Think Tank Retrospective 15L - bezpretensjonalne retro

0
Maciej Luśtyk
24 Styczeń 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Czy w kwestii plecaków fotograficznych można powiedzieć jeszcze coś nowego? Nowa propozycja Think Tank Retrospective to coś dla osób lubiących klasykę bez zbędnych ozdobników.

W przypadku plecaków i toreb fotograficznych w ostatnim czasie na rynku dominują dwa główne trendy. Mamy albo upakowane funkcjami pozycje futurystyczne, zaskakujące ciekawymi rozwiązaniami i odważnym wzornictwem, lub też modele utrzymane w stylistyce retro. Niestety w przypadku tych drugich rzadko kiedy są to pozycje rzeczywiście oddające ducha czasów. W większości to tanie imitacje, opatrzone w dodatku zbyt dużą ilością ozdobników.

Fotograf z demobilu

Dla wszystkich lubiących prostotę formy i bezpretensjonalną klasykę coś ciekawego przygotowała firma Think Tank. Plecak Retrospective 15L wygląda jak żywcem wyciągnięty z demobilu czy składnicy harcerskiej. Nie brak mu przy tym funkcjonalności.Wykonany z impregnowanego płótna plecak Retrospective pomieści lustrzankę wraz trzema obiektywami (w tym zooma 70-200 mm) oraz lampę reporterską i pomniejsz akcesoria. Do tego oferuje jeszcze 5-litrową sekcję na rzeczy codziennego użytku oraz kieszeń na 15-calowego laptopa.

Do tego otrzymujemy w całości otwierane plecki, które dadzą nam wygodny dostęp do całego spakowanego sprzętu. Mamy też kieszeń na statyw, a ramiona zostały wypełnione miękką pianką tak, by ta surowo wyglądająca konstrukcja nie była zbyt surowa dla naszego komfortu podczas dłuższych wycieczek.

Cena i dostępność

Plecak trafić ma do sprzedaży na rynku europejskim w marcu 2020 roku w cenie 229 funtów (około 1155 zł). Dokładnej polskiej ceny na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem thinktankphoto.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sirui AM-2 - nowa linia lekkich, podróżnych statywów z włókna węglowego
Sirui AM-2 - nowa linia lekkich, podróżnych statywów z włókna węglowego
Mniejszy i lżejszy bagaż, to większy komfort przemieszczania. Wychodząc na przeciw wymaganiom podróżnych fotografów, nowa konstrukcja statywów z włókna węglowego ma zapewnić większa trwałość i...
0
0
Elinchrom ELC 125 i ELC 500 - kompaktowe lampy studyjne ze średniej półki
Elinchrom ELC 125 i ELC 500 - kompaktowe lampy studyjne ze średniej półki
Elinchrom odświeża ofertę głowic studyjnych. Kompaktowe modele ELC zastąpią popularne lampy RX i BRX, oferując jednocześnie więcej mocy, szybsze czasy przeładowania i...
5
0
Manfrotto Chicago - nowa linia kevlarowych plecaków dla wymagających
Manfrotto Chicago - nowa linia kevlarowych plecaków dla wymagających
Plecaki Manfrotto Chicago mają spełnić najbardziej wygórowane oczekiwania w zakresie funkcjonalności, jakości materiału oraz możliwości dostosowania do indywidualnych preferencji.
1
0
Powiązane artykuły