Micro Drone 3.0 - miniaturowy dron z możliwością rozbudowy

0
Maciej Luśtyk
28 Lipiec 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Dzisiaj kolejna porcja ciekawostek z serwisów crowdfundingowych. Tym razem jest to projekt taniego, miniaturowego drona, który pozwala na filmowanie w jakości HD 720p z podglądem obrazu na żywo. Dodatkowo projekt umożliwia rozbudowę drona o kolejne komponenty i mocniejsze podzespoły.
Twórcy Micro Drone 3.0 mają zamiar namieszać na rynku dronów, udostępniając urządzenie o względnie rozbudowanych możliwościach za niewielką cenę. Miniaturowego drona o wymiarach 50 x 145 mm wyposażono w kamerę pozwalającą na rejestrowanie materiału w jakości HD 720p z prędkością 30 kl/s oraz możliwością przesyłania obrazu na żywo na ekrany smartfonów i tabletów. Specjalny tryb 3D pozwoli także na podgląd obrazu z kamery w goglach do rzeczywistości wirtualnej. W tym celu będzie można wykorzystać również niedrogie rozwiązania typu Google Cardboard. Mimo że jakość HD raczej nie znajdzie użycia w zastosowaniach profesjonalnych, to takie urządzenie ma szansę stać się bardzo popularne wśród zwykłych użytkowników pragnących spróbować swoich sił w filmowaniu dronem.
Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Urządzenie otrzymało wymienialną baterią o pojemności 450 mAh, która pozwoli na 8 minut lotu. Zasięg urządzenia to 16 lub 100 metrów, w zależności od tego czy zdecydujemy się na sterowanie za pomocą smartfona czy kontrolera radiowego. Dedykowana aplikacja na smartfony ułatwia katalogowanie nagranego materiału i udostępnia podstawowe narzędzia do jego edycji. Dodatkowo za jej pomocą łatwo zaprezentujemy nasze dokonania na łamach portali społecznościowych. Ciekawostką jest, że dron może latać również do góry nogami, a specjalny algorytm stabilizacji pozwala efektywną pracę na wietrze o prędkości 72 km/h.Najciekawszą jednak cechą nowego drona jest możliwość jego rozbudowy. Konstrukcja umożliwia podłączenie 2-osiowego gimbala do stabilizacji moduły kamery oraz rozbudowę konstrukcji o większe i mocniejsze rotory. Dodatkowo twórcy zamierzają udostępniać darmowe, zróżnicowane projekty kadłubów, które wydrukowane za pomocą drukarki 3D pozwolą spersonalizować naszego drona.

Projekt jest w fazie finansowania za pomocą platformy crowdfundingowej Indiegogo. W ciągu jednego miesiąca twórcom udało się zebrać już ponad 1,5 mln dolarów co kilkunastokrotnie przebija ustaloną wcześniej kwotę potrzebną na rozpoczęcie produkcji. Jeśli wszystko pójdzie według planu Micro Drone 3.0 ukaże się w sprzedaży pod koniec tego roku w cenie $200.

Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu w serwisie Indiegogo.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Nowa lampa Quadralite to nie tylko ciekawa i tania alternatywa dla modelu Profoto A1, ale także najlepszy Speedlite w ofercie producenta.
25
1
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
W czerwcu usłyszeliśmy o powrocie popularnego materiału Acros w nowej odsłonie. Jego możliwości w formacie 120 i 135 będziemy mogli wypróbować już niebawem.
55
0
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
64 GB RAM-u, do 8 TB przestrzeni dyskowej, świetny ekran i usprawniona klawiatura. Najnowszy Macbook Pro to komputer, którego wreszcie znów będą mogli pokochać...
12
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (16)