fotografia mobilna

Wszystkie artykuły z tagiem: "fotografia mobilna" w serwisie fotopolis.pl:
Focos - wyższy poziom kontroli rozmycia
Najnowsze modele Iphone’ów wyposażone w podwójny moduł aparatu pozwalają uzyskać bardzo imponujące efekty. To jednak nic w porównaniu z tym, co do zaoferowania ma apka Focos.
7 Lis 2017
Maciej Luśtyk
1
Przystawka DxO One nadchodzi w wersji na smartfony z Androidem. Wzbogacono ją też o nowe funkcje
Od prezentacji tej fotograficznej przystawki do iPhone'a minęły już ponad 2 lata. I choć w tym czasie otrzymała ona ciekawe aktualizacje, trudno powiedzieć by wzięła szturmem świat fotografii mobilnej. Czy zmieni się to wraz z wersją na system Android?
17 Paź 2017
Maciej Luśtyk
2
Huawei Mate 10 Pro i Mate 10 Lite - podwójny aparat jeszcze doskonalszy
Huawei był jednym z pierwszych producentów, który zaprezentował smartfona z podwójnym układem aparatów. W najnowszym flagowcu Mate 10 otrzymujemy znaną nam, ale udoskonaloną konstrukcję, gdzie jedna z matryc jest monochromatyczna.
16 Paź 2017
Maciej Luśtyk
8
Czy nowe matryce Dual Pixel Samsunga zmienią oblicze fotografii mobilnej?
Samsung zaprezentował dwie nowe smartfonowe matryce ISOCELL, które nie tylko mają zwiększyć skuteczność autofokusa i usprawnić pracę w słabym świetle, ale także upowszechnić znany z niektórych flagowców “tryb portretowy”, pozwalająca na symulację rozmycia tła.
13 Paź 2017
Maciej Luśtyk
0
Yashica powróciła, ale nie tego się spodziewaliście
Kilka dni temu, gdy świat obiegła informacja o tym, że legendarna marka zapowiada powrót, w internecie zawrzało. Czy jednak nie było to wiele hałasu o nic? Póki co, zaprezentowano obiektyw do smartfona.
19 Wrz 2017
Maciej Luśtyk
2
Smartfon nigdy nie będzie pełnowartościowym aparatem? Oto 12 okładek specjalnego wydania Time’a wykonanych iPhonem
Smartfony ciągle przez wielu fotografów traktowane są po macoszemu. Czy słusznie? Rozwój technologii sprawił, że wyparły z rynku kompakty, a wykonane nimi zdjęcia już kilkukrotnie trafiały na okładki magazynów. Czy mają także szanse namieszać na rynku fotografii zawodowej?
14 Wrz 2017
Maciej Luśtyk
0
iPhone 8, 8 Plus i ekskluzywny iPhone X - czy nowe moduły aparatów przynoszą rewolucję?
iPhone jest z nami już 10 lat i na dobre zmienił rynek telefonów komórkowych oraz montowanych w nich aparatów. Dziś poznaliśmy aż 3 nowe modele. Czy jubileuszowa premiera przyniosła rewolucję na miarę pierwowzoru?
12 Wrz 2017
Maciej Luśtyk
0
LG V30 - smartfon z najjaśniejszym obiektywem na rynku
Podczas tegorocznych targów IFA w Berlinie LG zaprezentowało flagowy model V30,który wyposażony w dwa moduły aparatów ma być kandydatem do miana fotograficznego smartfona roku. Ogólna specyfikacja też robi wrażenie.
1 Wrz 2017
Maciej Luśtyk
3
Asus Zenfone 4 i Zenfone 4 Pro - dwa przepisy na podwójny aparat
Asus zaprezentował nową generację smartfonów, w tym dwa flagowce, które oprócz mocnej specyfikacji oferują podwójne aparaty na tylnym panelu. Dziś jednak takie rozwiązania stają się już powoli standardem. Czy nowości Asusa czymś w tym temacie zaskakują?
18 Sie 2017
Maciej Luśtyk
0
ABC fotografii mobilnej. Ten wideoporadnik pokaże, jak robić lepsze zdjęcia smartfonem
Choć każde zdjęcie chcielibyśmy robić jak najlepszym sprzętem, z racji wygody większość codziennych ujęć i tak wykonujemy smartfonami, przynajmniej na początku naszej przygody z fotografią. Ale nie oznacza to, że zdjęcie te muszą być gorsze. Ten krótki poradnik pokaże Wam co robić, by każde zdjęcie było ciekawe.
11 Sie 2017
Maciej Luśtyk
1