Manfrotto Befree Advanced 3W Live - hybrydowy statyw podróżny do filmu i fotografii

0

Autor: Maciej Luśtyk

10 Czerwiec 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnych twórców, Manfrotto prezentuje nowy statyw z serii Befree, który dzięki płynnej głowicy 3-kierunkowej okaże się przydatny zarówno w fotografii, jak i filmowaniu.

To być może jedna z najciekawszych nowości na rynku statywów w ostatnim czasie. Manfrotto Befree Advanced 3W Live to podróżny trójnóg, który dzięki nowej, hybrydowej głowicy będzie idealnym wyborem dla osób, które oprócz fotografowania zajmują się też filmowaniem, lub odwrotnie.

Płynne ruchy, lub pewna blokada w 3 osiach - ty decydujesz

Znany z profesjonalnych głowic wideo system Fluid Drag System, oraz składane rączki pozwolą nam na wykonywanie płynnych szwenków w dwóch osiach. Natomiast dodatkowy ruch w trzeciej osi pozwoli na przechylenie aparatu do pozycji portretowej, dzięki czemu nowa głowica posłuży również jako pełnoprawna, 3-kierunkowa głowica fotograficzna. Do tego otrzymujemy 3 poziomice oraz płytkę w systemie Arca-Swiss.

Ale uwaga. Póki co, statyw dostępny jest tylko z płytką kompatybilną z aparatami Sony Alpha (A7 II, A7 III, A7R II, A7R III, A7S II, A9). Wersja uniwersalna zaprezentowana zostanie w kolejnych miesiącach. Póki co, oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wymienić płytkę na zwykłą, choć będzie wiązało się to z dodatkowym wydatkiem.

Poza tym, to stary dobry statyw Befree. Osoby podróżujące powinny być zachwycone

Oprócz tego, otrzymujemy wszystko to, co w statywach z serii Befree najlepsze, czyli niską wagę (1,97 kg), ergonomiczny system rozstawu nóg, hak, mocowanie akcesoriów w systemie Easy Link, oraz mocne zaciski QPL TravelAluminiowy statyw rozstawimy na maksymalną wysokość 151 cm i w przypadku głowicy hybrydowej umieścimy na nim sprzęt o maksymalnej wadze 6 kg. Manfrotto Befree Advanced 3W Live będzie też przyjazny w transporcie - po złożeniu mierzy raptem 40 cm.

Cena i dostępność

Statyw dostępny będzie na rynku jeszcze w czerwcu, w cenie 1079 zł. W zestawie otrzymamy także futerał.

Więcej informacji o produktach producenta znajdziecie pod adresem manfrotto.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Saramonic UwMic9s - nowe profesjonalne mikrofony bezprzewodowe w dobrej cenie
Saramonic UwMic9s - nowe profesjonalne mikrofony bezprzewodowe w dobrej cenie
Saramonic przedstawia nową, znacznie udoskonaloną odsłonę swoich najlepszych mikroportów. System UwMic9s charakteryzuje się lżejsza obudową, dłuższym czasem pracy,...
0
0
Kwadratowe filtry Irix Edge kupisz teraz nawet 46% taniej
Kwadratowe filtry Irix Edge kupisz teraz nawet 46% taniej
Rusza duża promocja na filtry kwadratowe Irix Edge. Trzeba się jednak spieszyć, bo niższe ceny obowiązują tylko do 22 czerwca.
0
0
Kosmo Foto Agent Shadow - nowy czarno-biały film z kolekcjonerskim twistem
Kosmo Foto Agent Shadow - nowy czarno-biały film z kolekcjonerskim twistem
Na rynku filmu debiutuje nowa propozycja twórców „analogowego” bloga Kosmo Foto. Tym razem równie ważne co sam film, jest jego opakowanie.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)