Manfrotto Befree Advanced 3W Live - hybrydowy statyw podróżny do filmu i fotografii

Autor: Maciej Luśtyk

10 Czerwiec 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnych twórców, Manfrotto prezentuje nowy statyw z serii Befree, który dzięki płynnej głowicy 3-kierunkowej okaże się przydatny zarówno w fotografii, jak i filmowaniu.

To być może jedna z najciekawszych nowości na rynku statywów w ostatnim czasie. Manfrotto Befree Advanced 3W Live to podróżny trójnóg, który dzięki nowej, hybrydowej głowicy będzie idealnym wyborem dla osób, które oprócz fotografowania zajmują się też filmowaniem, lub odwrotnie.

Płynne ruchy, lub pewna blokada w 3 osiach - ty decydujesz

Znany z profesjonalnych głowic wideo system Fluid Drag System, oraz składane rączki pozwolą nam na wykonywanie płynnych szwenków w dwóch osiach. Natomiast dodatkowy ruch w trzeciej osi pozwoli na przechylenie aparatu do pozycji portretowej, dzięki czemu nowa głowica posłuży również jako pełnoprawna, 3-kierunkowa głowica fotograficzna. Do tego otrzymujemy 3 poziomice oraz płytkę w systemie Arca-Swiss.

Ale uwaga. Póki co, statyw dostępny jest tylko z płytką kompatybilną z aparatami Sony Alpha (A7 II, A7 III, A7R II, A7R III, A7S II, A9). Wersja uniwersalna zaprezentowana zostanie w kolejnych miesiącach. Póki co, oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wymienić płytkę na zwykłą, choć będzie wiązało się to z dodatkowym wydatkiem.

Poza tym, to stary dobry statyw Befree. Osoby podróżujące powinny być zachwycone

Oprócz tego, otrzymujemy wszystko to, co w statywach z serii Befree najlepsze, czyli niską wagę (1,97 kg), ergonomiczny system rozstawu nóg, hak, mocowanie akcesoriów w systemie Easy Link, oraz mocne zaciski QPL TravelAluminiowy statyw rozstawimy na maksymalną wysokość 151 cm i w przypadku głowicy hybrydowej umieścimy na nim sprzęt o maksymalnej wadze 6 kg. Manfrotto Befree Advanced 3W Live będzie też przyjazny w transporcie - po złożeniu mierzy raptem 40 cm.

Cena i dostępność

Statyw dostępny będzie na rynku jeszcze w czerwcu, w cenie 1079 zł. W zestawie otrzymamy także futerał.

Więcej informacji o produktach producenta znajdziecie pod adresem manfrotto.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)