Manfrotto Advanced² - nowa linia “miejskich” toreb i plecaków fotograficznych

0
Maciej Luśtyk
2 Sierpień 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Seria Advanced od lat łączy ciekawy design toreb i plecaków, z dużą funkcjonalnością, wygodą i dobrą ceną. Na rynku debiutuje właśnie jej kolejna odsłona Advanced 2, która prezentuje się jeszcze lepiej.

Pięc toreb na ramie, trzy futerały i aż sześć różnych plecaków - tak w skrócie prezentuje się nowa linia akcesoriów Manfrotto Advanced². Podobnie jak w przypadku pierwszej odsłony serii znajdziemy tutaj produkty odpowiadające bardzo różnym zapotrzebowaniom.

Mamy więc zarówno pozycje przeznaczone stricte do transportu sprzętu fotograficznego, jak i plecaki wyprawowe czy modele 50/50, oferujące zarówno komorę na sprzęt jak i sporo miejsca na akcesoria codziennego użytku. Do tego różnej wielkości torby na ramię czy konstrukcje hybrydowe, mogące posłużyć tak za torbę, jak i plecak.

Większość oferowanych modeli to odpowiedniki pozycji z pierwszej generacji serii Advanced. Nowościami są tu przede wszystkim bardziej aktualne “miejskie” wzornictwo z mniej widocznym brandingiem oraz nowy system przegród Slim-Tech, który zapewnić ma maksymalne bezpieczeństwo przy jednoczesnym wyszczupleniu całej konstrukcji. Do tego szereg sprytnych i wygodnych rozwiązań, takich jak kieszenie bocznego dostępu, wysuwane zaczepy na statyw, paski kompresujące czy wreszcie wygodne profilowane plecy, mające zapewnić komfort noszenia.

W skład serii Manfrotto Advanced² wchodzą:

  • Plecak Advanced 2 Compact backpack - pomieści bezlusterkowca, 2 obiektywy, kompaktowy statyw, 13-calowego laptopa i rzeczy osobiste. Oferuje szybki górny dostęp do sprzętu.
  • Plecak Advanced 2 Active backpack - podobna ładowność jak w modelu Compact. Pomieści jednak 14-calowego laptopa, a komora na sprzęt umieszczona została na spodzie.Pozwala na podpięcie statywu i oferuje kieszeń na bukłak z wodą.
  • Plecak Advanced 2 Gear - pomieści dużego bezlusterkowca, 3 obiektywy, drona, gimbal i 15-calowego laptopa. Oferuje komorę na rzeczy osobiste i pozwala na podpięcie statywu.
  • Plecak Advanced 2 Fast - pomieści profesjonalną lustrzankę, 4 obiektywy, lampę reporterską i 15-calowego laptopa. Dostęp z 3 stron z możliwością całkowitego otwarcia w celu wygodnej aranżacji sprzętu.
  • Plecak Advanced 2 Travel - pomieści lustrzankę, 4 obiektywy, bezlusterkowca wraz z 2 obiektywami, drona i 15-calowego laptopa. Oferuje także specjalne kieszenie na gimbal i statyw.
  • Plecak Advanced 2 Hybrid - plecak, torba na ramię i walizka w jednym. Oferuje wyjmowany insert i kieszenie na akcesoria. Pomieści lustrzankę z 2 obiektywami i 14-calowego laptopa
  • Torba Advanced 2 Messenger - oferuje szybki górny dostęp i dodatkowy pas stabilizujący. Pomieści lustrzankę wraz z 3 obiektywami i 14-calowego laptopa
  • Torby Advanced 2 - do wyboru 4 warianty o różnej pojemności
  • Kabury Advanced 2 - do wyboru 3 warianty o różnej pojemności

Cena i dostępność

Jak na razie nowa seria wprowadzona została do sprzedaży jedynie we Włoszech, jednak w najbliższych tygodniach zagości z pewnością także na innych rynkach. Pod względem cen możemy spodziewać podobnego pułapu, jak w przypadku pierwszej generacji linii Advanced.

Ceny plecaków oscylują w przedziale około 430-730 zł, za torby zapłacimy od 130 do 480 zł, a futerały kupimy w cenach od około 170 do 215 zł. Podane ceny zostały bezpośrednio przeliczone z cen w euro. Ostateczne ceny na polskim rynku mogą się więc nieco różnić.

Więcej informacji o nowej linii Manfrotto Advanced² znajdziecie pod adresem manfrotto.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
Najnowsze urządzenie do pomiaru kolorów X-Rite pozbywać ma się ważnego problemu tego typu rozwiązań, jakim jest ograniczona zdolność pomiaru powierzchni szorstkich,...
3
0
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
6
0
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową kamerą sportową
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową...
Od czasu gdy pierwsze drony wzbiły się w powietrze zastanawiamy się kiedy wreszcie ujrzymy model, który pozwoliłby na atrakcyjne uchwycenie naszych przygód czy...
8
0
Powiązane artykuły