Nikon

Wszystkie artykuły z tagiem: "Nikon" w serwisie fotopolis.pl:
Nikon zaprzestaje sprzedaży sprzętu fotograficznego w Brazylii
100. rok działalności firmy z pewnością nie wygląda tak, jak życzyłby sobie tego producent. Dla Nikona to głównie czas głębokiej restrukturyzacji. Niedawno słyszeliśmy o zamknięciu fabryki w Chinach, teraz producent zaprzestaje sprzedaży sprzętu fotograficznego w Brazylii. Co to oznacza?
7 Lis 2017
Maciej Luśtyk
0
Nikon D850 - pierwsze wrażenia
Najnowsza lustrzanka Nikona to prawdziwy potwór, który zwrócił uwagę nawet fotografów mocno przywiązanych do innych systemów. Nic dziwnego - wyjątkowo mocna specyfikacja sprawia, że pretenduje on do miana najbardziej uniwersalnego aparatu na rynku. Dziś mieliśmy okazję bliżej mu się przyjrzeć.
6 Wrz 2017
Maciej Luśtyk
1
Nikon D850 - pierwsze zdjęcia przykładowe
Podczas dzisiejszej polskiej premiery nowej lustrzankowej bestii Nikona mogliśmy bliżej przyjrzeć się jej funkcjom. Sprawdziliśmy też, jak nowa 47-milionowa matryca radzi sobie w praktyce. Już niebawem pierwsze wrażenie, a już teraz zobaczcie pierwsze zdjęcia przykładowe wykonane aparatem.
6 Wrz 2017
Maciej Luśtyk
5
Nikon ES-2 - digitalizacja negatywów bez skanera
Oprócz nowego aparatu Nikon pokazał dziś także ciekawe akcesorium, które jeszcze bardziej rozszerza pole zastosowań nowej lustrzanki. Jest nim adapter ES-2, dzięki któremu korzystając ze szkieł makro będziemy mogli “zeskanować” filmy analogowe.
24 Sie 2017
Maciej Luśtyk
6
Więcej szczegółów na temat specyfikacji Nikona D850. Czy nadchodzi lustrzankowa bestia?
Zwykle nie piszemy o plotkach, tym razem jednak prawdopodobieństwo, że znajdą potwierdzenie w rzeczywistości jest bardzo duże. Do sieci wyciekła bowiem oficjalna chińska prezentacja aparatu. Czy będziemy mieli do czynienia z nowym królem lustrzanek?
14 Sie 2017
Maciej Luśtyk
13
Nowe obiektywy Yongnuo z mocowaniami Nikona - YN 100 mm f/2N oraz YN 40 mm f/2.8N
Zgodnie z zapowiedziami kontrowersyjny chiński producent rozszerza ofertę szkieł o nowe modele przeznaczone do lustrzanek firmy Nikon. Czy to coś więcej niż kolejne kopie optyki liderów branży?
1 Sie 2017
Maciej Luśtyk
0
Problemy z migawką w modelu Nikon D750… po raz trzeci
Wygląda na to, że Nikon nadal nie uporał się z wadą produkcyjną migawki, występującą w niektórych egzemplarzach modelu D750. Producent rozszerzył właśnie akcję serwisową o kolejne serie.
17 Lip 2017
Maciej Luśtyk
0
Nikon D7500 - zdjęcia przykładowe
Nikon D7500 pozornie ma wszystko, by stać się jednym z najchętniej wybieranych aparatów APS-C na rynku. Już niebawem pełny test, a na razie zobaczcie jak młodszy brat modelu D500 sprawdza się w praktyce, między innymi na wysokich czułościach.
28 Cze 2017
Maciej Luśtyk
4
ShutterCount 3.0 - sprawdź dokładne zużycie migawki w lustrzance
Przebieg migawki to jedna z głównych rzeczy jakie interesują nas przy zakupie używanego aparatu. Sprawdzenie jej rzeczywistego stanu nie zawsze jest łatwe. Zmienia to nowa wersja aplikacji ShutterCount.
28 Cze 2017
Maciej Luśtyk
1
Jeszcze tylko dzisiaj możecie wziąć udział w konkursie na 100-lecie Nikona
Nikon kończy 100 lat. Z tej okazji ruszamy z konkursem, w którym macie szansę wygrać m.in. voucher o wartości 500 zł i zestaw kolekcjonerskich pinów z jubileuszowej kolekcji akcesoriów producenta. Zadanie konkursowe jest pozornie proste, ale trzeba wykazać się kreatywnością.
26 Cze 2017
Maciej Luśtyk
0