Manfrotto Element MII - nowa linia lekkich i poręcznych statywów dla amatorów

Autor: Andrzej Wencel

20 Marzec 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

To seria adresowana do hobbystów i początkujących fotografów, oraz dostosowana do używania z kompaktami i smartfonami. Nie brakuje tu jednak i modeli z włókna węglowego.

Element MII wzięło swoją nazwę od „Made In Italy” oraz „Mark 2”, ponieważ jest to kontynuacja istniejącej juz i popularnej serii statywów Element Big. Odświeżona seria MII składa się z czterech statywów i monopoda. Jej głównymi zaletami ma być nieduży rozmiar i niska waga. Takie połączenie powinno zagwarantować łatwość przenoszenia zestawu i wygodę używania w połączeniu z małymi aparatami i... telefonami. 

Ile potrzeb, tyle rozwiązań

Dostępne będą trzy wersje kolorystyczne statywów aluminiowych (czerwona, czarna i niebieska), wszystkie o takich samych parametrach - waga 1,55 kg, minimalna wysokość 43 cm, maksymalna 160 cm i 8 kg udźwigu. Dodatkowo wersje czarną i czerwoną można kupić w zestawie ze specjalnym uchwytem do smartfona i wyzwalaczem Bluetooth.

Wersja z włókna węglowego (tylko czarna) ma te same rozmiary i udźwig, co aluminiowi bliźniacy, ale jest lżejsza, bo waży zaledwie 1,35 kg. Natomiast monopod waży tylko 0,5 kg i pozwoli unieść sprzęt o wadze 15 kg.

Wszystkie statywy wyposażono w tą samą aluminiową głowicę kulową z podwójną blokadą. Jednym dużym głównym pokrętłem kontrolujemy ruchy aparatu na płytce, a drugim, mniejszym, obrót w poziomie. Do głowicy dołączona jest płytka 200PL-PRO Light, która jest kompatybilna z mocowaniami typu Arca-Swiss i Manfrotto RC2. Inne funkcje obejmują nowe ergonomiczne blokady skrętne i szybkie przełączanie kąta rostawu nóg. Istnieje także możliwość zamocowania aparatu pomiędzy nogami statywu na odwróconej kolumnie. W zestawie znajduje się też miękki pokrowiec do przechowywania i transportowania statywów.

Cena i dostępność

Choć statywy serii MII nie są narazie dostępne w polskiej dystrybucji, z brytyjskiej strony Manfrotto dowiecie się, że cena aluminiowego statywu MII Elements z głowicą to 115 funtów (ok. 575 zł). Komplet z dodatkowym uchwytem do telefonu to koszt 150 funtów (ok.750 zł), a za monopod zapłacimy 47 funtów (ok. 235 zł). Najdroższa jest oczywiście wersja z włókna węglowego - 184 funtów (ok. 930 zł).

Skopiuj link

Autor: Andrzej Wencel

Psycholog z wykształcenia, przez wiele lat pracował jako fotosista na planach filmowych. Fan ciepłych wieczorów nad Wisłą i dobrej książki. Najlepiej reportażu podszytego wielką teorią spiskową.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell RGB Kathi II - zaawansowany miecz świetlny LED w świetnej cenie
Newell RGB Kathi II - zaawansowany miecz świetlny LED w świetnej cenie
Newel prezentuje kolejną generację miecza LED. Główne nowości to płynna regulacja temperatury i koloru, więcej efektów specjalnych oraz mocniejsza bateria, która pozwoli na 70 minut...
5
Dzień matki z Quadralite - lampy LED o 20% taniej
Dzień matki z Quadralite - lampy LED o 20% taniej
Firma Next77, wyłączny dystrybutor marki Quadralite składa najlepsze życzenia wszystkim mamom. Z tej okazji oferuje specjalny rabat 20% na wybrane produkty LED.
4
Crane M3S i Weebill 3S - Zhiyun wprowadza na rynek dwa nowe gimbale
Crane M3S i Weebill 3S - Zhiyun wprowadza na rynek dwa nowe gimbale
Na rynek wchodzą nowe wersje jednych z najpopularniejszych gimbali marki Zhiyun. Crane M3S i Weebill 3S będą oferować m.in. jeszcze lepszą wydajność i poprawioną ergonomie.
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)