Nudne niebo na zdjęciach? Adobe pozwoli Wam je podmienić jednym kliknięciem

0
Maciej Luśtyk
15 Listopad 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Brzydkie niebo potrafi popsuć nawet świetnie skomponowany krajobraz. Z kolei jego podmiana może uczynić zwykłe z pozoru zdjęcie wyjątkowym. Już niedługo będziemy mogli dokonać jej jednym kliknięciem.

A to za sprawą technologii, nad którą właśnie pracuje Adobe. Na swojej dorocznej konferencji Adobe MAX firma zaprezentowała rozwiązanie, które doskonale wpisuje się w coraz bardziej populary ostatnimi czasy trend automatyzacji cyfrowej obróbki zdjęć. W tym wypadku jest to technologia, która wykona za nas nie zawsze łatwy proces podmiany nieba na zdjęciach.

Choć praktyka ta zakrawa na miano manipulacji, to jest doskonałym sposobem na ożywienie na przykład nudnego krajobrazu, który jest takim wyłącznie z racji niesprzyjających warunków pogodowych, a którego nie mamy okazji powtórzyć. Ale zastosowań jest znacznie więcej. Ciekawe niebo może zamienić zupełnie zwykłe zdjęcie w wyjątkowe. Wciąż nie jesteście przekonani? Zobaczcie ten proces w praktyce na filmie z prezentacji.

 

Działanie nowej funkcji opierać ma się wyłącznie na wybraniu zdjęcia docelowego i zdjęcia interesującego nas nieba. Reszty program dokona sam, dodatkowo dostosowując jasność i kolorystykę zdjęcia, do wybranego przez obrazu nieba. Trzeba przyznać, że efekty są co najmniej imponujące.

Na razie nie wiadomo kiedy technologia ta ujrzy światło dzienne, możemy się jednak spodziewać, że funkcję podmiany tła otrzymamy w nadchodzących odsłonach aplikacji Photoshop, Photoshop Elements i Lightroom.

Więcej prezentacji z konferencji Adobe Max znajdziecie na kanale producenta w serwisie Youtube.

(fot. okładkowa: pexels.com)

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Aplikacja Nikon Snapbridge nareszcie pozwala na transfer plików RAW
Aplikacja Nikon Snapbridge nareszcie pozwala na transfer plików RAW
Dobra wiadomość dla osób, lubiących edytować swoje zdjęcia na urządzeniach mobilnych. Ale to nie jedyne nowości.
18
1
Nowe otwarcie ON1. Oprócz Photo RAW 2020, zobaczymy też edytor wideo, aplikację mobilną i usługę synchronizacji urządzeń
Nowe otwarcie ON1. Oprócz Photo RAW 2020, zobaczymy też edytor wideo, aplikację mobilną i usługę...
Aplikacja ON1 Photo RAW z każda kolejną odsłoną staje się poważniejszą konkurencją dla Lightrooma. Jednak apetyt programistów jest znacznie większy. Już niedługo...
16
0
Luminar 4: Zobacz, jak działa w praktyce inteligentny system podmiany nieba na zdjęciach
Luminar 4: Zobacz, jak działa w praktyce inteligentny system podmiany nieba na zdjęciach
Nowa wersja programu Luminar pojawi się już jesienią. Jedną z głównych nowości będzie rewolucyjny system Sky Replacement Tool, oparty o układ AI. Wiemy już jak będzie...
23
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)