Manfrotto Lumie - sprytne, kompaktowe lampy LED

0
Maciej Luśtyk
20 Marzec 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Manfrotto poszerzyło swoją ofertę o trzy nowe, kompaktowe lampy LED. Lampy Lumie Play, Art i Muse posiadają regulację jasności i umożliwiają założenie różnokolorowych filtrów.
Lampy z serii Manfrotto Lumie zostały zaprojektowane z myślą o hobbystach i entuzjastach fotografii, którym zależy na osiągnięciu profesjonalnych efektów za rozsądną cenę. Nowe, kompaktowe lampy Manfrotto wyposażono w bardzo jasne diody SMT z możliwością 3 i 4-stopniowej regulacji jasności, a także w możliwość założenia całej gamy filtrów zmieniających kolorystykę światła. Dzięki lampom z serii Lumie będziemy w stanie za niewielkie pieniądze stworzyć całkiem profesjonalny zestaw do oświetlania niewielkich obiektów. Lampy sprawdzą się w fotografii produktowej, portretowej i przypadną do gustu wszelkiej maści blogerom chcącym poprawić jakość swoich zdjęć.
Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Seria lamp Manfrotto Lumie składa się z 3 modeli różniących się wielkością i ilością diod, co przekłada się na siłę światła. Podstawowy model Lumie Play charakteryzuje się natężeniem światła rzędu 220 lx i pozwoli na maksymalnie 250 minut ciągłej pracy. Model Lumie Art wyposażony w pięć diod oferuje natężenie światła 440 lx, natomiast najbardziej zaawansowana lampa z serii, Lumie Muse oferuje 550 lx, 4-stopniowy zakres regulacji jasności i do 5 godzin ciągłej pracy.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Urządzenia ładowane są za pomocą portu microUSB, a za pomocą opcjonalnej głowicy będziemy mogli je zamontować na statywach i aparatach. Lampy trafią do sprzedaży 23 marca 2015 roku, a zapłacimy za nie 145 zł (Lumie Play + 2 filtry), 245 zł (Lumie Art + 3 filtry) i 349 zł (Lumie Muse + 3 filtry). Dodatkowe zestawy filtrów możemy kupić w cenie 45 zł, natomiast za głowicę do montażu na aparacie zapłacimy 39 zł.

Więcej informacji o nowych lampach znajdziemy na stronie manfrotto.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (12)