Manfrotto TwistGrip - smartfon na statywie

1
Maciej Luśtyk
19 Maj 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Choć widok smartfona na statywie może budzić wśród fotografów uśmiechy, to będzie on zapewne coraz częstszy. Coraz bardziej zaawansowanie możliwości fotograficzne urządzeń mobilnych sprawiają, że ich użytkownicy chcą z nich korzystać jak z pełnoprawnych aparatów.

Choć wiele z topowych smartfonów pozwala na rejestrowanie materiałów wideo w wysokiej jakości oraz na manualne sterowanie czasami migawki, a selfie-sticki sprzedają się jak ciepłe bułeczki, ciągle problemem jest znalezienie adaptera, umożliwiającego wygodne i stabilne zamocowanie urządzeń na statywie. Fotografom mobilnym z pomocą przychodzi Manfrotto.

Uchwyt Manfrotto TwistGrip został wykonany z wysokiej jakości aluminium, pozwoli na zamocowanie urządzeń o szerokości do 8 cm, a złożony nie zajmuje więcej miejsca niż średniej wielkości marker. Za pomocą gwintu 1/4” z łatwością zamocujemy go do większości głowic na rynku.

 

Z kolei dzięki wyposażeniu w zimną stopkę, bez problemu podepniemy do niego dodatkowe akcesoria, takie jak oświetlacze LED czy zewnętrzne mikrofony. W połączeniu z odpowiednim gripem stworzy to całkiem ciekawy zestaw do filmowania.

Uchwyt dostępny jest w cenie około $50. W Polsce możemy kupić go w salonach Apple w cenie 205 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem https://www.manfrotto.co.uk/twistgrip-the-universal-smartphone-clamp.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Samsung Galaxy S10 Lite i Note 10 Lite - topowy aparat w cenie średniaka? Nie licz na to
Samsung Galaxy S10 Lite i Note 10 Lite - topowy aparat w cenie średniaka? Nie licz na to
O wersjach Lite flagowych smartfonów Samsunga słyszymy już do kilku lat, jednak dopiero teraz producent zdecydował się oficjalnie wprowadzić je na rynek. To jednak nie...
3
0
Moment Fisheye 14 mm - najlepszy szeroki kąt do smartfona?
Moment Fisheye 14 mm - najlepszy szeroki kąt do smartfona?
Obiektywy superszerokokątne są ostatnio pozycją obowiązkową niemal we wszystkich flagowych smartfonach. Niestety efekty dalekie są od tego, co możemy uzyskać przy...
8
1
Firstlight - FiLMiC startuje z „profesjonalną” aplikacją dla fotografów
Firstlight - FiLMiC startuje z „profesjonalną” aplikacją dla fotografów
Firmy FiLMiC nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Aplikacja FiLMiC Pro, znacznie rozszerzająca możliwości kamery w iPhone’ach, to chleb powszedni wszystkich, którzy...
9
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)