Manfrotto TwistGrip - smartfon na statywie

1
Maciej Luśtyk
19 Maj 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Choć widok smartfona na statywie może budzić wśród fotografów uśmiechy, to będzie on zapewne coraz częstszy. Coraz bardziej zaawansowanie możliwości fotograficzne urządzeń mobilnych sprawiają, że ich użytkownicy chcą z nich korzystać jak z pełnoprawnych aparatów.

Choć wiele z topowych smartfonów pozwala na rejestrowanie materiałów wideo w wysokiej jakości oraz na manualne sterowanie czasami migawki, a selfie-sticki sprzedają się jak ciepłe bułeczki, ciągle problemem jest znalezienie adaptera, umożliwiającego wygodne i stabilne zamocowanie urządzeń na statywie. Fotografom mobilnym z pomocą przychodzi Manfrotto.

Uchwyt Manfrotto TwistGrip został wykonany z wysokiej jakości aluminium, pozwoli na zamocowanie urządzeń o szerokości do 8 cm, a złożony nie zajmuje więcej miejsca niż średniej wielkości marker. Za pomocą gwintu 1/4” z łatwością zamocujemy go do większości głowic na rynku.

 

Z kolei dzięki wyposażeniu w zimną stopkę, bez problemu podepniemy do niego dodatkowe akcesoria, takie jak oświetlacze LED czy zewnętrzne mikrofony. W połączeniu z odpowiednim gripem stworzy to całkiem ciekawy zestaw do filmowania.

Uchwyt dostępny jest w cenie około $50. W Polsce możemy kupić go w salonach Apple w cenie 205 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem https://www.manfrotto.co.uk/twistgrip-the-universal-smartphone-clamp.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max - powrót na fotograficzny szczyt?
iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max - powrót na fotograficzny szczyt?
"Excitement" to słowo, które podczas tegorocznej konferencji Keynote przewinęło się setki razy. Czy jednak w obliczu tego, co ma do zaoferowania konkurencja nowe...
20
0
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - pierwszy na świecie smartfon z 64-megapikselowym aparatem
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - pierwszy na świecie smartfon z 64-megapikselowym aparatem
Matryca Samsunga, o której ostatnimi czasy zrobiło się głośno, znalazła wreszcie dla siebie ciało. Pierwszym aparatem, który skorzysta z dobrodziejstw 64-milionowego...
11
0
NeuralCam Night Photo - nocne zdjęcia z twojego iPhone’a jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze
NeuralCam Night Photo - nocne zdjęcia z twojego iPhone’a jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze
Czujecie się zawiedzeni, że wasz iPhone nie robi tak doskonałych zdjęć nocą jak flagowce Huawei czy Google? Niepotrzebnie. Zbliżone rezultaty obiecuje nowa aplikacja...
13
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)