Manfrotto XPRO Monopod+ - głowica kulowa w podstawie

0
Maciej Luśtyk
24 Październik 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Manfrotto zaprezentowało nową serię monopodów, które mają oferować niespotykaną dotąd swobodę panoramowania, a to dzięki nowej podstawie z wbudowaną głowicą kulową.

Nowe rozwiązanie Manfrotto z pewnością ucieszy filmowców. Na zaprezentowaną właśnie serię XPRO Monopod+ składają się te same 4-ro i 5-sekcyjne, aluminiowe lub karbonowe monopody, które były do tej pory dostępne w standardowej linii XPRO. Nowością jest jednak dołączana w zestawie podstawa Fluid Base, która wyposażona w głowicę kulową oferować ma dużo większą swobodę podczas wykonywania szwenków, pozwalając na wygodne panoramowanie w każdej płaszczyźnie.

Monopod podłączamy do podstawy za pomocą mocowania ze śrubą, a ruchy głowicy możemy łatwo zablokować tak, by możliwe było panoramowanie tylko w jednej płaszczyźnie. Jeżeli posiadamy już statyw z serii XPRO, podstawę możemy zakupić osobno w cenie 75 funtów. Producent zaznacza jednak, że nie jest ona kompatybilna z 3-sekcyjnymi modelami (MPMXPROA3).

Podstawa Fluid Base

4-sekcyjne monopody z serii XPRO Monopod+ oferowane są także w zestawach w głowicami filmowymi i szybkozłączkami w cenach od 174 do 220 funtów. Z kolei za zestawy zawierające sam 5-sekcyjny monopod z podstawą Fluid Base, w zależności od wersji (aluminium lub włókno węglowe) zapłacimy od 145 do 220 funtów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem manfrotto.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
Na rynku debiutuje nowy monitor EIZO reprezentujący bardziej przystępną cenowo linię CS. Najnowszy ColorEdge CS2740 w żadnym wypadku nie może być jednak nazwany...
5
0
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)