Nowe podróżnicze statywy w serii Manfrotto Befree - konstrukcja z włókna węglowego, głowica dla filmowców

1
Maciej Luśtyk
8 Czerwiec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Seria Manfrotto Befree to jedne z najbardziej przyjaznych podróżnikom statywów na rynku, które łączą kompaktowe wymiary i niewielką wagę z dużą wytrzymałością. Nowe modele to propozycje dla najbardziej wymagających.

Lato tuż za rogiem. Z tej okazji Manfrotto odświeża serię statywów podróżniczych z serii Befree. Podobnie jak wcześniej, możemy liczyć na kompaktowe wymiary połączone z dużym udźwigiem i solidnym wykonaniem. Najnowsze modele w rodzinie czynią linię Befree jeszcze atrakcyjniejszą dla wymagających fotografów.

Najbardziej zaawansowany z nowych modeli, Manfrotto Befree GT to pozycja stworzona z myślą o zawodowcach. Aluminiowa, 4-sekcyjna konstrukcja, wyposażona w głowicę kulową, udźwignie sprzęt o wadze aż 10 kg i pozwoli wysunąć kolumnę główną na wysokość 160 cm. Z kolei po złożeniu statyw będzie mierzyć jedyne 43 mm, a przy swoich możliwościach pozostaje też stosunkowo lekki - jego waga to około 1,8 kg.

Manfrotto Befree GT

Drugi z nowych statywów, Manfrotto Befree Advanced Carbon, to - jak nie trudno się domyślić - wariant modelu Advanced wykonany z włókna węglowego. Dzięki temu, udało się zmniejszyć wagę konstrukcji do raptem 1,2 kg. Otrzymujemy przy tym taki sam udźwig (8 kg) i ogólną specyfikację, jak w przypadku standardowego aluminiowego modelu, w tym głowicę kulową.

Manfrotto Befree Advanced Carbon

Ostatnią z nowości jest model Manfrotto Befree Live Carbon to z kolei propozycja skierowana do podróżujących filmowców. Wyposażony w głowicę video, udźwignie sprzęt o wadze do 4 kg, a dzięki karbonowej konstrukcji nie obciąży zanadto bagażu - konstrukcja waży raptem 1,36 kg.

Manfrotto Befree Live Carbon

Cena i dostępność

Nowe statywy zostały wycenione na 239 dolarów (Befree GT), 319 dolarów (Befree Advanced Carbon) i 349 dolarów (Befree Live Carbon). Polskiej ceny na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem manfrotto.us.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Stało się. Kodak Ektachrome E100 dostępny także w średnim i dużym formacie
Stało się. Kodak Ektachrome E100 dostępny także w średnim i dużym formacie
O nowych formatach przywróconego do życia slajdu Kodaka słyszymy już od roku. Nareszcie trafiają na rynek.
29
0
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal 1984, firma założona przez pracowników oryginalnego Tetenala, gdy tamten na początku roku stanął na krawędzi bankructwa zapowiada nowy produkt skierowany do początkujących. Jednorazowa...
14
0
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych. Odświeżona konstrukcja i dwa nowe modele
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych....
Akcesoria Peak Design to zdecydowanie jedne z najlepiej przemyślanych, a przy okazji najlepiej wyglądających toreb i plecaków fotograficznych. Teraz mają być jeszcze...
8
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)