Manfrotto D1 Drone - plecak na drona

Autor: Maciej Luśtyk

3 Listopad 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Manfrotto wzbogaca ofertę o nowy plecak, zaprojektowany dla użytkowników dronów, który otwiera nową linię akcesoriów i pokrowców Manfrotto Aviator Collection. Oprócz drona z pilotem sterowania, w plecaku D1 Drone zmieścimy także lustrzankę, laptopa i statyw.

Drony powoli stają się powszechnym narzędziem pracy fotografów i filmowców. Dla producentów to okazja do zaprezentowania nowych, dedykowanych im akcesoriów. Na początku października informowaliśmy Was o plecaku na drona produkcji Lowepro, a teraz swoją propozycję w tym temacie przedstawiło Manfrotto.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Plecak D1 Drone został zaprojektowany z myślą o dronach DJI Phantom, pierwszej, drugiej i trzeciej generacji. Wyposażono go w specjalne przegródki zabiezpieczające urządzenie wraz z pilotem zdalnego sterowania podczas transportu. Oprócz drona, plecak pozwoli nam też wygodnie przetransportować lustrzankę, 17-calowego laptopa oraz statyw. Na wyposażeniu jest także pokrowiec przeciwdeszczowy

Najciekawszą funkcją wydają się być jednak klamry przedniej kieszeni, które umożliwiają transport drona z zamontowanymi wirnikami. Korpus quadrocoptera, wraz z zamontowaną kamerą pozostaną zabezpieczone wewnątrz plecaka, podczas gdy śmigła będą wystawać na zewnątrz. Rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić cenny czas wszędzie tam, gdzie będziemy musieli szybko zmienić miejsce realizacji zdjęć.

Na razie nie znamy jeszcze ceny w jakiej plecak będzie oferowany na polskim rynku. Za granicą zapłacimy za niego około 160 funtów, można się więc spodziewać, że cena będzie oscylować w granicach 800-1100 zł. Więcej informacji o plecaku i innych najnowszych produktach Manfrotto znajdziecie na stronie foto7.com.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (17)