Canon Wi-Fi W-E1 - łączność bezprzewodowa dla EOS-a 7D II, 5DS i 5DS R

0
Maciej Luśtyk
26 Sierpień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Oprócz nowego aparatu i obiektywów, producent zaprezentował także ciekawy adapter Wi-Fi, który rozbuduje niektóre lustrzanki o funkcje bezprzewodowe.

Jeżeli brak łączności bezprzewodowej w modelach Canon EOS 5DS, 5DS R i 7D Mark II był dla Was tym, co powstrzymywało Was przed ich zakupem, być może warto jeszcze przemyśleć swoją decyzję. Producent zaprezentował bowiem adapter w formie karty SD, który rozbuduje wspomniane wyżej modele o łączność Wi-Fi.

Adapter Canon W-E1 pozwala na bezprzewodowy podgląd i przesyłanie zdjęć do komputerów (PC i Mac) i urządzeń mobilnych z system iOS i Android. Oprócz tego, możliwe będzie zdalne sterowanie funkcjami aparatu, także z poziomu komputera, przy wykorzystaniu oprogramowania EOS Utility (maksymalnie z odległości 10 metrów).

Dodatkowo osoby zastanawiające się nad zakupem modelu 7D Mark II powinna szczególnie ucieszyć wiadomość, że adapter od końca października bieżącego roku będzie dołączy do zestawu handlowego.

Aby korzystać z nowych funkcji, konieczna będzie aktualizacja oprogramowania, które dla poszczególnych modeli zostanie zaprezentowane we wrześniu (5DS i 5DS R) i listopadzie (7D Mark II).

Na zachodzie za urządzenie zapłacimy $50. Na razie nie wiemy ile będzie kosztować na polskim rynku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem canon.pl.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)