Micro Drone 3.0 - miniaturowy dron z możliwością rozbudowy

Autor: Maciej Luśtyk

28 Lipiec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Dzisiaj kolejna porcja ciekawostek z serwisów crowdfundingowych. Tym razem jest to projekt taniego, miniaturowego drona, który pozwala na filmowanie w jakości HD 720p z podglądem obrazu na żywo. Dodatkowo projekt umożliwia rozbudowę drona o kolejne komponenty i mocniejsze podzespoły.

Twórcy Micro Drone 3.0 mają zamiar namieszać na rynku dronów, udostępniając urządzenie o względnie rozbudowanych możliwościach za niewielką cenę. Miniaturowego drona o wymiarach 50 x 145 mm wyposażono w kamerę pozwalającą na rejestrowanie materiału w jakości HD 720p z prędkością 30 kl/s oraz możliwością przesyłania obrazu na żywo na ekrany smartfonów i tabletów. Specjalny tryb 3D pozwoli także na podgląd obrazu z kamery w goglach do rzeczywistości wirtualnej. W tym celu będzie można wykorzystać również niedrogie rozwiązania typu Google Cardboard. Mimo że jakość HD raczej nie znajdzie użycia w zastosowaniach profesjonalnych, to takie urządzenie ma szansę stać się bardzo popularne wśród zwykłych użytkowników pragnących spróbować swoich sił w filmowaniu dronem.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Urządzenie otrzymało wymienialną baterią o pojemności 450 mAh, która pozwoli na 8 minut lotu. Zasięg urządzenia to 16 lub 100 metrów, w zależności od tego czy zdecydujemy się na sterowanie za pomocą smartfona czy kontrolera radiowego. Dedykowana aplikacja na smartfony ułatwia katalogowanie nagranego materiału i udostępnia podstawowe narzędzia do jego edycji. Dodatkowo za jej pomocą łatwo zaprezentujemy nasze dokonania na łamach portali społecznościowych. Ciekawostką jest, że dron może latać również do góry nogami, a specjalny algorytm stabilizacji pozwala efektywną pracę na wietrze o prędkości 72 km/h.

Najciekawszą jednak cechą nowego drona jest możliwość jego rozbudowy. Konstrukcja umożliwia podłączenie 2-osiowego gimbala do stabilizacji moduły kamery oraz rozbudowę konstrukcji o większe i mocniejsze rotory. Dodatkowo twórcy zamierzają udostępniać darmowe, zróżnicowane projekty kadłubów, które wydrukowane za pomocą drukarki 3D pozwolą spersonalizować naszego drona.

Projekt jest w fazie finansowania za pomocą platformy crowdfundingowej Indiegogo. W ciągu jednego miesiąca twórcom udało się zebrać już ponad 1,5 mln dolarów co kilkunastokrotnie przebija ustaloną wcześniej kwotę potrzebną na rozpoczęcie produkcji. Jeśli wszystko pójdzie według planu Micro Drone 3.0 ukaże się w sprzedaży pod koniec tego roku w cenie $200.

Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu w serwisie Indiegogo

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Vanguard zapowiedział „najbardziej stabilny w historii firmy” statyw dla filmowców - wyposażony w system szybkiego zwalniania aparatu, wygodną platformę poziomującą i udźwig do 25 kg. Premiera...
11
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Canon wprowadza nową, ulepszoną serię 3 wielkoformatowych drukarek ImagePROGRAF PRO. Nowe modele maja być wygodniejsze w obsłudze i oferować większą produktywność. Współpracują też z...
4
Edelkrone Tripod X - zmechanizowany, samopoziomujący się statyw, który udźwignie 20 kg sprzętu
Edelkrone Tripod X - zmechanizowany, samopoziomujący się statyw, który udźwignie 20 kg sprzętu
Edelkrone zaprezentowało statyw, który odmienić ma prace wideo. Tripod X sam się poziomuje, pozwala na zdalne regulowanie wysokości i umożliwia programowanie sekwencji ruchów oraz...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (16)