Lastolite by Manfrotto - czym zaowocuje połączenie sił?

Lastolite by Manfrotto - czym zaowocuje połączenie sił?
Dwóch znanych producentów akcesoriów fotograficznych połączyło siły, by stworzyć nową markę Lastolite by Manfrotto. Czy to coś więcej niż zwykły rebranding? Pierwszymi produktami sygnowanymi nowym logiem są softboxy na lampy błyskowe i składane tła z nadrukiem.
Zarówno Lastolite jak i Manfrotto są firmami bedącymi w posiadaniu Vitec Group. Wydaje się więc, że nowa marka jest jedynie zabiegiem marketingowym, mającym na celu zwrócenie większej uwagi na produkty Lastolite poprzez doklejenie do nich loga lepiej kojarzonego producenta, jakim jest Manfrotto. Z czasem nową nazwą sygnowane będą wszystkie produkty z dotychczasowej oferty Lastolite. Niemniej jednak z okazji inauguracji nowej marki rodzinę akcesoriów producenta wzbogaciły nowe produkty.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
Jednym z nich jest nowy softbox Ezybox Speed-Lite 2, przeznaczony do współpracy z lampami reporterskimi. Ogólna konstrukcja, względem wcześniejszego modelu zmieniła się nieznacznie, jest jednak o 30% lżejsza, a usprawnieniu uległ też przedni dyfuzor, który teraz pokrywa cały obszar (22 x 22 cm) nakładki na lampę. Z kolei nowe silikonowe paski zaciskowe mają gwarantować doskonałe mocowanie.

Kolejnymi produktami otwierającymi linię Lastolite by Manfrotto jest seria dwustronnych składanych teł z nadrukiem o wymiarach 1,5 x 2,1 metra, które pozwolą naśladować warunku plenerowe w studiu. Szczególnie dobrze sprawdzą się jako tła do portretów wykonywanych z małą głębią ostrości.

Za softbox Ezybox Speed-Lite 2 zapłacimy około $70. Tła będą nas z kolei kosztować aż $207. Produkty pojawią się w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Na razie nie wiemy kiedy trafią na polski rynek.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem lastolite.co.uk.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2