Manfrotto 190 Go! Carbon - lekki i kompaktowy statyw z włókna węglowego

Autor: Maciej Luśtyk

28 Październik 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Manfrotto wprowadza na rynek nowy, zbudowany z włókna węglowego statyw 190 Go!, będacy uzupełnieniem gamy statywów serii 190. Statyw oferuje nowy, wygodny system rozstawiana nóg, a do tego jest lekki i kompaktowy. Nowe trójnogi będą dostępne w zestawach z głowicą kulową, lub 3-kierunkową.

Statywy Manfrotto 190 Go! w wersji Carbon są uzupełnieniem gamy kompaktowych statywów z serii 190. Wykonano jest z włókna węglowego, dzięki czemu są lekkie i wytrzymałe. Jak zawsze otrzymujemy też ciekawe, włoskie wzornictwo. Najciekawszymi funkcjami statywu są: system rozstawu nóg twist locking, który pozwala na wygodne rozłożenie statywu jedną ręką, gniazdo easy link”, umożliwiające błyskawiczne podpięcie akcsoriów oraz możliwość ustawienia kolumny centralnej pod kątem 90°.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Oprócz tego, na uwagę zasługije szeroki rozstaw nóg, pozwalający na foografowanie z bardzo niskiej pozycji, sięgającej 7 cm nad poziom podłoża, a być może najważniejszą cechą statywu jest jego kompaktowość. W pozycji złożonej trójnóg mierzy jedynie 45 cm, dzięki czemu bez problemu zmieścimy go do plecaka.

Staywy z serii 190 Go! oferowane są w zestawach z głowicą kulową 496RC2, lub nową głowicą 3-kierunkową 804 MkII, której ciekawa konstrukcja umożliwia złożenie dźwigni blokujących.

Więcej informacji o nowych statywach znajdziecie na stronie dystrybutora, pod adresem {LNK|http://www.foto7.com.pl/category/producenci/limelite-producenci/lampy-pixel/;foto7.com.pl
.

Informacja prasowa:

Zmniejszenie rozmiarów i szybkość działania oraz łatwiejsze transportowanie statywów 190 Go! zapewnia system „twist locking”. Za pomocą mechanizmu obrotowego blokowania nóg „twist locking” możemy rozsunąć nogi statywu łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej. Nowy system blokady nóg umożliwia szybkie działanie ruchem tylko jednej ręki. Połączenie praktyczności i szybkości statywów 190 Go! pomoże uchwycić nasze emocje i tworzyć wspaniałe zdjęcia.

Niezwykłą wygodę w transportowaniu 190 Go! gwarantuje jeszcze bardziej zwarta budowa. Statyw w pozycji złożonej posiada tylko 45 cm długości, a mechanizm ustawienia kolumny pionowej do pozycji poziomej jest dostępny tylko w razie potrzeby, nie zajmując zbędnego miejsca. Statyw w wersji wykonanej z włókna węglowego (z wyjątkiem jednego elementu wykonanego z aluminium) jest lżejszy o 18% od aluminiowej wersji statywu 190 Go!

Kolumnę statywu 190 Go! możemy ustawić pod kątem 90°, co pozwala na nieograniczoną kreatywność. Dostępne kąty rozstawu nóg ułatwiają osiągnięcie niskiej pozycji statywu, sięgającej 7 cm nad poziomem podłoża. 4-stopniowe ustawienie nóg umożliwia ergonomiczne i szybkie dostosowanie wybranej pozycji. Nowy karbonowy 190 Go! wyposażony został, tak jak wersja aluminiowa, w gniazdo mocowania „Easy Link”, znajdujące się w górnej części jarzma, co umożliwia natychmiastowe połączenie statywu z akcesoriami, na przykład - lampą LED lub lampą błyskową, czy innym elementem wyposażenia dodatkowego.

Statywy 190 Go! - zarówno z włókna węglowego, jak i aluminium, będą dostępne w zestawach z idealnie dobranymi głowicami. Zestawy można będzie nabyć z głowicą kulową 496RC2 i nową głowicą 3-kierunkową 804 MkII, która imponuje zwartą budową przez możliwość złożenia dźwigni blokujących.

Rewelacyjny styl Manfrotto 190 Go! to z pewnością zasługa „Made in Italy” - znakomitego wzornictwa i doskonałego wykonania statywu. Seria statywów 190 Go! charakteryzuje się czystą linią i zgrabnym kształtem wynikającym z ergonomicznej funkcjonalności. Materiały wysokiej jakości i zaawansowane procesy technologiczne gwarantują najwyższą jakość oraz 10-letnią gwarancję.

Z 190 Go! fotografowie mogą teraz liczyć na solidny i stabilny statyw, zapewniający wysoką jakość zdjęć w każdej pozycji i miejscu. Dla fotografów gotowych na niezwykłą perspektywę oraz pragnących realizować zdjęcia dosłownie wszędzie. Ponadto kompaktowa budowa statywów 190 Go! nie pozwoli martwić się o utratę miejsca na dodatkowe akcesoria.

Statywy w wersji 190 Go! z włókna węglowego oraz aluminium wraz z głowicami kulowymi i 3-kierunkowymi tworzą ukoronowanie gamy satywów 190 Go!.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (12)