Oto 5 fotograficznych trików, których nauczysz się w zaledwie jedną minutę

Oto 5 fotograficznych trików, których nauczysz się w zaledwie jedną minutę

To nie żart. W swoim najnowszym filmowym poradniku Sheldon Evans pokazuje w jaki sposób do kreatywnej fotografii wykorzystać zwykłe przedmioty, które każdy bez problemu będzie mógł znaleźć w swoim domu.

Jedna minuta - tyle dokładnie wystarczy, by poznać pięć ciekawych fotograficznych trików, które z łatwością będziemy mogli wykorzystać podczas kolejnej sesji zdjęciowej. Co więcej, żaden z nich nie będzie od nas wymagał nakładów finansowych - wszystkie potrzebne przedmioty z łatwością znajdziemy we własnym domowym zaciszu. Tak więc zobaczcie najnowszy filmowy poradnik Sheldona Evansa, w którym między innymi podpowiada jak z plastikowej torby wykonać softbox lub jak za pomocą płyty CD stworzyć piękne bliki i flary. A to nie wszystko. 

 

W Internecie możemy znaleźć sporo podobnych filmów. Jednak wiele z nich to powielanie znanych pomysłów. Evans natomiast zaproponował kilka ciekawych trików, które w prosty sposób mogą pozytywnie wpłynąć na naszą kreatywność. Nam przede wszystkim spodobało się wykorzystanie ręcznika jako slidera - końcowy efekt był zaskakujący.

Jeżeli chcecie zobaczyć więcej podobnych treści to zachęcamy odwiedzić oficjalny kanał Sheldona Evansa na Youtube. Wprawdzie jest tam dopiero kilka filmów, to jednak fotograf zapowiedział już nowe poradniki i tutoriale. My już dodaliśmy jego kanał do obserwowanych.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
„To forma medytacji“ - o miłości do latania i fotografii opowiada Filip Wolak
21 Lut 2019
Filip Wolak łączy doświadczenia fotografa i pilota, tworząc wyjątkowe zdjęcia świata widzianego z góry. „Lubię niebanalność, prostotę, czystość formy, równowagę, czasem symetrię (lub jej kompletny brak)“ - zaznacza fotograf.
0
World Press Photo 2019 - poznaliśmy najlepsze zdjęcia prasowe minionego roku
20 Lut 2019
Gratka dla wszystkich miłośników fotografii reportażowej najwyższych lotów. World Press Photo Foundation właśnie zaprezentowało zdjęcia nominowane do najważniejszej nagrody przyznawanej fotografom prasowym.
0
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0