Cascable Transfer - bezprzewodowe przesyłanie zdjęć z aparatu na Maca

0
Maciej Luśtyk
25 Listopad 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Cascable dało się poznać jako remedium na często niedoskonałe aplikacje mobilne aparatów. Teraz, bliźniaczy Canscable Transfer pozwoli na bezpośrednie bezprzewodowe przesyłanie materiału na komputery Mac.

Funkcje bezprzewodowe są standardem na rynku aparatów już od dobrych kilku lat. Mimo to aplikacje producentów, służące do ich obsługi, to w wielu wypadkach wciąż źródło frustracji niechęci do korzystania z dobrodziejstw modułów Wi-Fi. Wszystkie z nich pozwalają na przesyłanie materiału na urządzenia mobilne, ale tylko nieliczne umożliwiają bezpośrednie połączenie się z komputerem.

Właśnie w ten problem celuje aplikacja Cascable Transfer, która pozwolić ma nam raz na zawsze rozprawić się z kablami i czytnikami kart. Za jej pomocą bezprzewodowo prześlemy zdjęcia z ponad 50 aparatów na komputery Mac. Co ważne, zdjęcia możemy od razu eksportować do wybranych programów do edycji i katalogować w folderach.

 

Program jest na razie w fazie testów i dostępny jest do pobrania za darmo przez wszystkich zainteresowanych. Producent ostrzega jednak, że choć program oferuje już pełną funkcjonalność, to nadal możemy napotkać na nieoczekiwane problemy. Pod koniec roku pojawi się wersja finalna, która będzie kosztować 14 dolarów. Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup jeszcze w fazie testów, zapłacimy tylko połowę tej ceny.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem cascable.se.

(fot. okładkowa: pexels.com)

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Darktable 3.0 - bezpłatna alternatywa dla Lightrooma teraz jeszcze lepsza
Darktable 3.0 - bezpłatna alternatywa dla Lightrooma teraz jeszcze lepsza
To z pewnością nie najwygodniejszy i nie najpiękniejszy edytor RAW-ów na rynku, ale za darmo oferuje funkcje, które dla wielu mogą okazać się w zupełności...
36
0
Capture One Pro 20 - nowa odsłona czołowego edytora RAW. Większa wygoda i szybkość pracy
Capture One Pro 20 - nowa odsłona czołowego edytora RAW. Większa wygoda i szybkość pracy
Phase One zaprezentowało najnowszą generację programu do edycji zdjęć, który upodobali sobie profesjonaliści. Aplikacja wprowadza ponad 10 ważnych...
28
0
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Edytor RAW o którym było w tym roku chyba najgłośniej, nareszcie dostępny jest do pobrania. Co otrzymujemy wraz z najnowszą odsłoną programu?
15
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)