Lastolite by Manfrotto - czym zaowocuje połączenie sił?

Lastolite by Manfrotto - czym zaowocuje połączenie sił?
Dwóch znanych producentów akcesoriów fotograficznych połączyło siły, by stworzyć nową markę Lastolite by Manfrotto. Czy to coś więcej niż zwykły rebranding? Pierwszymi produktami sygnowanymi nowym logiem są softboxy na lampy błyskowe i składane tła z nadrukiem.
Zarówno Lastolite jak i Manfrotto są firmami bedącymi w posiadaniu Vitec Group. Wydaje się więc, że nowa marka jest jedynie zabiegiem marketingowym, mającym na celu zwrócenie większej uwagi na produkty Lastolite poprzez doklejenie do nich loga lepiej kojarzonego producenta, jakim jest Manfrotto. Z czasem nową nazwą sygnowane będą wszystkie produkty z dotychczasowej oferty Lastolite. Niemniej jednak z okazji inauguracji nowej marki rodzinę akcesoriów producenta wzbogaciły nowe produkty.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
Jednym z nich jest nowy softbox Ezybox Speed-Lite 2, przeznaczony do współpracy z lampami reporterskimi. Ogólna konstrukcja, względem wcześniejszego modelu zmieniła się nieznacznie, jest jednak o 30% lżejsza, a usprawnieniu uległ też przedni dyfuzor, który teraz pokrywa cały obszar (22 x 22 cm) nakładki na lampę. Z kolei nowe silikonowe paski zaciskowe mają gwarantować doskonałe mocowanie.

Kolejnymi produktami otwierającymi linię Lastolite by Manfrotto jest seria dwustronnych składanych teł z nadrukiem o wymiarach 1,5 x 2,1 metra, które pozwolą naśladować warunku plenerowe w studiu. Szczególnie dobrze sprawdzą się jako tła do portretów wykonywanych z małą głębią ostrości.

Za softbox Ezybox Speed-Lite 2 zapłacimy około $70. Tła będą nas z kolei kosztować aż $207. Produkty pojawią się w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Na razie nie wiemy kiedy trafią na polski rynek.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem lastolite.co.uk.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0