Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Canon Wi-Fi W-E1 - łączność bezprzewodowa dla EOS-a 7D II, 5DS i 5DS R

0

Autor: Maciej Luśtyk

26 Sierpień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Oprócz nowego aparatu i obiektywów, producent zaprezentował także ciekawy adapter Wi-Fi, który rozbuduje niektóre lustrzanki o funkcje bezprzewodowe.

Jeżeli brak łączności bezprzewodowej w modelach Canon EOS 5DS, 5DS R i 7D Mark II był dla Was tym, co powstrzymywało Was przed ich zakupem, być może warto jeszcze przemyśleć swoją decyzję. Producent zaprezentował bowiem adapter w formie karty SD, który rozbuduje wspomniane wyżej modele o łączność Wi-Fi.

Adapter Canon W-E1 pozwala na bezprzewodowy podgląd i przesyłanie zdjęć do komputerów (PC i Mac) i urządzeń mobilnych z system iOS i Android. Oprócz tego, możliwe będzie zdalne sterowanie funkcjami aparatu, także z poziomu komputera, przy wykorzystaniu oprogramowania EOS Utility (maksymalnie z odległości 10 metrów).

Dodatkowo osoby zastanawiające się nad zakupem modelu 7D Mark II powinna szczególnie ucieszyć wiadomość, że adapter od końca października bieżącego roku będzie dołączy do zestawu handlowego.

Aby korzystać z nowych funkcji, konieczna będzie aktualizacja oprogramowania, które dla poszczególnych modeli zostanie zaprezentowane we wrześniu (5DS i 5DS R) i listopadzie (7D Mark II).

Na zachodzie za urządzenie zapłacimy $50. Na razie nie wiemy ile będzie kosztować na polskim rynku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem canon.pl.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Film Pro 400H był jednym z najciekawszych materiałów, które pozostały w stale kurczącej się ofercie profesjonalnych kolorowych negatywów. Niestety 14 stycznia Fujifilm...
17
0
Przedłużona promocja na gimbale Moza - do końca stycznia nawet 400 zł taniej
Przedłużona promocja na gimbale Moza - do końca stycznia nawet 400 zł taniej
Gimbale Moza to atrakcyjna i niedroga alternatywa dla modeli DJI, Zhiyun czy FeiyuTech. W rekordowo niskich cenach kupicie je jeszcze do końca stycznia.
34
0
LG UltraFine OLED Pro - profesjonalny monitor z funkcją Pixel Dimming
LG UltraFine OLED Pro - profesjonalny monitor z funkcją Pixel Dimming
Firma LG wprowadzi na rynek monitor graficzny UltraFine OLED Pro. Będzie miał przekątną 31.5 cale i rozdzielczość 4K.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)