Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Think Tank Retrospective 15L - bezpretensjonalne retro

1

Autor: Maciej Luśtyk

24 Styczeń 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Czy w kwestii plecaków fotograficznych można powiedzieć jeszcze coś nowego? Nowa propozycja Think Tank Retrospective to coś dla osób lubiących klasykę bez zbędnych ozdobników.

W przypadku plecaków i toreb fotograficznych w ostatnim czasie na rynku dominują dwa główne trendy. Mamy albo upakowane funkcjami pozycje futurystyczne, zaskakujące ciekawymi rozwiązaniami i odważnym wzornictwem, lub też modele utrzymane w stylistyce retro. Niestety w przypadku tych drugich rzadko kiedy są to pozycje rzeczywiście oddające ducha czasów. W większości to tanie imitacje, opatrzone w dodatku zbyt dużą ilością ozdobników.

Fotograf z demobilu

Dla wszystkich lubiących prostotę formy i bezpretensjonalną klasykę coś ciekawego przygotowała firma Think Tank. Plecak Retrospective 15L wygląda jak żywcem wyciągnięty z demobilu czy składnicy harcerskiej. Nie brak mu przy tym funkcjonalności.Wykonany z impregnowanego płótna plecak Retrospective pomieści lustrzankę wraz trzema obiektywami (w tym zooma 70-200 mm) oraz lampę reporterską i pomniejsz akcesoria. Do tego oferuje jeszcze 5-litrową sekcję na rzeczy codziennego użytku oraz kieszeń na 15-calowego laptopa.

Do tego otrzymujemy w całości otwierane plecki, które dadzą nam wygodny dostęp do całego spakowanego sprzętu. Mamy też kieszeń na statyw, a ramiona zostały wypełnione miękką pianką tak, by ta surowo wyglądająca konstrukcja nie była zbyt surowa dla naszego komfortu podczas dłuższych wycieczek.

Cena i dostępność

Plecak trafić ma do sprzedaży na rynku europejskim w marcu 2020 roku w cenie 229 funtów (około 1155 zł). Dokładnej polskiej ceny na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem thinktankphoto.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
0
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Powiązane artykuły