Manfrotto XPRO Monopod+ - głowica kulowa w podstawie

0

Autor: Maciej Luśtyk

24 Październik 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Manfrotto zaprezentowało nową serię monopodów, które mają oferować niespotykaną dotąd swobodę panoramowania, a to dzięki nowej podstawie z wbudowaną głowicą kulową.

Nowe rozwiązanie Manfrotto z pewnością ucieszy filmowców. Na zaprezentowaną właśnie serię XPRO Monopod+ składają się te same 4-ro i 5-sekcyjne, aluminiowe lub karbonowe monopody, które były do tej pory dostępne w standardowej linii XPRO. Nowością jest jednak dołączana w zestawie podstawa Fluid Base, która wyposażona w głowicę kulową oferować ma dużo większą swobodę podczas wykonywania szwenków, pozwalając na wygodne panoramowanie w każdej płaszczyźnie.

Monopod podłączamy do podstawy za pomocą mocowania ze śrubą, a ruchy głowicy możemy łatwo zablokować tak, by możliwe było panoramowanie tylko w jednej płaszczyźnie. Jeżeli posiadamy już statyw z serii XPRO, podstawę możemy zakupić osobno w cenie 75 funtów. Producent zaznacza jednak, że nie jest ona kompatybilna z 3-sekcyjnymi modelami (MPMXPROA3).

Podstawa Fluid Base

4-sekcyjne monopody z serii XPRO Monopod+ oferowane są także w zestawach w głowicami filmowymi i szybkozłączkami w cenach od 174 do 220 funtów. Z kolei za zestawy zawierające sam 5-sekcyjny monopod z podstawą Fluid Base, w zależności od wersji (aluminium lub włókno węglowe) zapłacimy od 145 do 220 funtów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem manfrotto.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
2
1
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Szukasz wysokiej jakości oświetlacza, który zmieścisz w kieszeni? Poznaj lampy Nanlite.
0
0
Jesienna promocja Irix - filtry prostokątnę do 19% taniej i Protector gratis
Jesienna promocja Irix - filtry prostokątnę do 19% taniej i Protector gratis
Jesień to jedna z najlepszych pór na fotografię krajobrazową. W ramach najnowszej promocji Irix, specjalistyczne filtry, które pozwolą wam robić ją lepiej, kupicie ze...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)