Micro Drone 3.0 - miniaturowy dron z możliwością rozbudowy

0

Autor: Maciej Luśtyk

28 Lipiec 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Dzisiaj kolejna porcja ciekawostek z serwisów crowdfundingowych. Tym razem jest to projekt taniego, miniaturowego drona, który pozwala na filmowanie w jakości HD 720p z podglądem obrazu na żywo. Dodatkowo projekt umożliwia rozbudowę drona o kolejne komponenty i mocniejsze podzespoły.

Twórcy Micro Drone 3.0 mają zamiar namieszać na rynku dronów, udostępniając urządzenie o względnie rozbudowanych możliwościach za niewielką cenę. Miniaturowego drona o wymiarach 50 x 145 mm wyposażono w kamerę pozwalającą na rejestrowanie materiału w jakości HD 720p z prędkością 30 kl/s oraz możliwością przesyłania obrazu na żywo na ekrany smartfonów i tabletów. Specjalny tryb 3D pozwoli także na podgląd obrazu z kamery w goglach do rzeczywistości wirtualnej. W tym celu będzie można wykorzystać również niedrogie rozwiązania typu Google Cardboard. Mimo że jakość HD raczej nie znajdzie użycia w zastosowaniach profesjonalnych, to takie urządzenie ma szansę stać się bardzo popularne wśród zwykłych użytkowników pragnących spróbować swoich sił w filmowaniu dronem.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Urządzenie otrzymało wymienialną baterią o pojemności 450 mAh, która pozwoli na 8 minut lotu. Zasięg urządzenia to 16 lub 100 metrów, w zależności od tego czy zdecydujemy się na sterowanie za pomocą smartfona czy kontrolera radiowego. Dedykowana aplikacja na smartfony ułatwia katalogowanie nagranego materiału i udostępnia podstawowe narzędzia do jego edycji. Dodatkowo za jej pomocą łatwo zaprezentujemy nasze dokonania na łamach portali społecznościowych. Ciekawostką jest, że dron może latać również do góry nogami, a specjalny algorytm stabilizacji pozwala efektywną pracę na wietrze o prędkości 72 km/h.

Najciekawszą jednak cechą nowego drona jest możliwość jego rozbudowy. Konstrukcja umożliwia podłączenie 2-osiowego gimbala do stabilizacji moduły kamery oraz rozbudowę konstrukcji o większe i mocniejsze rotory. Dodatkowo twórcy zamierzają udostępniać darmowe, zróżnicowane projekty kadłubów, które wydrukowane za pomocą drukarki 3D pozwolą spersonalizować naszego drona.

Projekt jest w fazie finansowania za pomocą platformy crowdfundingowej Indiegogo. W ciągu jednego miesiąca twórcom udało się zebrać już ponad 1,5 mln dolarów co kilkunastokrotnie przebija ustaloną wcześniej kwotę potrzebną na rozpoczęcie produkcji. Jeśli wszystko pójdzie według planu Micro Drone 3.0 ukaże się w sprzedaży pod koniec tego roku w cenie $200.

Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu w serwisie Indiegogo

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
Chińskie FeiyuTech od dawna znane jest z dobrych i niedrogich gimbali. Najnowszy model AK2000C to kolejna propozycja z popularnego segmentu lekkich, ale funkcjonalnych...
1
0
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (16)