Canon Wi-Fi W-E1 - łączność bezprzewodowa dla EOS-a 7D II, 5DS i 5DS R

0

Autor: Maciej Luśtyk

26 Sierpień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Oprócz nowego aparatu i obiektywów, producent zaprezentował także ciekawy adapter Wi-Fi, który rozbuduje niektóre lustrzanki o funkcje bezprzewodowe.

Jeżeli brak łączności bezprzewodowej w modelach Canon EOS 5DS, 5DS R i 7D Mark II był dla Was tym, co powstrzymywało Was przed ich zakupem, być może warto jeszcze przemyśleć swoją decyzję. Producent zaprezentował bowiem adapter w formie karty SD, który rozbuduje wspomniane wyżej modele o łączność Wi-Fi.

Adapter Canon W-E1 pozwala na bezprzewodowy podgląd i przesyłanie zdjęć do komputerów (PC i Mac) i urządzeń mobilnych z system iOS i Android. Oprócz tego, możliwe będzie zdalne sterowanie funkcjami aparatu, także z poziomu komputera, przy wykorzystaniu oprogramowania EOS Utility (maksymalnie z odległości 10 metrów).

Dodatkowo osoby zastanawiające się nad zakupem modelu 7D Mark II powinna szczególnie ucieszyć wiadomość, że adapter od końca października bieżącego roku będzie dołączy do zestawu handlowego.

Aby korzystać z nowych funkcji, konieczna będzie aktualizacja oprogramowania, które dla poszczególnych modeli zostanie zaprezentowane we wrześniu (5DS i 5DS R) i listopadzie (7D Mark II).

Na zachodzie za urządzenie zapłacimy $50. Na razie nie wiemy ile będzie kosztować na polskim rynku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem canon.pl.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Szukasz wysokiej jakości oświetlacza, który zmieścisz w kieszeni? Poznaj lampy Nanlite.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)