Canon Wi-Fi W-E1 - łączność bezprzewodowa dla EOS-a 7D II, 5DS i 5DS R

0
Maciej Luśtyk
26 Sierpień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Oprócz nowego aparatu i obiektywów, producent zaprezentował także ciekawy adapter Wi-Fi, który rozbuduje niektóre lustrzanki o funkcje bezprzewodowe.

Jeżeli brak łączności bezprzewodowej w modelach Canon EOS 5DS, 5DS R i 7D Mark II był dla Was tym, co powstrzymywało Was przed ich zakupem, być może warto jeszcze przemyśleć swoją decyzję. Producent zaprezentował bowiem adapter w formie karty SD, który rozbuduje wspomniane wyżej modele o łączność Wi-Fi.

Adapter Canon W-E1 pozwala na bezprzewodowy podgląd i przesyłanie zdjęć do komputerów (PC i Mac) i urządzeń mobilnych z system iOS i Android. Oprócz tego, możliwe będzie zdalne sterowanie funkcjami aparatu, także z poziomu komputera, przy wykorzystaniu oprogramowania EOS Utility (maksymalnie z odległości 10 metrów).

Dodatkowo osoby zastanawiające się nad zakupem modelu 7D Mark II powinna szczególnie ucieszyć wiadomość, że adapter od końca października bieżącego roku będzie dołączy do zestawu handlowego.

Aby korzystać z nowych funkcji, konieczna będzie aktualizacja oprogramowania, które dla poszczególnych modeli zostanie zaprezentowane we wrześniu (5DS i 5DS R) i listopadzie (7D Mark II).

Na zachodzie za urządzenie zapłacimy $50. Na razie nie wiemy ile będzie kosztować na polskim rynku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem canon.pl.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
Najnowsze urządzenie do pomiaru kolorów X-Rite pozbywać ma się ważnego problemu tego typu rozwiązań, jakim jest ograniczona zdolność pomiaru powierzchni szorstkich,...
3
0
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
6
0
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową kamerą sportową
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową...
Od czasu gdy pierwsze drony wzbiły się w powietrze zastanawiamy się kiedy wreszcie ujrzymy model, który pozwoliłby na atrakcyjne uchwycenie naszych przygód czy...
8
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)