Aplikacja Nikon Snapbridge nareszcie pozwala na transfer plików RAW

1

Autor: Maciej Luśtyk

22 Sierpień 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Dobra wiadomość dla osób, lubiących edytować swoje zdjęcia na urządzeniach mobilnych. Ale to nie jedyne nowości.

Debiutująca przed trzema laty wraz z aparatem Nikon D500 aplikacja SnapBridge wyznaczać miała nową jakość na rynku mobilnych rozwiązań do współpracy z aparatami cyfrowymi. Z początku okazała się jednak bublem. Przez długi czas dostępna wyłącznie na system iOS,  poza tym oferowała dość ograniczoną funkcjonalnością.

Wraz z kolejnymi aktualizacjami zaczęła jednak przybierać kształt bardziej odpowiadający pierwotnym założeniom producenta, i choć do tej pory wciąż daleko jej było do ideału, wygląda na to, że najnowsza wersja pozbywa się nareszcie jednego ze swoich największych problemów, na który użytkownicy narzekali od lat.

Nareszcie taka, jaka miała być od początku

Nikon Snapbridge w wersji 2.6 pozwala nareszcie na transfer plików RAW z aparatów wyposażonych w moduł Wi-Fi, ogromnie ułatwiającym tym samym pracę niektórym fotografom realizującym zlecenia w terenie. Użytkownicy nowszego sprzętu Nikona nareszcie będą mogli więc w pełni wykorzystać potencjał, jaki oferuje środowisko programu Lightroom CC (lub innych mobilnych programów do edycji), bez konieczności zabierania w plener całego komputera. Warto przy tym wspomnieć, że funkcja ta oferowana była przez wcześniejszą aplikację mobilną producenta. Ten nie miał więc trudnego zadania, jednak zorientowanie się w sytuacji zajęło mu niemal trzy lata. Ale jak to mówią, lepiej późno niż wcale.

Wraz z nową aktualizacją pojawiają się także inne ciekawe nowości. Przede wszystkim dodano możliwość zdalnego sterowania czasem naświetlania, przysłoną, ostrością i innymi funkcjami aparatu oraz opcję geolokalizacji, ale także zwiększono także prędkość transferu pomniejszonych plików JPEG i ułatwiono proces parowania urządzeń. Snapbridge powoli więc wyrasta na jedną z najciekawszych aplikacji mobilnych na rynku.

Pobierz nową wersję aplikacji

Aplikacja Snapbridge w wersji 2.6 dostępna jest do pobrania za darmo na systemy Android i iOS.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem nikonusa.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
Najnowsza wersja DxO PhotoLab wprowadza wytrenowany o układy AI silnik DeepPRIME, który m.in. zapewnić ma wyjątkowy system odszumiania. Nowości...
15
1
Nowy Photoshop to festiwal sztucznej inteligencji. Właśnie wkraczamy w przyszłość obróbki zdjęć
Nowy Photoshop to festiwal sztucznej inteligencji. Właśnie wkraczamy w przyszłość obróbki zdjęć
Dziś chyba nikt nie ma już wątpliwości, że przyszłość postprodukcji będzie opierać się o funkcje AI, wytrenowane za pomocą sieci neuronowych. Okazuje się jednak, że...
34
1
Lightroom Classic 10 - zaawansowana edycja koloru, podgląd live view i wiele więcej
Lightroom Classic 10 - zaawansowana edycja koloru, podgląd live view i wiele więcej
Dziś Adobe udostępniło aktualizację aplikacji Lightroom Classic do wersji 10. Wraz z nią otrzymujemy wiele ciekawych usprawnień, w tym chyba najważniejszy zaawansowany...
36
0
Powiązane artykuły