Lastolite by Manfrotto - czym zaowocuje połączenie sił?

Lastolite by Manfrotto - czym zaowocuje połączenie sił?
Dwóch znanych producentów akcesoriów fotograficznych połączyło siły, by stworzyć nową markę Lastolite by Manfrotto. Czy to coś więcej niż zwykły rebranding? Pierwszymi produktami sygnowanymi nowym logiem są softboxy na lampy błyskowe i składane tła z nadrukiem.
Zarówno Lastolite jak i Manfrotto są firmami bedącymi w posiadaniu Vitec Group. Wydaje się więc, że nowa marka jest jedynie zabiegiem marketingowym, mającym na celu zwrócenie większej uwagi na produkty Lastolite poprzez doklejenie do nich loga lepiej kojarzonego producenta, jakim jest Manfrotto. Z czasem nową nazwą sygnowane będą wszystkie produkty z dotychczasowej oferty Lastolite. Niemniej jednak z okazji inauguracji nowej marki rodzinę akcesoriów producenta wzbogaciły nowe produkty.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
Jednym z nich jest nowy softbox Ezybox Speed-Lite 2, przeznaczony do współpracy z lampami reporterskimi. Ogólna konstrukcja, względem wcześniejszego modelu zmieniła się nieznacznie, jest jednak o 30% lżejsza, a usprawnieniu uległ też przedni dyfuzor, który teraz pokrywa cały obszar (22 x 22 cm) nakładki na lampę. Z kolei nowe silikonowe paski zaciskowe mają gwarantować doskonałe mocowanie.

Kolejnymi produktami otwierającymi linię Lastolite by Manfrotto jest seria dwustronnych składanych teł z nadrukiem o wymiarach 1,5 x 2,1 metra, które pozwolą naśladować warunku plenerowe w studiu. Szczególnie dobrze sprawdzą się jako tła do portretów wykonywanych z małą głębią ostrości.

Za softbox Ezybox Speed-Lite 2 zapłacimy około $70. Tła będą nas z kolei kosztować aż $207. Produkty pojawią się w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Na razie nie wiemy kiedy trafią na polski rynek.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem lastolite.co.uk.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - test obiektywu
22 Lut 2019
Dziś sprawdzamy czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to pozycja, na którą czekali fotografowie systemu Sony E. Na papierze zoom ma wszystko, by nawiązać walkę z konkurencją, jednak jak wypada w praktyce?
0
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1