Manfrotto Befree One - kompaktowy statyw dla fotografów w podróży

Manfrotto Befree One - kompaktowy statyw dla fotografów w podróży
Firma Manfrotto zaprezentowała nowy statyw zaprojektowany specjalnie dla wymagających użytkowników, którzy większość czasu spędzają w terenie. Najnowszy model Befree One to ultra-kompaktowy statyw, który poszerza cenioną przez profesjonalistów linię Befree.
Statywy z serii Befree One zostały zaprojektowane z myślą nie tylko o podróżujących miłośnikach fotografii, lecz także o profesjonalnych fotografach, którzy chcą mieć poręczny statyw zawsze przy sobie. Dlatego też model Befree One został zaprojektowany w ten sposób, by bez problemu zmieścił się w bagażu podręcznym oraz torbie lub plecaku fotograficznym.

Ponadto, Befree One odziedziczył wszystkie charakterystyczne cechy rodziny statywów Befree. Zaawansowane rozwiązanie mechaniczne zastosowane w nowy produkcie sprawia, że po złożeniu długość statywu wynosi zaledwie 32 cm. Z kolei, adapter Quick Release pozwala na zoptymalizowanie złożenia nóg statywu. Model Befree One wyposażony jest w kolumnę teleskopową, która umożliwia osiągnięcie maksymalnej wysokości 130 cm i kompaktowej długości po złożeniu, która jest już cechą rozpoznawczą linii Befree. Dodatkowo statyw został wyposażony w zaokrąglone rogi, które zdaniem producenta pozwolą na komfortowe transportowanie w bagażu i ochronią przed przypadkowym uszkodzeniem.
Zobacz wszystkie zdjęcia (9)
Wykonany we Włoszech statyw jest łatwy i szybki w użyciu przez opatentowany system zmiany kąta rozstawy nóg. Cechą nowej kulowej głowicy aluminiowej z wymienną płytką jest możliwość szybkiego zamontowanie aparatu do statywu solidną blokadą.

Maksymalna wysokość 4-sekcyjnego statywu aluminiowego Befree One po rozłożeniu to 130 cm, a minimalna wysokość wynosi zaledwie 49 cm (wysokość bez wysuniętej kolumny wynosi 113 cm, a długość po złożeniu to 32 cm). Statyw waży 1,35 kg. Na Befree One będziemy w stanie przymocować aparat o wadze nie przekraczającej 2,5 kg. Modele są dostępne w trzech kolorach: czarnym, szarym i czerwonym. Do statywu dołączany jest także wyściełany futerał. Cena za serię Befree One, jak na razie nie została ujawniona. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.manfrotto.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
4
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1