Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Manfrotto Lykos LED - wysokiej klasy, przenośne oświetlacze

0

Autor: Maciej Luśtyk

7 Grudzień 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Włoski producent akcesoriów fotograficznych zaprezentował nową linię paneli LED, które pozwolą na wygodne doświetlenie sceny podczas filmowania i fotografowania. Dostępne są w dwóch wersjach, Daylight i BiColor, o stałej i regulowanej temperaturze barwowej. Dodatkowo sterować nimi będziemy mogli bezprzewodowo.

Panele Lykos Daylight oraz Lykos BiColor zapewniać mają wygodne, stałe oświetlenie LED, przy niewielkim poborze prądu. Lampy oferują światło o natężeniu 1600 lux (model Bi Color 1500 lux), są na tyle lekkie, że można obsługiwać je jedną ręką i mogą być zasilane akumulatorem typu L, używanym w kamerach. Jeśli zajdzie potrzeba, panele możemy też zamocować na statywach do lamp.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Model Lykos Daylight oferuje stałą temperaturę barwową 5600K, podczas gdy lampa BiColor pozwoli nam na jej regulację w zakresie 3000-5600K, co pozwoli nam wygodnie i efektywnie dostosować oświetlenie do panujących warunków. Mocą światła i jej temperaturą sterujemy za pomocą pokręteł umieszczonych w okolicy rączki, ale dzięki opcjonalnemu modułowi Bluetooth, ustawienia lamp będziemy mogli regulować także z poziomu aplikacji na smartfony. Umożliwi nam ona także sterowanie całymi grupami lamp.

W ofercie producenta znalazły się także dedykowane panelom softboxy oraz filtry kolorystyczne dla modelu Daylight. Lampy trafią na rynek w cenach $450 (model Daylight) i $515 (model BiColor). Za moduł łączności bluetooth przyjdzie nam zapłacić dodatkowe $100. Polskich cen na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie manfrotto.com.

Informacja prasowa:

Manfrotto wprowadza na rynek przenośne lampy LED LYKOS - wykorzystujące najnowszą technologię montażu diod LED (Surface Mount Technology). Lampy Lykos Daylight i BiColor zapewniają duże natężenie światła w kompaktowym rozmiarze i stanowią najlepsze rozwiązanie przenośnych systemów światła dla fotografów i realizatorów wideo, którzy potrzebują lekkiego i przenośnego systemu oświetlenia. Panele świetlne LED Lykos w oparciu o technologię firmy Litepanels stanowią nową linię światła LED produkowanych przez firmę Manfrotto.

Lampy Lykos to przenośne, kompaktowe i lekkie systemy oświetlenia zaprojektowane w celu zaspokojenia potrzeb wymagających profesjonalistów. Dostępne w dwóch wersjach i posiadają bardzo duże natężenie światła o mocy do 1600 luxów. Lampa Lykos Daylight oferuje temperaturę barwową światła dziennego - 5600K, natomiast lampa Lykos BiColor pozwala na zmianę temperatury barwowej na ciepłe światło o wartości 3000K lub światło o temperaturze barwowej równej 5600K. Kolorowy wyświetlacz LCD z tyłu lampy pozwala na łatwe monitorowanie funkcji lampy.

Dzięki nowej technologii SMT lampy LED Lykos gwarantują długą żywotność i efektywność energetyczną, wierne odwzorowanie barw i brak efektu migotania. Lampy mogą być zasilane akumulatorami litowo-jonowymi L-type lub za pośrednictwem załączonego zasilacza.

Wszystkie lampy Lykos można opcjonalnie wyposażyć w moduł Bluetooth®, przekształcając lampę w inteligentne urządzenie wraz z możliwością zdalnego sterowania z dedykowanej aplikacji zainstalowanej na iPhone® lub aplikacji Digital Director na iPadzie®. Za pośrednictwem aplikacji możemy kontrolować funkcje: włączenia i wyłączenia, mocy lampy w pełnym zakresie od 0% do 100%, zmiany temperatury barwowej światła, sterowania grupą świateł jednocześnie, przywołania ustawień oświetlenia zapisanej sceny oraz nowych wkrótce zaimplementowanych ustawień. Lampy Manfrotto Lykos i Litepanels Astra będzie można kompatybilnie połączyć za pośrednictwem technologii bezprzewodowej, co umożliwi kontrolowanie obu systemów za pomocą tej samej aplikacji.

W zestawie z lampą Lycos znajduje się głowica kulowa, dyfuzor (dla wersji Daylight również filtry konwersyjne CTO i 1/4 CTO do zmiany temperatury barwowej) oraz zasilacz wraz z adapterami. Ponadto Manfrotto, jako doskonałe wyposażenie dodatkowe, oferuje Lykos LED Softbox. Lykos Softbox tworzy piękne i miękkie oświetlenie powodujące łagodne cienie. Softbox można zamontować w kilka sekund bez dodatkowych narzędzi, jest wyposażony w specjalnie zaprojektowany rozpraszacz dla lamp LED i redukuje światło o wartość 1,3 stopnia przysłony.

Nowe przenośne lampy Lykos LED to najbardziej zaawansowane z serii lamp ledowych firmy Manfrotto. Charakteryzują się dużą mocą, wydajnością i inteligentnym systemem sterowania, stworzone do profesjonalnych zastosowań przez fotografów i realizatorów wideo.

Ceny:

MLL1300-BI LYKOS - BiColor Lampa ledowa ok. 1700 zł

MLL1500-D LYKOS - Daylight Lampa ledowa ok. 1600 zł

MLLBTDONGLE Manfrotto LYKOS BT Dongle Odbiornik ok. 450 zł

MLSBOXL Manfrotto LYKOS Softbox do lampy ledowej ok. 230 zł

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell - zamienniki akumulatorów do najnowszych aparatów Canon, Panasonic i kamer GoPro
Newell - zamienniki akumulatorów do najnowszych aparatów Canon, Panasonic i kamer GoPro
Newell rozszerza ofertę o atrakcyjne cenowo zamienniki baterii do aparatów Canon EOS R5 i R6, Lumix S5 oraz kamery GoPro HERO9.
0
0
Godox CL10 - niedrogie LED-owe oświetlenie tła dla vlogerów
Godox CL10 - niedrogie LED-owe oświetlenie tła dla vlogerów
Nowa lampa Godox CL10 pozwolić ma zbudowanie użytecznego oświetlenia domowego stanowiska do streamingów i nagrywania vlogów niedużym kosztem.
2
0
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Film Pro 400H był jednym z najciekawszych materiałów, które pozostały w stale kurczącej się ofercie profesjonalnych kolorowych negatywów. Niestety 14 stycznia Fujifilm...
28
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (10)