Manfrotto Befree One - kompaktowy statyw dla fotografów w podróży

0
Michał Chrzanowski
13 Październik 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Firma Manfrotto zaprezentowała nowy statyw zaprojektowany specjalnie dla wymagających użytkowników, którzy większość czasu spędzają w terenie. Najnowszy model Befree One to ultra-kompaktowy statyw, który poszerza cenioną przez profesjonalistów linię Befree.
Statywy z serii Befree One zostały zaprojektowane z myślą nie tylko o podróżujących miłośnikach fotografii, lecz także o profesjonalnych fotografach, którzy chcą mieć poręczny statyw zawsze przy sobie. Dlatego też model Befree One został zaprojektowany w ten sposób, by bez problemu zmieścił się w bagażu podręcznym oraz torbie lub plecaku fotograficznym.

Ponadto, Befree One odziedziczył wszystkie charakterystyczne cechy rodziny statywów Befree. Zaawansowane rozwiązanie mechaniczne zastosowane w nowy produkcie sprawia, że po złożeniu długość statywu wynosi zaledwie 32 cm. Z kolei, adapter Quick Release pozwala na zoptymalizowanie złożenia nóg statywu. Model Befree One wyposażony jest w kolumnę teleskopową, która umożliwia osiągnięcie maksymalnej wysokości 130 cm i kompaktowej długości po złożeniu, która jest już cechą rozpoznawczą linii Befree. Dodatkowo statyw został wyposażony w zaokrąglone rogi, które zdaniem producenta pozwolą na komfortowe transportowanie w bagażu i ochronią przed przypadkowym uszkodzeniem.
Zobacz wszystkie zdjęcia (9)

Wykonany we Włoszech statyw jest łatwy i szybki w użyciu przez opatentowany system zmiany kąta rozstawy nóg. Cechą nowej kulowej głowicy aluminiowej z wymienną płytką jest możliwość szybkiego zamontowanie aparatu do statywu solidną blokadą.

Maksymalna wysokość 4-sekcyjnego statywu aluminiowego Befree One po rozłożeniu to 130 cm, a minimalna wysokość wynosi zaledwie 49 cm (wysokość bez wysuniętej kolumny wynosi 113 cm, a długość po złożeniu to 32 cm). Statyw waży 1,35 kg. Na Befree One będziemy w stanie przymocować aparat o wadze nie przekraczającej 2,5 kg. Modele są dostępne w trzech kolorach: czarnym, szarym i czerwonym. Do statywu dołączany jest także wyściełany futerał. Cena za serię Befree One, jak na razie nie została ujawniona. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.manfrotto.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
Najnowsze urządzenie do pomiaru kolorów X-Rite pozbywać ma się ważnego problemu tego typu rozwiązań, jakim jest ograniczona zdolność pomiaru powierzchni szorstkich,...
3
0
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
6
0
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową kamerą sportową
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową...
Od czasu gdy pierwsze drony wzbiły się w powietrze zastanawiamy się kiedy wreszcie ujrzymy model, który pozwoliłby na atrakcyjne uchwycenie naszych przygód czy...
8
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)