Cascable Transfer - bezprzewodowe przesyłanie zdjęć z aparatu na Maca

Autor: Maciej Luśtyk

25 Listopad 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Cascable dało się poznać jako remedium na często niedoskonałe aplikacje mobilne aparatów. Teraz, bliźniaczy Canscable Transfer pozwoli na bezpośrednie bezprzewodowe przesyłanie materiału na komputery Mac.

Funkcje bezprzewodowe są standardem na rynku aparatów już od dobrych kilku lat. Mimo to aplikacje producentów, służące do ich obsługi, to w wielu wypadkach wciąż źródło frustracji niechęci do korzystania z dobrodziejstw modułów Wi-Fi. Wszystkie z nich pozwalają na przesyłanie materiału na urządzenia mobilne, ale tylko nieliczne umożliwiają bezpośrednie połączenie się z komputerem.

Właśnie w ten problem celuje aplikacja Cascable Transfer, która pozwolić ma nam raz na zawsze rozprawić się z kablami i czytnikami kart. Za jej pomocą bezprzewodowo prześlemy zdjęcia z ponad 50 aparatów na komputery Mac. Co ważne, zdjęcia możemy od razu eksportować do wybranych programów do edycji i katalogować w folderach.

 

Program jest na razie w fazie testów i dostępny jest do pobrania za darmo przez wszystkich zainteresowanych. Producent ostrzega jednak, że choć program oferuje już pełną funkcjonalność, to nadal możemy napotkać na nieoczekiwane problemy. Pod koniec roku pojawi się wersja finalna, która będzie kosztować 14 dolarów. Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup jeszcze w fazie testów, zapłacimy tylko połowę tej ceny.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem cascable.se.

(fot. okładkowa: pexels.com)

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Luminar AI wprowadza funkcję Portrait Bokeh - czy warto dalej inwestować w jasne obiektywy?
Luminar AI wprowadza funkcję Portrait Bokeh - czy warto dalej inwestować w jasne obiektywy?
To w końcu musiało się stać. Oprogramowanie do symulowania rozmycia tła wkracza do świata „dużej” fotografii. Czy funkcja Portrait Bokeh AI w nowym Luminarze...
23
Ważna aktualizacja Capture One 21 - błyskawiczne maskowanie, wygodniejszy eksport, lepsza synchronizacja
Ważna aktualizacja Capture One 21 - błyskawiczne maskowanie, wygodniejszy eksport, lepsza...
Capture One wypuszcza aktualizację edytora zdjęć, która czyni program C1 2021 jeszcze lepszym. Tym razem usprawnienia przełożą się głównie na efektywność pracy....
14
Duża aktualizacja Adobe Premiere Pro: wsparcie dla Apple M1 i automatyczna zamiana mowy na napisy
Duża aktualizacja Adobe Premiere Pro: wsparcie dla Apple M1 i automatyczna zamiana mowy na napisy
Firma Adobe udostępniła nową aktualizację programu Adobe Premiere Pro, zawierającą m.in. dwie duże funkcje. Pierwszą z nich jest Speech to Text do zamiana mowy w filmach na tekst. Drugą wsparcie...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)