ZANO - Dron, który mieści się w kieszeni

ZANO - Dron, który mieści się w kieszeni
Projekty z serwisu kickstarter coraz częściej trafiają na łamy serwisów poświęconych fotografii. Niedawno prezentowaliśmy Wam projekt ultraszybkich lamp błyskowych, teraz naszą uwagę przykuł miniaturowy dron filmowy.
Celem projektantów Torquing Group LTD było stworzenie drona, którego można zabrać ze sobą w każde miejsce i którego pilotowanie nie będzie wymagało żadnych specjalnych umiejętności. Celem nadrzędnym było umieszczenie urządzenia w przedziale cenowym dostępnym dla każdego. Owocem ich pracy jest ZANO - urządzenie, które można określić mianem pierwszego drona osobistego.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
Zano mierzy 6,5 x 6,5 cm i waży jedynie 55 gram. Te gabaryty mieszczą 5-megapixelową matrycę umożliwiającą nagrywanie filmów w jakości HD, optyczny system stabilizacji obrazu, wbudowany mikrofon, wymienną baterię i slot na kartę SD. Maksymalna prędkość urządzenia to 40 km/h. Sterowanie dronem odbywa się za pomocą aplikacji na systemy iOS i Android. Najciekawszą funkcją wydaje się być opcja śledzenia, która umożliwi podążanie urządzenia za użytkownikiem. Z pewnością przypadnie ona do gustu amatorom kamerek sportowych. Zano umożliwia też bezpośrednie przesyłanie nagranego materiału do serwisów społecznościowych

Czas działania urządzenia to tylko 10 do 15 minut, jednak możliwość wymiany baterii powinna choć częściowo pozwolić na obejście tego problemu. Aby stać się posiadaczem jednego z tych urządzeń należy wesprzeć twórców kwotą 139$. Urządzenie mają być dostępne na wiosnę 2015 roku. Biorąc pod uwagę popularność jaką cieszy się projekt, możemy się spodziewać, że za kilka lat, wraz z rozwojem technologii, drony tego typu staną się powszechne jak obecnie kamerki sportowe.

Więcej informacji znajdziemy na stronie projektu.

Poniżej prezentujemy filmik obrazujący działanie drona.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 100 - zdjęcia przykładowe
26 Cze 2019
W nasze ręce trafił król średnioformatowego systemu Fujifilm. Zobaczcie, jak wyglądają 102-megapikselowe zdjęcia z GFX 100!
2
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4