Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Manfrotto Advanced² - nowa linia “miejskich” toreb i plecaków fotograficznych

0

Autor: Maciej Luśtyk

2 Sierpień 2019
Artykuł na: 6-9 minut

Seria Advanced od lat łączy ciekawy design toreb i plecaków, z dużą funkcjonalnością, wygodą i dobrą ceną. Na rynku debiutuje właśnie jej kolejna odsłona Advanced 2, która prezentuje się jeszcze lepiej.

Pięc toreb na ramie, trzy futerały i aż sześć różnych plecaków - tak w skrócie prezentuje się nowa linia akcesoriów Manfrotto Advanced². Podobnie jak w przypadku pierwszej odsłony serii znajdziemy tutaj produkty odpowiadające bardzo różnym zapotrzebowaniom.

Mamy więc zarówno pozycje przeznaczone stricte do transportu sprzętu fotograficznego, jak i plecaki wyprawowe czy modele 50/50, oferujące zarówno komorę na sprzęt jak i sporo miejsca na akcesoria codziennego użytku. Do tego różnej wielkości torby na ramię czy konstrukcje hybrydowe, mogące posłużyć tak za torbę, jak i plecak.

Większość oferowanych modeli to odpowiedniki pozycji z pierwszej generacji serii Advanced. Nowościami są tu przede wszystkim bardziej aktualne “miejskie” wzornictwo z mniej widocznym brandingiem oraz nowy system przegród Slim-Tech, który zapewnić ma maksymalne bezpieczeństwo przy jednoczesnym wyszczupleniu całej konstrukcji. Do tego szereg sprytnych i wygodnych rozwiązań, takich jak kieszenie bocznego dostępu, wysuwane zaczepy na statyw, paski kompresujące czy wreszcie wygodne profilowane plecy, mające zapewnić komfort noszenia.

W skład serii Manfrotto Advanced² wchodzą:

  • Plecak Advanced 2 Compact backpack - pomieści bezlusterkowca, 2 obiektywy, kompaktowy statyw, 13-calowego laptopa i rzeczy osobiste. Oferuje szybki górny dostęp do sprzętu.
  • Plecak Advanced 2 Active backpack - podobna ładowność jak w modelu Compact. Pomieści jednak 14-calowego laptopa, a komora na sprzęt umieszczona została na spodzie.Pozwala na podpięcie statywu i oferuje kieszeń na bukłak z wodą.
  • Plecak Advanced 2 Gear - pomieści dużego bezlusterkowca, 3 obiektywy, drona, gimbal i 15-calowego laptopa. Oferuje komorę na rzeczy osobiste i pozwala na podpięcie statywu.
  • Plecak Advanced 2 Fast - pomieści profesjonalną lustrzankę, 4 obiektywy, lampę reporterską i 15-calowego laptopa. Dostęp z 3 stron z możliwością całkowitego otwarcia w celu wygodnej aranżacji sprzętu.
  • Plecak Advanced 2 Travel - pomieści lustrzankę, 4 obiektywy, bezlusterkowca wraz z 2 obiektywami, drona i 15-calowego laptopa. Oferuje także specjalne kieszenie na gimbal i statyw.
  • Plecak Advanced 2 Hybrid - plecak, torba na ramię i walizka w jednym. Oferuje wyjmowany insert i kieszenie na akcesoria. Pomieści lustrzankę z 2 obiektywami i 14-calowego laptopa
  • Torba Advanced 2 Messenger - oferuje szybki górny dostęp i dodatkowy pas stabilizujący. Pomieści lustrzankę wraz z 3 obiektywami i 14-calowego laptopa
  • Torby Advanced 2 - do wyboru 4 warianty o różnej pojemności
  • Kabury Advanced 2 - do wyboru 3 warianty o różnej pojemności

Cena i dostępność

Jak na razie nowa seria wprowadzona została do sprzedaży jedynie we Włoszech, jednak w najbliższych tygodniach zagości z pewnością także na innych rynkach. Pod względem cen możemy spodziewać podobnego pułapu, jak w przypadku pierwszej generacji linii Advanced.

Ceny plecaków oscylują w przedziale około 430-730 zł, za torby zapłacimy od 130 do 480 zł, a futerały kupimy w cenach od około 170 do 215 zł. Podane ceny zostały bezpośrednio przeliczone z cen w euro. Ostateczne ceny na polskim rynku mogą się więc nieco różnić.

Więcej informacji o nowej linii Manfrotto Advanced² znajdziecie pod adresem manfrotto.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
1
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)