Cascable 4.0 - najbardziej zaawansowana aplikacja zdalnego sterowania teraz jeszcze lepsza

Autor: Maciej Luśtyk

29 Maj 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Cascable to kombajn dla osób, które nie są zachwycone aplikacjami mobilnymi producentów aparatów. Najnowsza wersja wprowadza m.in. wygodny bezprzewodowy tethering, wsparcie dla zewnętrznych dysków, profile najnowszych lustrzanek Nikona i wiele więcej.

Choć mamy rok 2019, a smartfonów niemal nie wypuszczamy z ręki aplikacje mobilne niektórych producentów wciąż wołają o pomstę do nieba. Na szczęście zamiast rwać sobie włosy z głowy możemy skorzystać z remedium w postaci aplikacji Cascable.

Cascable to popularna aplikacja na system iOS, która łączy w sobie funkcjonalność wielu różnych rozwiązań. Za jej pomocą możemy więc zdalnie sterować, podglądać i przesyłać zdjęcia, programować sekwencje poklatkowe, dodawać geotagi czy obliczać właściwe czasy naświetlania w przypadku korzystania z filtrów ND. Oprócz tego, możemy także w prosty sposób edytować zdjęcia i sortować materiał. Do tego w większości sytuacji robi to lepiej niż aplikacje systemowe. Jednym słowem otrzymujemy kombajn, którym powinien zainteresować się każdy fotograf pracujący dużo w terenie.

Bezprzewodowy tethering i wsparcie dla zewnętrznych dysków

Właśnie pojawiła się najnowsza wersja aplikacji, która jeszcze bardziej rozszerza jej funkcjonalność. Przede wszystkim otrzymujemy pełne wsparcie dla bezprzewodowego tetheringu, który umożliwi przesyłanie zdjęć na urządzenia mobilne w trakcie ich wykonywania. Do tego podgląd obrazów z biblioteki będzie mógł być wysyłany na zewnętrzne monitory sparowane z naszym smartfonem, lub tabletem, co może okazać się bardzo pomocne w przypadku pracy studyjnej. Aktualnie funkcja ta oferuje wsparcie dla ponad 30 aparatów. Ich listę znajdziecie tutaj.

Oprócz tego, otrzymujemy możliwość automatycznego przesłania całości nowego materiału z aparatu, gdy ten ten znajdzie się w zasięgu aplikacji oraz wsparcie dla zewnętrznych mobilnych nośników pamięci pokroju SanDisk iXpand. Dzięki połączeniu obydwu tych funkcji możemy skupić się na fotografowaniu, a zdjęcia bez naszej ingerencji trafią na dysk USB.

Wśród nowości znajdziemy także możliwość oceniania zdjęć czy zmiany sposobu wyświetlania zdjęć w aplikacji. Wreszcie otrzymujemy też wsparcie dla popularnych lustrzanek Nikona (D500, D5600, D7500 i D850), które pozostawały do tej pory poza zasięgiem Cascable, a sama aplikacja ma według producenta działać teraz znacznie szybciej.

Wraz z najnowszą wersją znikły funkcje takie jak filtrowanie czy Quick Select. Producent uspokaja jednak, że pojawią się one w udoskonalonej wersji wraz z najbliższą aktualizacją, która powinna pojawić się w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Cena i dostępność

Aplikacja dostępna jest do pobrania za darmo na urządzenia z systemem iOS, ale by cieszyć się pełną funkcjonalnością konieczne będzie wykupienie pakietu Pro - w zależności od preferencji w formie subskrypcji (2 dolary miesięcznie), lub jednorazowego zakupu w cenie 30 dolarów. Osoby, które już wcześniej wykupiły wersję Pro, uaktualnienie do wersji 4.0 otrzymają bezpłatnie.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem cascable.se.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Luminar NEO wprowadza generatywną AI do swoich funkcji. Limitem w edycji będzie już tylko wyobraźnia
Luminar NEO wprowadza generatywną AI do swoich funkcji. Limitem w edycji będzie już tylko wyobraźnia
Twórcy programu Luminar informują o wprowadzeniu nowej funkcji o nazwie GenSwap. Tym samym program dołącza do rosnącego grona aplikacji, które w procesie edycji wykorzystują możliwości...
5
Canon Multi-Camera Control - produkcje wielokamerowe na wyciągnięcie palca
Canon Multi-Camera Control - produkcje wielokamerowe na wyciągnięcie palca
Canon przedstawia nową bezpłatną aplikację na smartfony, która znacznie ułatwić ma pracę w środowisku wielokamerowym. Pozwala obsłużyć do 4 kamer jednocześnie, umożliwiając na szeroką...
5
Project Stardust - Adobe szykuje rewolucję w edycji grafiki
Project Stardust - Adobe szykuje rewolucję w edycji grafiki
„Wszystko będzie warstwą”, tak w skrócie można opisać nową technologię, która według słów producenta ma kompletnie odmienić to, jak pracujemy z produktami Adobe.
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)