filmowanie

Wszystkie artykuły z tagiem: "filmowanie" w serwisie fotopolis.pl:
Obiektywy fotograficzne a filmowe - różnice, o których musisz wiedzieć zanim zaczniesz przygodę z wideo
Czym różnią się od zwykłych obiektywów fotograficznych? Dlaczego potrafią kosztować tyle, co luksusowy samochód? I wreszcie - dlaczego warto zastanowić się nad ich wypożyczeniem w przypadku produkcji wideo.
28 Paź 2018
Maciej Luśtyk
2
Zawiedzeni możliwościami filmowymi Canona EOS R? Magic Lantern już nad nim pracuje
Oprogramowanie Magic Lantern znane jest chyba wszystkim, którzy na przestrzenie ostatniej dekady zgłębiali temat filmowania lustrzankami Canona. W przypadku niektórych modeli pozwala ono diametralnie rozszerzyć możliwości filmowe aparatu. Teraz jego twórcy biorą na warsztat model EOS R.
19 Paź 2018
Maciej Luśtyk
1
MovingStills - Adobe rewolucjonizuje sposób wykorzystywania zdjęć w materiałach wideo
Podczas corocznej konferencji Adobe Max, producent pozwolił nam zajrzeć za kulisy projektów, nad którymi pracuje. Wśród nich jest MovingStills, czyli technologia pozwalająca łatwo animować zdjęcia na potrzeby materiałów filmowych.
19 Paź 2018
Maciej Luśtyk
0
Poznaj obiektywy Sigma Cine. Bezpłatne seminarium dla filmowców w sklepach BEiKS
BEiKS zaprasza na bezpłatne spotkania szkoleniowe dotyczące obiektywów filmowych z linii Sigma Cine. Wydarzenia odbędą się 2 i 3 października w Warszawie i Kraśniku.
20 Wrz 2018
Redakcja Fotopolis
0
Loupedeck + ze wsparciem dla Adobe Premiere Pro CC
Od teraz z nowej konsoli do edycji zdjęć Loupedeck+ będą mogli skorzystać także filmowcy i montażyści pracujący w programie Premiere Pro.
19 Wrz 2018
Maciej Luśtyk
0
Gudsen Moza Air 2 - ręczny gimbal o udźwigu 4,2 kg
Gimbale to jedne z najbardziej popularnych akcesoriów filmowych ostatnich lat. Pewnym problemem do niedawna był jednak ich udźwig. Raz na zawsze rozprawić ma się z nim nowy gimbal Gudsen, któremu przy okazji nie brakuje funkcjonalności.
13 Wrz 2018
Maciej Luśtyk
0
Oto 4 oświetleniowe sztuczki, dzięki którym lepiej opowiesz swoją filmową historię
Chcesz, aby Twoje filmy wyglądały jak kinowe produkcje? Zastosuj się do tych czterech rad dotyczących praktycznego oświetlenia sceny, a Twoje nagrania nabiorą rozmachu i głębi.
13 Wrz 2018
Michał Chrzanowski
0
Chcesz tworzyć filmy o podwójnej ekspozycji? Ten poradnik podpowie Ci, jak zacząć
Jeżeli kiedykolwiek chciałeś wykonać film o podwójnej ekspozycji, ale nie wiedziałeś jak się za to zabrać, to najnowszy wideoporadnik DSLR Video Shooter jest dla Ciebie. Caleb Pike podpowiada, jak tego dokonać bez dodatkowych świateł i zbędnego sprzętu.
25 Lip 2018
Michał Chrzanowski
0
Fomei LED Wifi 100B i 210B - nowe lampy światła ciągłego do filmu i fotografii
Fomei rozszerza swoją ofertę o dwa modele lamp LED z możliwością sterowania temperaturą barwową, komunikacja bezprzewodową i mocowaniem typu Bowens, które pozwoli na wygodne montowanie modyfikatorów.
12 Cze 2018
Maciej Luśtyk
0
Zobacz czym nakręcono filmy nominowane do tegorocznych Oscarów
Czy oglądając filmy też zastanawiacie się jakim sprzętem były realizowane? Oto czym nagrywano filmy nominowane do tegorocznych Oscarów. Czy znalazło się miejsce dla filmujących aparatów?
14 Mar 2018
Maciej Luśtyk
1