Aplikacja Nikon Snapbridge nareszcie pozwala na transfer plików RAW

Autor: Maciej Luśtyk

22 Sierpień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Dobra wiadomość dla osób, lubiących edytować swoje zdjęcia na urządzeniach mobilnych. Ale to nie jedyne nowości.

Debiutująca przed trzema laty wraz z aparatem Nikon D500 aplikacja SnapBridge wyznaczać miała nową jakość na rynku mobilnych rozwiązań do współpracy z aparatami cyfrowymi. Z początku okazała się jednak bublem. Przez długi czas dostępna wyłącznie na system iOS,  poza tym oferowała dość ograniczoną funkcjonalnością.

Wraz z kolejnymi aktualizacjami zaczęła jednak przybierać kształt bardziej odpowiadający pierwotnym założeniom producenta, i choć do tej pory wciąż daleko jej było do ideału, wygląda na to, że najnowsza wersja pozbywa się nareszcie jednego ze swoich największych problemów, na który użytkownicy narzekali od lat.

Nareszcie taka, jaka miała być od początku

Nikon Snapbridge w wersji 2.6 pozwala nareszcie na transfer plików RAW z aparatów wyposażonych w moduł Wi-Fi, ogromnie ułatwiającym tym samym pracę niektórym fotografom realizującym zlecenia w terenie. Użytkownicy nowszego sprzętu Nikona nareszcie będą mogli więc w pełni wykorzystać potencjał, jaki oferuje środowisko programu Lightroom CC (lub innych mobilnych programów do edycji), bez konieczności zabierania w plener całego komputera. Warto przy tym wspomnieć, że funkcja ta oferowana była przez wcześniejszą aplikację mobilną producenta. Ten nie miał więc trudnego zadania, jednak zorientowanie się w sytuacji zajęło mu niemal trzy lata. Ale jak to mówią, lepiej późno niż wcale.

Wraz z nową aktualizacją pojawiają się także inne ciekawe nowości. Przede wszystkim dodano możliwość zdalnego sterowania czasem naświetlania, przysłoną, ostrością i innymi funkcjami aparatu oraz opcję geolokalizacji, ale także zwiększono także prędkość transferu pomniejszonych plików JPEG i ułatwiono proces parowania urządzeń. Snapbridge powoli więc wyrasta na jedną z najciekawszych aplikacji mobilnych na rynku.

Pobierz nową wersję aplikacji

Aplikacja Snapbridge w wersji 2.6 dostępna jest do pobrania za darmo na systemy Android i iOS.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem nikonusa.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Adobe Premiere otrzyma opcje generatywnej AI - nadchodzi prawdziwa rewolucja w edycji wideo
Adobe Premiere otrzyma opcje generatywnej AI - nadchodzi prawdziwa rewolucja w edycji wideo
Adobe zapowiada szereg nowych, opartych o układy generatywnej AI funkcji programu Premiere, które pozwolą robić rzeczy, jakie wcześniej wydawały się niemożliwe. Rewolucja w edycji...
8
DaVinci Resolve 19 - nowe funkcje AI, dokładniejszy grading, zarządzanie chmurą i setki usprawnień dla zawodowców
DaVinci Resolve 19 - nowe funkcje AI, dokładniejszy grading, zarządzanie chmurą i setki usprawnień...
Blackmagic Design prezentuje najnowszą wersję swojego programu do edycji wideo. W 19. odsłonie DaVinci Resolve znajdziemy masę usprawnień i nowe funkcje, które znacznie przyspieszą...
6
Luminar debiutuje w wersji na iPada i… Apple Vision Pro
Luminar debiutuje w wersji na iPada i… Apple Vision Pro
Konkurent dla Lightrooma, program Luminar, debiutuje w końcu w wersji na iPada. Nowa aplikacja chce odmienić sposób w jaki edytujemy, łącząc zabawę z profesjonalnymi rezultatami.
6
Powiązane artykuły