Panele LED - zrób to sam

0

Autor: Maciej Luśtyk

16 Luty 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
Panele LED ze względu na wydajność i wygodę są chętnie wybierane przez filmowców i fotografów. Te lepsze są też zwykle bardzo kosztowne. Dlaczego by więc nie zbudować ich samemu?

Tak postanowił zrobić konstruktor z firmy stratus-productions, zajmującej się produkcją systemów stabilizacji na potrzeby filmowe. Zamieszczony przez niego w serwisie Youtube film pokazuje jak samemu, niewielkim kosztem zbudować dowolnych rozmiarów panele LED, nawet takie z regulacją mocy i temperatury barwowej. Większość z potrzebnych nam rzeczy znajdziemy w najbliższym sklepie z elektroniką.

Jak zwykle w przypadku paneli oświetleniowych, jakość komponentów przekłada się na jakość gotowego produktu. Aby rozwiać Wasze wątpliwości co do tego z jakich paneli korzystać w budowie lampy, twórca filmiku prezentuje też przykłady tego, jak różne ich rodzaje radzą sobie z reprodukcją kolorów i jakimi wadami są obarczone. I mimo że panele charakteryzujące się wysokim współczynnikiem CRI mogą wydawać się dosyć drogie, to koszt stworzenia własnej, wysokiej jakości lampy i tak powinien być dużo niższy niż zakup gotowego rozwiązania od jednego z producentów.

Mimo że wielu z nas będzie wolało jednak dołożyć nieco więcej i skorzystać ze sprawdzonych, dających gwarancję niezawodności masowo produkowanych paneli, to powyższe rozwiązanie może okazać się ciekawą alternatywą dla początkujących filmowców i fotografów, których nie stać na skompletowanie profesjonalnego zaplecza sprzętowego. Co więcej, będą oni mieli kompletną kontrolę nad parametrami budowanych przez siebie paneli.

Więcej ciekawych filmików znajdziecie na profilu autora w serwisie Youtube

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Saramonic UwMic9s - nowe profesjonalne mikrofony bezprzewodowe w dobrej cenie
Saramonic UwMic9s - nowe profesjonalne mikrofony bezprzewodowe w dobrej cenie
Saramonic przedstawia nową, znacznie udoskonaloną odsłonę swoich najlepszych mikroportów. System UwMic9s charakteryzuje się lżejsza obudową, dłuższym czasem pracy,...
0
0
Kwadratowe filtry Irix Edge kupisz teraz nawet 46% taniej
Kwadratowe filtry Irix Edge kupisz teraz nawet 46% taniej
Rusza duża promocja na filtry kwadratowe Irix Edge. Trzeba się jednak spieszyć, bo niższe ceny obowiązują tylko do 22 czerwca.
0
0
Kosmo Foto Agent Shadow - nowy czarno-biały film z kolekcjonerskim twistem
Kosmo Foto Agent Shadow - nowy czarno-biały film z kolekcjonerskim twistem
Na rynku filmu debiutuje nowa propozycja twórców „analogowego” bloga Kosmo Foto. Tym razem równie ważne co sam film, jest jego opakowanie.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)