Nudne niebo na zdjęciach? Adobe pozwoli Wam je podmienić jednym kliknięciem

Nudne niebo na zdjęciach? Adobe pozwoli Wam je podmienić jednym kliknięciem

Brzydkie niebo potrafi popsuć nawet świetnie skomponowany krajobraz. Z kolei jego podmiana może uczynić zwykłe z pozoru zdjęcie wyjątkowym. Już niedługo będziemy mogli dokonać jej jednym kliknięciem.

A to za sprawą technologii, nad którą właśnie pracuje Adobe. Na swojej dorocznej konferencji Adobe MAX firma zaprezentowała rozwiązanie, które doskonale wpisuje się w coraz bardziej populary ostatnimi czasy trend automatyzacji cyfrowej obróbki zdjęć. W tym wypadku jest to technologia, która wykona za nas nie zawsze łatwy proces podmiany nieba na zdjęciach.

Choć praktyka ta zakrawa na miano manipulacji, to jest doskonałym sposobem na ożywienie na przykład nudnego krajobrazu, który jest takim wyłącznie z racji niesprzyjających warunków pogodowych, a którego nie mamy okazji powtórzyć. Ale zastosowań jest znacznie więcej. Ciekawe niebo może zamienić zupełnie zwykłe zdjęcie w wyjątkowe. Wciąż nie jesteście przekonani? Zobaczcie ten proces w praktyce na filmie z prezentacji.

 

Działanie nowej funkcji opierać ma się wyłącznie na wybraniu zdjęcia docelowego i zdjęcia interesującego nas nieba. Reszty program dokona sam, dodatkowo dostosowując jasność i kolorystykę zdjęcia, do wybranego przez obrazu nieba. Trzeba przyznać, że efekty są co najmniej imponujące.

Na razie nie wiadomo kiedy technologia ta ujrzy światło dzienne, możemy się jednak spodziewać, że funkcję podmiany tła otrzymamy w nadchodzących odsłonach aplikacji Photoshop, Photoshop Elements i Lightroom.

Więcej prezentacji z konferencji Adobe Max znajdziecie na kanale producenta w serwisie Youtube.

(fot. okładkowa: pexels.com)

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1