Manfrotto Chicago - nowa linia kevlarowych plecaków dla wymagających

0
Redakcja Fotopolis
24 Luty 2020
Artykuł na: 6-9 minut

Plecaki Manfrotto Chicago mają spełnić najbardziej wygórowane oczekiwania w zakresie funkcjonalności, jakości materiału oraz możliwości dostosowania do indywidualnych preferencji.

Marka Manfrotto rozpoczęła sprzedaż nowego produktu dla szczególnie wymagających użytkowników sprzętu fotograficznego. Producent obiecuje, że żadne kompromisy nie wchodzą w grę, kiedy mowa o pracy profesjonalnego fotografa w terenie. Właśnie dlatego nowy produkt Manfrotto ma spełniać wszystkie kluczowe kryteria wyboru plecaka na najwyższym poziomie.

Funkcjonalne

Konstrukcja miejsko-turystycznych plecaków z serii Chicago umożliwia wygodny dostęp z obydwu stron. Komfortowy system nośny sprawia, że ciężar przenoszonych na długie dystanse akcesoriów stawać ma się niemal nieodczuwalny. Z kolei technologia slim-tech protection, wykorzystująca piankę EVA, zapewniać ma bezpieczeństwo sprzętu, zwiększając przy tym przestrzeń użytkową wewnątrz plecaka. Jest więc wygodnie i praktycznie - nic tylko ruszać w drogę!

Wysokiej jakości materiały

Do produkcji plecaków Chicago eksperci z Manfrotto użyli wodoodpornej tkaniny powlekanej poliuretanem, w celu wzmocnienia spodu plecaka wykorzystali zaś lekkie i superwytrzymałe włókno Kevlar. A co z klamrami? Te wykonano z aluminium, dzięki czemu są bardzo mocne, a jednocześnie nie stanowić mają dodatkowego obciążenia. Sporo uwagi poświęcono również zamkom błyskawicznym i uchwytom. Producent zapewnia, że są one gotowe do intensywnej pracy w każdych warunkach. Zaimpregnowany materiał sprawi z kolei, że nie będziemy musieli martwić się lekkimi opadami. W razie ekstremalnych warunków pogodowych możemy użyć też dołączanej do plecaka osłony przeciwdeszczowej.

Przestrzeń, którą spersonalizujesz

Manfrotto wychodzi naprzeciw tym, którzy lubią mieć wszystko po swojemu. Z tego względu w projekcie Chicago postawiono na możliwość wszechstronnej aranżacji, dzięki ruchomym modułom. Wnętrze plecaka zawiera wyjmowany wkład na sprzęt fotograficzny, który można przekształcić w niezależną torbę z dołączonym paskiem na ramię. Do tego dochodzi spora liczba komór i kieszeni przeznaczonych na mniejsze akcesoria. Duży stopień zindywidualizowania pozwala dostosować plecak do własnych potrzeb i na przykład zamienić go ze stricte specjalistycznego w turystyczny, zabierając ze sobą na weekendowy wypad.

 

Rozmiar ma znaczenie

Nowa linie zawiera dwie wielkości plecaków. Chicago 30 i Chicago 50 różniące się litrażem. Mniejszy, o pojemności 30 L pomieści bezlusterkowy aparat z dołączonym standardowym obiektywem zmiennogniskowym oraz do 2-3 obiektywy (w zależności od rozmiaru). Na jednej z klap umieszczono także kieszeń na gimbala DJI OSMO, a wewnątrz znajdziemy kieszeń na 14-calowego laptopa. Mamy też praktyczny system mocowania statywu, który pozwala przypiąć go na trzy sposoby. W zewnętrznych, elastycznych kieszeniach umieszczonych po obu stronach plecaka, możesz nosić butelkę z wodą lub cokolwiek, do czego potrzebujesz mieć łatwy i szybki dostęp.

 

Większy brat Chicago 50 także posiada wyjmowaną wkładkę, natomiast jest większy. W plecaku zmieścimy pełnoklatkowy bezlusterkowy aparat lub lustrzankę cyfrową z dołączonym standardowym obiektywem zmiennoogniskowym oraz do 3-4 dodatkowych obiektywów (w zależności od rozmiaru). Na jednej z klap umieszczono także kieszeń na gimbala DJI OSMO. Górna część Manfrotto Chicago przeznaczona jest na rzeczy osobiste, a tylna, dodatkowo usztywniona kieszeń od strony pleców, zmieści 15-calowego laptopa oraz tablet. W zestawie znajduje się także praktyczny organizer na nośniki, kable i ładowarki.

Otrzymujemy więc dwa bardzo schludne i praktyczne plecaki, które z pewnością przypadną do gustu amatorom nowoczesnych kształtów.

Kiedy i Gdzie?

Plecaki serii Chicago są już dostępne w sprzedaży. Wariant mniejszy Chicago 30 w cenie ok. 745 zł, a większy Chicago 50 za ok. 895 zł.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Karty SD nigdzie się nie wybierają. Standard SD Express będzie oferował przepustowość nawet 4 GB/s
Karty SD nigdzie się nie wybierają. Standard SD Express będzie oferował przepustowość nawet 4 GB/s
SD Association udostępniło najświeższą specyfikację dla nadchodzącego standardu kart SD Express. Problemy z zapychaniem bufora i szybkością transferu już niedługo...
0
0
CineStill Cs6 - rewolucyjna chemia do slajdów. Reguluje temperaturę barwową i zakres dynamiczny
CineStill Cs6 - rewolucyjna chemia do slajdów. Reguluje temperaturę barwową i zakres dynamiczny
Nowe zestawy chemii nie tylko pozwalają na zamknięcie procesu wołania slajdów w raptem 3 kąpielach, ale także pozwolą na kontrolę charakteru uzyskiwanego...
19
0
Newell Air Artha - miękkie światło LED do filmu i fotografii
Newell Air Artha - miękkie światło LED do filmu i fotografii
W ofercie firmy Newell pojawiła się ciekawa, wygodna lampa o regulowanej temperaturze barwowej, która wspomoże niewielkie produkcje wideo, ale okaże się przydatna...
5
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)