Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Cascable Transfer - bezprzewodowe przesyłanie zdjęć z aparatu na Maca

0

Autor: Maciej Luśtyk

25 Listopad 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Cascable dało się poznać jako remedium na często niedoskonałe aplikacje mobilne aparatów. Teraz, bliźniaczy Canscable Transfer pozwoli na bezpośrednie bezprzewodowe przesyłanie materiału na komputery Mac.

Funkcje bezprzewodowe są standardem na rynku aparatów już od dobrych kilku lat. Mimo to aplikacje producentów, służące do ich obsługi, to w wielu wypadkach wciąż źródło frustracji niechęci do korzystania z dobrodziejstw modułów Wi-Fi. Wszystkie z nich pozwalają na przesyłanie materiału na urządzenia mobilne, ale tylko nieliczne umożliwiają bezpośrednie połączenie się z komputerem.

Właśnie w ten problem celuje aplikacja Cascable Transfer, która pozwolić ma nam raz na zawsze rozprawić się z kablami i czytnikami kart. Za jej pomocą bezprzewodowo prześlemy zdjęcia z ponad 50 aparatów na komputery Mac. Co ważne, zdjęcia możemy od razu eksportować do wybranych programów do edycji i katalogować w folderach.

 

Program jest na razie w fazie testów i dostępny jest do pobrania za darmo przez wszystkich zainteresowanych. Producent ostrzega jednak, że choć program oferuje już pełną funkcjonalność, to nadal możemy napotkać na nieoczekiwane problemy. Pod koniec roku pojawi się wersja finalna, która będzie kosztować 14 dolarów. Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup jeszcze w fazie testów, zapłacimy tylko połowę tej ceny.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem cascable.se.

(fot. okładkowa: pexels.com)

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
DaVinci Resolve 17 - darmowy kombajn do edycji wideo otrzymuje ponad 100 nowych funkcji
DaVinci Resolve 17 - darmowy kombajn do edycji wideo otrzymuje ponad 100 nowych funkcji
Program do edycji wideo stworzony przez Blackmagic Design coraz chętniej używany jest jako alternatywa dla Adobe Premiere Pro. Główną zaletą jest oczywiście fakt, że...
34
3
Kodak Professional Select - ta aplikacja automatycznie przebierze twoje zdjęcia
Kodak Professional Select - ta aplikacja automatycznie przebierze twoje zdjęcia
Sztuczna inteligencja porówna jasność i ostrość, oceni kolory i odrzuci zdjęcia, na których bohaterowie akurat mrugali. Brzmi jak mnóstwo oszczędzonego...
6
0
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
Najnowsza wersja DxO PhotoLab wprowadza wytrenowany o układy AI silnik DeepPRIME, który m.in. zapewnić ma wyjątkowy system odszumiania. Nowości...
18
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)