Manfrotto Lumie - sprytne, kompaktowe lampy LED

Manfrotto Lumie - sprytne, kompaktowe lampy LED
Manfrotto poszerzyło swoją ofertę o trzy nowe, kompaktowe lampy LED. Lampy Lumie Play, Art i Muse posiadają regulację jasności i umożliwiają założenie różnokolorowych filtrów.
Lampy z serii Manfrotto Lumie zostały zaprojektowane z myślą o hobbystach i entuzjastach fotografii, którym zależy na osiągnięciu profesjonalnych efektów za rozsądną cenę. Nowe, kompaktowe lampy Manfrotto wyposażono w bardzo jasne diody SMT z możliwością 3 i 4-stopniowej regulacji jasności, a także w możliwość założenia całej gamy filtrów zmieniających kolorystykę światła. Dzięki lampom z serii Lumie będziemy w stanie za niewielkie pieniądze stworzyć całkiem profesjonalny zestaw do oświetlania niewielkich obiektów. Lampy sprawdzą się w fotografii produktowej, portretowej i przypadną do gustu wszelkiej maści blogerom chcącym poprawić jakość swoich zdjęć.
Zobacz wszystkie zdjęcia (5)
Seria lamp Manfrotto Lumie składa się z 3 modeli różniących się wielkością i ilością diod, co przekłada się na siłę światła. Podstawowy model Lumie Play charakteryzuje się natężeniem światła rzędu 220 lx i pozwoli na maksymalnie 250 minut ciągłej pracy. Model Lumie Art wyposażony w pięć diod oferuje natężenie światła 440 lx, natomiast najbardziej zaawansowana lampa z serii, Lumie Muse oferuje 550 lx, 4-stopniowy zakres regulacji jasności i do 5 godzin ciągłej pracy.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)
Urządzenia ładowane są za pomocą portu microUSB, a za pomocą opcjonalnej głowicy będziemy mogli je zamontować na statywach i aparatach. Lampy trafią do sprzedaży 23 marca 2015 roku, a zapłacimy za nie 145 zł (Lumie Play + 2 filtry), 245 zł (Lumie Art + 3 filtry) i 349 zł (Lumie Muse + 3 filtry). Dodatkowe zestawy filtrów możemy kupić w cenie 45 zł, natomiast za głowicę do montażu na aparacie zapłacimy 39 zł.

Więcej informacji o nowych lampach znajdziemy na stronie manfrotto.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8