Oto 5 fotograficznych trików, których nauczysz się w zaledwie jedną minutę

Oto 5 fotograficznych trików, których nauczysz się w zaledwie jedną minutę

To nie żart. W swoim najnowszym filmowym poradniku Sheldon Evans pokazuje w jaki sposób do kreatywnej fotografii wykorzystać zwykłe przedmioty, które każdy bez problemu będzie mógł znaleźć w swoim domu.

Jedna minuta - tyle dokładnie wystarczy, by poznać pięć ciekawych fotograficznych trików, które z łatwością będziemy mogli wykorzystać podczas kolejnej sesji zdjęciowej. Co więcej, żaden z nich nie będzie od nas wymagał nakładów finansowych - wszystkie potrzebne przedmioty z łatwością znajdziemy we własnym domowym zaciszu. Tak więc zobaczcie najnowszy filmowy poradnik Sheldona Evansa, w którym między innymi podpowiada jak z plastikowej torby wykonać softbox lub jak za pomocą płyty CD stworzyć piękne bliki i flary. A to nie wszystko. 

 

W Internecie możemy znaleźć sporo podobnych filmów. Jednak wiele z nich to powielanie znanych pomysłów. Evans natomiast zaproponował kilka ciekawych trików, które w prosty sposób mogą pozytywnie wpłynąć na naszą kreatywność. Nam przede wszystkim spodobało się wykorzystanie ręcznika jako slidera - końcowy efekt był zaskakujący.

Jeżeli chcecie zobaczyć więcej podobnych treści to zachęcamy odwiedzić oficjalny kanał Sheldona Evansa na Youtube. Wprawdzie jest tam dopiero kilka filmów, to jednak fotograf zapowiedział już nowe poradniki i tutoriale. My już dodaliśmy jego kanał do obserwowanych.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Inspiracja na dziś: Drew Doggett - „In the Realm of Legends"
19 Paź 2018
Mimo, że otaczają je laguny lodowcowe i nieziemskie kolory, te zwierzęta zdają się nie zwracać uwagi na przytłaczające je piękno. Są nieodrębną częścią rozległego islandzkiego krajobrazu, dla przyjezdnych kojarząc się raczej z surrealnymi wytworami ich wyobraźni. Drew Doggett, amerykański fotograf i filmowiec, uchwycił te piękne konie w serii “In the Realm of Legends”.
0
Adrian Wykrota: “Przykro mi, że już nie umiemy rozmawiać, a Polska to przecież taki fajny kraj”
18 Paź 2018
“Doszliśmy do wniosku, że w tych dynamicznych i ważnych czasach musimy opublikować dokumentalne wypowiedzi fotografów o Polsce i nadać im bezkompromisową, fizyczną formę książek” - piszą autorzy serii wydawniczej o Polsce, dobrani przez fundację PIX.HOUSE. Z Adrianem Wykrotą, autorem jednej z publikowanych już książek rozmawiamy o powstawaniu serii i dalszych planach.
0
Taylor Wessing Photographic Portrait Prize 2018 - zobacz piękno współczesnego portretu
18 Paź 2018
Alice Mann została laureatką tegorocznej prestiżowej nagrody Taylor Wessing Photographic Portrait Prize. Po raz pierwszy w historii konkursu jurorzy nagrodzili nie pojedynczy portret, a serię czterech zdjęć przedstawiających młode mażoretki z Południowej Afryki.
0
Piękna i zagrożona - natura na zdjęciach zwycięzców Wildlife Photographer of the Year 2018
17 Paź 2018
Organizowany od pół wieku przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie konkurs Wildlife Photographer of the Year, co roku oferuje nam unikalne spojrzenie na piękno i problemy dzikiego życia na naszej planecie. Fotografie nagrodzone w 54. edycji to nie tylko piękne kadry, ale i trudne tematy.
0