Aplikacja Nikon Snapbridge nareszcie pozwala na transfer plików RAW

1
Maciej Luśtyk
22 Sierpień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Dobra wiadomość dla osób, lubiących edytować swoje zdjęcia na urządzeniach mobilnych. Ale to nie jedyne nowości.

Debiutująca przed trzema laty wraz z aparatem Nikon D500 aplikacja SnapBridge wyznaczać miała nową jakość na rynku mobilnych rozwiązań do współpracy z aparatami cyfrowymi. Z początku okazała się jednak bublem. Przez długi czas dostępna wyłącznie na system iOS,  poza tym oferowała dość ograniczoną funkcjonalnością.

Wraz z kolejnymi aktualizacjami zaczęła jednak przybierać kształt bardziej odpowiadający pierwotnym założeniom producenta, i choć do tej pory wciąż daleko jej było do ideału, wygląda na to, że najnowsza wersja pozbywa się nareszcie jednego ze swoich największych problemów, na który użytkownicy narzekali od lat.

Nareszcie taka, jaka miała być od początku

Nikon Snapbridge w wersji 2.6 pozwala nareszcie na transfer plików RAW z aparatów wyposażonych w moduł Wi-Fi, ogromnie ułatwiającym tym samym pracę niektórym fotografom realizującym zlecenia w terenie. Użytkownicy nowszego sprzętu Nikona nareszcie będą mogli więc w pełni wykorzystać potencjał, jaki oferuje środowisko programu Lightroom CC (lub innych mobilnych programów do edycji), bez konieczności zabierania w plener całego komputera. Warto przy tym wspomnieć, że funkcja ta oferowana była przez wcześniejszą aplikację mobilną producenta. Ten nie miał więc trudnego zadania, jednak zorientowanie się w sytuacji zajęło mu niemal trzy lata. Ale jak to mówią, lepiej późno niż wcale.

Wraz z nową aktualizacją pojawiają się także inne ciekawe nowości. Przede wszystkim dodano możliwość zdalnego sterowania czasem naświetlania, przysłoną, ostrością i innymi funkcjami aparatu oraz opcję geolokalizacji, ale także zwiększono także prędkość transferu pomniejszonych plików JPEG i ułatwiono proces parowania urządzeń. Snapbridge powoli więc wyrasta na jedną z najciekawszych aplikacji mobilnych na rynku.

Pobierz nową wersję aplikacji

Aplikacja Snapbridge w wersji 2.6 dostępna jest do pobrania za darmo na systemy Android i iOS.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem nikonusa.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Darktable 3.0 - bezpłatna alternatywa dla Lightrooma teraz jeszcze lepsza
Darktable 3.0 - bezpłatna alternatywa dla Lightrooma teraz jeszcze lepsza
To z pewnością nie najwygodniejszy i nie najpiękniejszy edytor RAW-ów na rynku, ale za darmo oferuje funkcje, które dla wielu mogą okazać się w zupełności...
36
0
Capture One Pro 20 - nowa odsłona czołowego edytora RAW. Większa wygoda i szybkość pracy
Capture One Pro 20 - nowa odsłona czołowego edytora RAW. Większa wygoda i szybkość pracy
Phase One zaprezentowało najnowszą generację programu do edycji zdjęć, który upodobali sobie profesjonaliści. Aplikacja wprowadza ponad 10 ważnych...
28
0
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Edytor RAW o którym było w tym roku chyba najgłośniej, nareszcie dostępny jest do pobrania. Co otrzymujemy wraz z najnowszą odsłoną programu?
15
8
Powiązane artykuły