Cascable Transfer - bezprzewodowe przesyłanie zdjęć z aparatu na Maca

0
Maciej Luśtyk
25 Listopad 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Cascable dało się poznać jako remedium na często niedoskonałe aplikacje mobilne aparatów. Teraz, bliźniaczy Canscable Transfer pozwoli na bezpośrednie bezprzewodowe przesyłanie materiału na komputery Mac.

Funkcje bezprzewodowe są standardem na rynku aparatów już od dobrych kilku lat. Mimo to aplikacje producentów, służące do ich obsługi, to w wielu wypadkach wciąż źródło frustracji niechęci do korzystania z dobrodziejstw modułów Wi-Fi. Wszystkie z nich pozwalają na przesyłanie materiału na urządzenia mobilne, ale tylko nieliczne umożliwiają bezpośrednie połączenie się z komputerem.

Właśnie w ten problem celuje aplikacja Cascable Transfer, która pozwolić ma nam raz na zawsze rozprawić się z kablami i czytnikami kart. Za jej pomocą bezprzewodowo prześlemy zdjęcia z ponad 50 aparatów na komputery Mac. Co ważne, zdjęcia możemy od razu eksportować do wybranych programów do edycji i katalogować w folderach.

 

Program jest na razie w fazie testów i dostępny jest do pobrania za darmo przez wszystkich zainteresowanych. Producent ostrzega jednak, że choć program oferuje już pełną funkcjonalność, to nadal możemy napotkać na nieoczekiwane problemy. Pod koniec roku pojawi się wersja finalna, która będzie kosztować 14 dolarów. Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup jeszcze w fazie testów, zapłacimy tylko połowę tej ceny.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem cascable.se.

(fot. okładkowa: pexels.com)

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Aplikacja Nikon Snapbridge nareszcie pozwala na transfer plików RAW
Aplikacja Nikon Snapbridge nareszcie pozwala na transfer plików RAW
Dobra wiadomość dla osób, lubiących edytować swoje zdjęcia na urządzeniach mobilnych. Ale to nie jedyne nowości.
18
1
Nowe otwarcie ON1. Oprócz Photo RAW 2020, zobaczymy też edytor wideo, aplikację mobilną i usługę synchronizacji urządzeń
Nowe otwarcie ON1. Oprócz Photo RAW 2020, zobaczymy też edytor wideo, aplikację mobilną i usługę...
Aplikacja ON1 Photo RAW z każda kolejną odsłoną staje się poważniejszą konkurencją dla Lightrooma. Jednak apetyt programistów jest znacznie większy. Już niedługo...
16
0
Luminar 4: Zobacz, jak działa w praktyce inteligentny system podmiany nieba na zdjęciach
Luminar 4: Zobacz, jak działa w praktyce inteligentny system podmiany nieba na zdjęciach
Nowa wersja programu Luminar pojawi się już jesienią. Jedną z głównych nowości będzie rewolucyjny system Sky Replacement Tool, oparty o układ AI. Wiemy już jak będzie...
24
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)