Nudne niebo na zdjęciach? Adobe pozwoli Wam je podmienić jednym kliknięciem

Autor: Maciej Luśtyk

15 Listopad 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Brzydkie niebo potrafi popsuć nawet świetnie skomponowany krajobraz. Z kolei jego podmiana może uczynić zwykłe z pozoru zdjęcie wyjątkowym. Już niedługo będziemy mogli dokonać jej jednym kliknięciem.

A to za sprawą technologii, nad którą właśnie pracuje Adobe. Na swojej dorocznej konferencji Adobe MAX firma zaprezentowała rozwiązanie, które doskonale wpisuje się w coraz bardziej populary ostatnimi czasy trend automatyzacji cyfrowej obróbki zdjęć. W tym wypadku jest to technologia, która wykona za nas nie zawsze łatwy proces podmiany nieba na zdjęciach.

Choć praktyka ta zakrawa na miano manipulacji, to jest doskonałym sposobem na ożywienie na przykład nudnego krajobrazu, który jest takim wyłącznie z racji niesprzyjających warunków pogodowych, a którego nie mamy okazji powtórzyć. Ale zastosowań jest znacznie więcej. Ciekawe niebo może zamienić zupełnie zwykłe zdjęcie w wyjątkowe. Wciąż nie jesteście przekonani? Zobaczcie ten proces w praktyce na filmie z prezentacji.

 

Działanie nowej funkcji opierać ma się wyłącznie na wybraniu zdjęcia docelowego i zdjęcia interesującego nas nieba. Reszty program dokona sam, dodatkowo dostosowując jasność i kolorystykę zdjęcia, do wybranego przez obrazu nieba. Trzeba przyznać, że efekty są co najmniej imponujące.

Na razie nie wiadomo kiedy technologia ta ujrzy światło dzienne, możemy się jednak spodziewać, że funkcję podmiany tła otrzymamy w nadchodzących odsłonach aplikacji Photoshop, Photoshop Elements i Lightroom.

Więcej prezentacji z konferencji Adobe Max znajdziecie na kanale producenta w serwisie Youtube.

(fot. okładkowa: pexels.com)

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Adobe wprowadza certyfikaty Content Credentials do swoich usług. Zobacz, jak z nich korzystać
Adobe wprowadza certyfikaty Content Credentials do swoich usług. Zobacz, jak z nich korzystać
Adobe wprowadza do programów Lightroom, Photoshop i Camera RAW możliwość generowania dodatkowych metadanych zawierających tzw. Content Credentials - informacje o historii powstania i...
7
Nikon wprowadza chmurę Imaging Cloud
Nikon wprowadza chmurę Imaging Cloud
Od dziś dostępna jest już nowa bezpłatna usługa chmurowa - Nikon Imaging Cloud. Umożliwia ona przechowywanie zdjęć w chmurze, dostęp do...
10
Sprawdź wszystko, nie płać nic - Affinity wydłuża wersje trial do 6 miesięcy
Sprawdź wszystko, nie płać nic - Affinity wydłuża wersje trial do 6 miesięcy
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się czy warto spróbować przesiadki z pakietu Adobe na aplikacje Affinity Photo, Designer i Publisher, teraz wreszcie będziecie mogli na dobre to...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)