Aries Blackbird X10 - silna konkurencja na rynku dronów

Autor: Maciej Luśtyk

10 Grudzień 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Rosnąca popularność dronów sprawia, że powstaje coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Część rynku chce przywłaszczyć sobie również nowa firma Aries, której dron, sprzedawany za pośrednictwem serwisu Adorama, będzie mocną pozycją w kategorii dronów filmowych.

Dron został wyposażony w kamerę o kącie widzenia 120° i świetle f/2.8, umożliwiającą nagrywanie filmów w jakości Full HD 1080p z prędkościa 30kl/s (NTSC) i 25kl/s (PAL), a także robienie zdjęć w rozdzielczości 16Mp (4608x3456). Aparat umożliwia także robienie zdjęć seryjnych z prędkością 10 kl/s. Materiał zapisywany jest na karcie SD o pojemności do 32GB. Położenie kamery względem horyzontu można regulować w zakresie 0-90°, dzięki czemu możliwe jest wygodne śledzenie obiektów w zależności od pułapu. Maksymalna wysokość pracy urządzenia to 500 metrów, a akumulator o pojemności 5300 mAh pozwala na 25 minut lotu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Sterowanie urządzeniem odbywa się pomocą specjalnego kontrolera, a dzięki specjalnej aplikacji na smartfony zmienimy ustawienia aparatu, pole widzenia kamery, a także uzyskamy podgląd obrazu na żywo. Zakres działania kontrolera to około 800 metrów.

Urządzenie zostało wyposażone w 6-cio osiową stabilizację wspomaganą technologią GPS, a system bezpieczeństwa zagwarantuje bezpieczny powrót drona w miejsce startu w przypadku zerwania połączenia lub niskiego stanu baterii.

Urządzenie dostępne jest w przedsprzedaży za pośrednictwem sklepu Adorama.com, w cenie $799. Na razie nie wiemy kiedy urządzenie pojawi się polskim rynku, jednak dobry stosunek ceny do możliwości oferowanych przez urządzenie z pewnością zainteresuje dystrybutorów.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Premiera EOS R1 i R5 II już za tydzień? Canon rozpoczął odliczanie
Premiera EOS R1 i R5 II już za tydzień? Canon rozpoczął odliczanie
Canon oficjalnie zapowiada nowe premiery w systemie EOS R i zapraszana na wydarzenie online, które odbędzie się w środę, 17 lipca o godz. 11:00.
11
Sony ZV-E10 II - aparat dla vlogerów z dużymi usprawnieniami (i wyższą ceną)
Sony ZV-E10 II - aparat dla vlogerów z dużymi usprawnieniami (i wyższą ceną)
Sony prezentuje drugą generację aparatu, który w przystępnej cenie oferować ma dużo możliwości osobom zainteresowany nagrywaniem filmów do internetu. Nowy ZV-E10 II to m.in. lepsza...
7
Pixii Max - alternatywa dla Leiki po raz pierwszy z pełną klatką
Pixii Max - alternatywa dla Leiki po raz pierwszy z pełną klatką
Pixii prezentuje swój najnowszy aparat dalmierzowy. Model Max jako pierwszy w serii prowadza matrycę pełnoklatkową, stając się pełnoprawnym rywalem dla aparatów Leica.
14
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (10)