Canon Wi-Fi W-E1 - łączność bezprzewodowa dla EOS-a 7D II, 5DS i 5DS R

Autor: Maciej Luśtyk

26 Sierpień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Oprócz nowego aparatu i obiektywów, producent zaprezentował także ciekawy adapter Wi-Fi, który rozbuduje niektóre lustrzanki o funkcje bezprzewodowe.

Jeżeli brak łączności bezprzewodowej w modelach Canon EOS 5DS, 5DS R i 7D Mark II był dla Was tym, co powstrzymywało Was przed ich zakupem, być może warto jeszcze przemyśleć swoją decyzję. Producent zaprezentował bowiem adapter w formie karty SD, który rozbuduje wspomniane wyżej modele o łączność Wi-Fi.

Adapter Canon W-E1 pozwala na bezprzewodowy podgląd i przesyłanie zdjęć do komputerów (PC i Mac) i urządzeń mobilnych z system iOS i Android. Oprócz tego, możliwe będzie zdalne sterowanie funkcjami aparatu, także z poziomu komputera, przy wykorzystaniu oprogramowania EOS Utility (maksymalnie z odległości 10 metrów).

Dodatkowo osoby zastanawiające się nad zakupem modelu 7D Mark II powinna szczególnie ucieszyć wiadomość, że adapter od końca października bieżącego roku będzie dołączy do zestawu handlowego.

Aby korzystać z nowych funkcji, konieczna będzie aktualizacja oprogramowania, które dla poszczególnych modeli zostanie zaprezentowane we wrześniu (5DS i 5DS R) i listopadzie (7D Mark II).

Na zachodzie za urządzenie zapłacimy $50. Na razie nie wiemy ile będzie kosztować na polskim rynku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem canon.pl.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite - 20% zniżki na lampy plenerowe do końca czerwca
Quadralite - 20% zniżki na lampy plenerowe do końca czerwca
Quadralite informuje o promocji dedykowanej miłośnikom fotografii plenerowej! Od 20 do 30 czerwca otrzymamy 20% rabatu na wybrane modele przenośnych lamp i akcesoriów, idealnych do...
3
Godox wprowadza światła do studiów telewizyjnych i zastosowań estradowych
Godox wprowadza światła do studiów telewizyjnych i zastosowań estradowych
Wyposażone w soczewkę fresnela lampy Godox F7-120 i panele Godox P120 oraz P200 to nowe lampy LED skierowane do zastosowań transmisyjnych.
6
Newell LCD-PB-SD - ładowarka, powerbank i czytnik kart w jednym
Newell LCD-PB-SD - ładowarka, powerbank i czytnik kart w jednym
Newell prezentuje kolejne praktyczne akcesorium dla fotografów. Newell LCD-PB-SD to ładowarka pełniąca również rolę czytnika kart SD, a...
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)