Aries Blackbird X10 - silna konkurencja na rynku dronów

Autor: Maciej Luśtyk

10 Grudzień 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Rosnąca popularność dronów sprawia, że powstaje coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Część rynku chce przywłaszczyć sobie również nowa firma Aries, której dron, sprzedawany za pośrednictwem serwisu Adorama, będzie mocną pozycją w kategorii dronów filmowych.

Dron został wyposażony w kamerę o kącie widzenia 120° i świetle f/2.8, umożliwiającą nagrywanie filmów w jakości Full HD 1080p z prędkościa 30kl/s (NTSC) i 25kl/s (PAL), a także robienie zdjęć w rozdzielczości 16Mp (4608x3456). Aparat umożliwia także robienie zdjęć seryjnych z prędkością 10 kl/s. Materiał zapisywany jest na karcie SD o pojemności do 32GB. Położenie kamery względem horyzontu można regulować w zakresie 0-90°, dzięki czemu możliwe jest wygodne śledzenie obiektów w zależności od pułapu. Maksymalna wysokość pracy urządzenia to 500 metrów, a akumulator o pojemności 5300 mAh pozwala na 25 minut lotu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Sterowanie urządzeniem odbywa się pomocą specjalnego kontrolera, a dzięki specjalnej aplikacji na smartfony zmienimy ustawienia aparatu, pole widzenia kamery, a także uzyskamy podgląd obrazu na żywo. Zakres działania kontrolera to około 800 metrów.

Urządzenie zostało wyposażone w 6-cio osiową stabilizację wspomaganą technologią GPS, a system bezpieczeństwa zagwarantuje bezpieczny powrót drona w miejsce startu w przypadku zerwania połączenia lub niskiego stanu baterii.

Urządzenie dostępne jest w przedsprzedaży za pośrednictwem sklepu Adorama.com, w cenie $799. Na razie nie wiemy kiedy urządzenie pojawi się polskim rynku, jednak dobry stosunek ceny do możliwości oferowanych przez urządzenie z pewnością zainteresuje dystrybutorów.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Szósta generacja najbardziej stylowego aparatu Fujifilm to przede wszystkim lepsze podzespoły i większa wydajność. Obiektyw pozostaje bez zmian. Aparat pojawi się też w wersji limitowanej z...
29
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Według plotek, już w marcu ujrzymy najnowszą odsłonę flagowego pełnoklatkowego bezlusterkowca marki Leica. Oto, co oferować ma nadchodzący modele Leica SL3.
13
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Przeglądając popularne portale zakupowe łatwo natknąć się na oferty wyjątkowo tanich aparat cyfrowych. Czego można po nich oczekiwać?
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (10)