Nowe podróżnicze statywy w serii Manfrotto Befree - konstrukcja z włókna węglowego, głowica dla filmowców

Autor: Maciej Luśtyk

8 Czerwiec 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Seria Manfrotto Befree to jedne z najbardziej przyjaznych podróżnikom statywów na rynku, które łączą kompaktowe wymiary i niewielką wagę z dużą wytrzymałością. Nowe modele to propozycje dla najbardziej wymagających.

Lato tuż za rogiem. Z tej okazji Manfrotto odświeża serię statywów podróżniczych z serii Befree. Podobnie jak wcześniej, możemy liczyć na kompaktowe wymiary połączone z dużym udźwigiem i solidnym wykonaniem. Najnowsze modele w rodzinie czynią linię Befree jeszcze atrakcyjniejszą dla wymagających fotografów.

Najbardziej zaawansowany z nowych modeli, Manfrotto Befree GT to pozycja stworzona z myślą o zawodowcach. Aluminiowa, 4-sekcyjna konstrukcja, wyposażona w głowicę kulową, udźwignie sprzęt o wadze aż 10 kg i pozwoli wysunąć kolumnę główną na wysokość 160 cm. Z kolei po złożeniu statyw będzie mierzyć jedyne 43 mm, a przy swoich możliwościach pozostaje też stosunkowo lekki - jego waga to około 1,8 kg.

Manfrotto Befree GT

Drugi z nowych statywów, Manfrotto Befree Advanced Carbon, to - jak nie trudno się domyślić - wariant modelu Advanced wykonany z włókna węglowego. Dzięki temu, udało się zmniejszyć wagę konstrukcji do raptem 1,2 kg. Otrzymujemy przy tym taki sam udźwig (8 kg) i ogólną specyfikację, jak w przypadku standardowego aluminiowego modelu, w tym głowicę kulową.

Manfrotto Befree Advanced Carbon

Ostatnią z nowości jest model Manfrotto Befree Live Carbon to z kolei propozycja skierowana do podróżujących filmowców. Wyposażony w głowicę video, udźwignie sprzęt o wadze do 4 kg, a dzięki karbonowej konstrukcji nie obciąży zanadto bagażu - konstrukcja waży raptem 1,36 kg.

Manfrotto Befree Live Carbon

Cena i dostępność

Nowe statywy zostały wycenione na 239 dolarów (Befree GT), 319 dolarów (Befree Advanced Carbon) i 349 dolarów (Befree Live Carbon). Polskiej ceny na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem manfrotto.us.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox SL150R i SL300R - nowe kreatywne głowice LED RGBW w dobrej cenie
Godox SL150R i SL300R - nowe kreatywne głowice LED RGBW w dobrej cenie
Godox prezentuje nowe lampy światła ciągłego o zastosowań foto i wideo. Modele SL150R i SL300R oferują rozbudowaną funkcjonalność i dobrą moc w przystępnej cenie.
5
Peak Design Camera Cube V2 - nowa linia insertów do plecaków i toreb fotograficznych
Peak Design Camera Cube V2 - nowa linia insertów do plecaków i toreb fotograficznych
Wkłady Camera Cube to jedne z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych produktów Peak Design. Teraz powstała ich nowa, ulepszona wersja, czyli Camera Cube V2!
8
Irix wprowadza na rynek adapter filtrowy Irix Edge dla obiektywu 21 mm f/1.4
Irix wprowadza na rynek adapter filtrowy Irix Edge dla obiektywu 21 mm f/1.4
Irix opracował adapter filtrowy do obiektywu 21 mm f/1.4, który umożliwi korzystanie z wkręcanych filtrów 105 mm. Będzie oferowany za darmo.
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)