Oto 5 fotograficznych trików, których nauczysz się w zaledwie jedną minutę

Oto 5 fotograficznych trików, których nauczysz się w zaledwie jedną minutę

To nie żart. W swoim najnowszym filmowym poradniku Sheldon Evans pokazuje w jaki sposób do kreatywnej fotografii wykorzystać zwykłe przedmioty, które każdy bez problemu będzie mógł znaleźć w swoim domu.

Jedna minuta - tyle dokładnie wystarczy, by poznać pięć ciekawych fotograficznych trików, które z łatwością będziemy mogli wykorzystać podczas kolejnej sesji zdjęciowej. Co więcej, żaden z nich nie będzie od nas wymagał nakładów finansowych - wszystkie potrzebne przedmioty z łatwością znajdziemy we własnym domowym zaciszu. Tak więc zobaczcie najnowszy filmowy poradnik Sheldona Evansa, w którym między innymi podpowiada jak z plastikowej torby wykonać softbox lub jak za pomocą płyty CD stworzyć piękne bliki i flary. A to nie wszystko. 

 

W Internecie możemy znaleźć sporo podobnych filmów. Jednak wiele z nich to powielanie znanych pomysłów. Evans natomiast zaproponował kilka ciekawych trików, które w prosty sposób mogą pozytywnie wpłynąć na naszą kreatywność. Nam przede wszystkim spodobało się wykorzystanie ręcznika jako slidera - końcowy efekt był zaskakujący.

Jeżeli chcecie zobaczyć więcej podobnych treści to zachęcamy odwiedzić oficjalny kanał Sheldona Evansa na Youtube. Wprawdzie jest tam dopiero kilka filmów, to jednak fotograf zapowiedział już nowe poradniki i tutoriale. My już dodaliśmy jego kanał do obserwowanych.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Stanley Kubrick był także świetnym fotografem. Zobaczcie mniej znane oblicze kultowego reżysera
20 Sie 2018
“Mechaniczna Pomarańcza”, “2001: Odyseja kosmiczna”, “Oczy szeroko zamknięte” czy “Full Metal Jacket” to filmowe klasyki, znane niemal wszystkim. Znacznie mniej osób wie, że Stanley Kubrick swoją karierę zaczynał jako fotograf.
0
George Eastman Museum udostępnia serię filmów poświęconych największym przełomom w fotografii. Pozycja obowiązkowa!
14 Sie 2018
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się jak długą drogę fotografia przeszła od czasów camery obscury aż do dzisiaj, zobaczcie dokumentalną serię stworzoną przez Goerge Eastman Museum. To fantastyczna podróż przez najważniejsze techniki i odkrycia, które zrewolucjonizowały to medium.
0
Tadeusz Rolke: „Sztuka nie polega na pokazywaniu piękna”
13 Sie 2018
Od czwartku, w warszawskiej galerii Le Guern można oglądać najnowszy projekt Tadeusza Rolke, jednego z mistrzów polskiej fotografii. W dniu wernisażu rozmawialiśmy z autorem o powstawaniu najnowszej serii.
0
Karen Miranda Rivadeneira odtwarza swoje dzieciństwo. "Pomysł ten zrodził się z rozmyślań o pamięci i jej niedoskonałości”
7 Sie 2018
“Uświadomiłam sobie, że brakuje mi wiedzy o mnie samej. Rozmyślając o pamięci i jej wadliwości, postanowiłam odkopać osobiste mity i rodzinne historie” - opowiada nam o swoim projekcie amerykańska fotograf.
0