Manfrotto Befree One - kompaktowy statyw dla fotografów w podróży

Autor: Michał Chrzanowski

13 Październik 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Firma Manfrotto zaprezentowała nowy statyw zaprojektowany specjalnie dla wymagających użytkowników, którzy większość czasu spędzają w terenie. Najnowszy model Befree One to ultra-kompaktowy statyw, który poszerza cenioną przez profesjonalistów linię Befree.

Statywy z serii Befree One zostały zaprojektowane z myślą nie tylko o podróżujących miłośnikach fotografii, lecz także o profesjonalnych fotografach, którzy chcą mieć poręczny statyw zawsze przy sobie. Dlatego też model Befree One został zaprojektowany w ten sposób, by bez problemu zmieścił się w bagażu podręcznym oraz torbie lub plecaku fotograficznym.

Ponadto, Befree One odziedziczył wszystkie charakterystyczne cechy rodziny statywów Befree. Zaawansowane rozwiązanie mechaniczne zastosowane w nowy produkcie sprawia, że po złożeniu długość statywu wynosi zaledwie 32 cm. Z kolei, adapter Quick Release pozwala na zoptymalizowanie złożenia nóg statywu. Model Befree One wyposażony jest w kolumnę teleskopową, która umożliwia osiągnięcie maksymalnej wysokości 130 cm i kompaktowej długości po złożeniu, która jest już cechą rozpoznawczą linii Befree. Dodatkowo statyw został wyposażony w zaokrąglone rogi, które zdaniem producenta pozwolą na komfortowe transportowanie w bagażu i ochronią przed przypadkowym uszkodzeniem.

Zobacz wszystkie zdjęcia (9)

Wykonany we Włoszech statyw jest łatwy i szybki w użyciu przez opatentowany system zmiany kąta rozstawy nóg. Cechą nowej kulowej głowicy aluminiowej z wymienną płytką jest możliwość szybkiego zamontowanie aparatu do statywu solidną blokadą.

Maksymalna wysokość 4-sekcyjnego statywu aluminiowego Befree One po rozłożeniu to 130 cm, a minimalna wysokość wynosi zaledwie 49 cm (wysokość bez wysuniętej kolumny wynosi 113 cm, a długość po złożeniu to 32 cm). Statyw waży 1,35 kg. Na Befree One będziemy w stanie przymocować aparat o wadze nie przekraczającej 2,5 kg. Modele są dostępne w trzech kolorach: czarnym, szarym i czerwonym. Do statywu dołączany jest także wyściełany futerał. Cena za serię Befree One, jak na razie nie została ujawniona. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.manfrotto.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i kamer Sony E
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i...
Sony wprowadza urządzenie, które może okazać się zbawieniem w pracy fotoreporterów, dziennikarzy wideo i fotografów sportowych. Nadajnik PDT-FP1 pozwoli łatwo selekcjonować i wysyłać...
5
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Vanguard zapowiedział „najbardziej stabilny w historii firmy” statyw dla filmowców - wyposażony w system szybkiego zwalniania aparatu, wygodną platformę poziomującą i udźwig do 25 kg. Premiera...
11
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Canon wprowadza nową, ulepszoną serię 3 wielkoformatowych drukarek ImagePROGRAF PRO. Nowe modele maja być wygodniejsze w obsłudze i oferować większą produktywność. Współpracują też z...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)