ZANO - Dron, który mieści się w kieszeni

Autor: Maciej Luśtyk

2 Grudzień 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Projekty z serwisu kickstarter coraz częściej trafiają na łamy serwisów poświęconych fotografii. Niedawno prezentowaliśmy Wam projekt ultraszybkich lamp błyskowych, teraz naszą uwagę przykuł miniaturowy dron filmowy.

Celem projektantów Torquing Group LTD było stworzenie drona, którego można zabrać ze sobą w każde miejsce i którego pilotowanie nie będzie wymagało żadnych specjalnych umiejętności. Celem nadrzędnym było umieszczenie urządzenia w przedziale cenowym dostępnym dla każdego. Owocem ich pracy jest ZANO - urządzenie, które można określić mianem pierwszego drona osobistego.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Zano mierzy 6,5 x 6,5 cm i waży jedynie 55 gram. Te gabaryty mieszczą 5-megapixelową matrycę umożliwiającą nagrywanie filmów w jakości HD, optyczny system stabilizacji obrazu, wbudowany mikrofon, wymienną baterię i slot na kartę SD. Maksymalna prędkość urządzenia to 40 km/h. Sterowanie dronem odbywa się za pomocą aplikacji na systemy iOS i Android. Najciekawszą funkcją wydaje się być opcja śledzenia, która umożliwi podążanie urządzenia za użytkownikiem. Z pewnością przypadnie ona do gustu amatorom kamerek sportowych. Zano umożliwia też bezpośrednie przesyłanie nagranego materiału do serwisów społecznościowych

Czas działania urządzenia to tylko 10 do 15 minut, jednak możliwość wymiany baterii powinna choć częściowo pozwolić na obejście tego problemu. Aby stać się posiadaczem jednego z tych urządzeń należy wesprzeć twórców kwotą 139$. Urządzenie mają być dostępne na wiosnę 2015 roku. Biorąc pod uwagę popularność jaką cieszy się projekt, możemy się spodziewać, że za kilka lat, wraz z rozwojem technologii, drony tego typu staną się powszechne jak obecnie kamerki sportowe.

Więcej informacji znajdziemy na stronie projektu.

Poniżej prezentujemy filmik obrazujący działanie drona.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Szósta generacja najbardziej stylowego aparatu Fujifilm to przede wszystkim lepsze podzespoły i większa wydajność. Obiektyw pozostaje bez zmian. Aparat pojawi się też w wersji limitowanej z...
29
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Według plotek, już w marcu ujrzymy najnowszą odsłonę flagowego pełnoklatkowego bezlusterkowca marki Leica. Oto, co oferować ma nadchodzący modele Leica SL3.
13
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Przeglądając popularne portale zakupowe łatwo natknąć się na oferty wyjątkowo tanich aparat cyfrowych. Czego można po nich oczekiwać?
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (10)