe zarabia na subskrypcjach, podobną funkcję powinniśmy otrzymać już kilka lat temu. Zwłaszcza, że po raz pierwszy o tej funkcjonalności producent wspominał już podczas corocznej konferencji Adobe Max w 2016 roku. Ale jak to mówią, lepiej późno niż wcale.

Kiedy funkcja Sky Replacement trafi do Photoshopa?

Niestety póki co nie wiadomo, kiedy funkcja Sky Replacement trafi ostatecznie do Photoshopa CC. Najprawdopodobniej stanie się to jednak w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Więcej szczegółów odnośnie nadchodzących aktualizacji poznać mamy podczas tegorocznej konferencji MAX, która zaplanowana została na 20-22 października 2020 roku.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Affinity Photo, Designer i Publisher znów 3 miesiące za darmo - powraca przedłużony trial i rabaty
Affinity Photo, Designer i Publisher znów 3 miesiące za darmo - powraca przedłużony trial i rabaty
Wiosną zeszłego roku, ze względu na epidemię Serif wystartował ze świetną promocją, umożliwiając korzystanie z próbnych wersji aplikacji Affinity przez 90 dni. Teraz...
8
0
Set.a.light 3D od teraz pozwala także na symulację oświetlenia filmowego
Set.a.light 3D od teraz pozwala także na symulację oświetlenia filmowego
Najbardziej zaawansowany symulator oświetlenia studyjnego doczekał się pokaźnej aktualizacji, która pozwoli szczegółowo zaplanować oświetlenie na planie filmowym....
1
0
Capture One podniesie ceny od 11 stycznia - nawet 50% drożej
Capture One podniesie ceny od 11 stycznia - nawet 50% drożej
Oprogramowanie spod szyldu C1 nigdy nie należało do tanich, teraz jednak będzie jeszcze mniej osiągalne. Od poniedziałku1 stycznia ceny poszczególnych pakietów znacznie wzrosną.
2
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)