Canon EOS 5DS - test aparatu

Canon EOS 5DS - test aparatu
Do naszej redakcji trafił długo oczekiwany Canon EOS 5DS z 50-megapikselową matrycą na pokładzie. Ciekawi możliwości aparatu od razu zabraliśmy się za testowanie. Zobaczcie, co oferuje nowa pozycja w ofercie Canona.

1. Wstęp


Aparat Canon EOS 5Ds i bliźniaczy model 5DS R zobaczyliśmy po raz pierwszy na początku lutego 2015 roku. Wtedy też opublikowaliśmy nasze pierwsze wrażenia z obcowania z aparatem. Jednak żeby aparat zagościł w naszej redakcji na testy musieliśmy czekać prawie pół roku.

Canon EOS 5Ds został wyposażony w 50-megapikselową matrycę CMOS, wspomaganą dwoma procesorami DIGIC 6. Obecnie jest to największa ilość pikseli upakowana na pełnoklatkowej matrycy, jaką znajdziemy w aparatach dostępnych na rynku. Oprócz tego, na pokładzie znajdziemy 61-polowy system AF (41 punktów krzyżowych) z technologią EOS Intelligent Tracking, 3,2-calowy ekran Clear View II LCD, możliwość fotografowania w zakresie ISO 50-12800, tryb seryjny 5kl/s, i możliwość nagrywania filmów w jakości FullHD 1080p, tryb HDR oraz tryb wielokrotnej ekspozycji i zdjęć z interwałem czasowym. Ciekawymi nowościami jest możliwość fotografowania z użyciem cropa 1,3x, 1,6x oraz w formatach 1:1, 4:3 i 16:9, usprawnione menu trybów obrazu Fine Detail Picture Style, oferujące zaawansowane opcje wyostrzania oraz nowy system amortyzacji lustra i wyświetlania informacji w wizjerze.
Zobacz wszystkie zdjęcia (10)
Z taką specyfikacją aparat będzie konkurencją dla dotychczasowego króla megapikseli wśród lustrzanek - Nikona D810, a także dla zaprezentowanego ostatnio aparatu Sony A7R II, który może pochwalić się matrycą o rozdzielczości 42 Mp.

Aparat dostępny jest w sprzedaży w cenie 14 999 zł za samo body. Bliźniaczy model 5Ds R, w którym zniwelowano działanie filtra dolnoprzepustowego kupimy w cenie 15 999 zł.

W zestawie handlowym oprócz aparatu znajduje się:

  • ładowarka
  • bateria
  • kabel USB
  • bateria
  • pasek na ramię
  • instrukcja


Linki:


Oficjalny news o aparacie: Canon EOS 5DS i 5DSR - nowa jakość wśród lustrzanek
Pierwsze wrażenia: Canon EOS 5DS i 5DSR - pierwsze wrażenia
Pierwsze zdjęcia przykładowe: Canon EOS 5DS - zdjęcia przykładowe
Inne teksty o systemie Canon EOS można znaleźć pod tagiem CEF
orientacyjne porównanie rozmiarów matryc - matryca testowanego aparatu na zielono

Test podzieliśmy na następujące rozdziały:
]> */


]

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2
Okiem zawodowca: Lumix S1 i S1R
28 Mar 2019
Fotografka National Geographic, kreatywny portrecista, utytułowany fotoreporter publikujący w prasie... Zobaczcie, co o nowych pełnoklatkowych korpusach Panasonic mówią profesjonalni fotografowie.
0
Obiektyw do zadań specjalnych, czyli Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro i powiększenie 5:1 w praktyce
20 Mar 2019
Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro to jedno z niewielu specjalistycznych szkieł kierowanych do miłośników ekstremalnych powiększeń na rynku. Jest przy tym konstrukcją znacznie nowszą i tańszą od swojego konkurenta. Zobaczcie, na co je stać.
6
Galeria zdjęć w twoim salonie? Oto przyjazne dla portfela wydruki, dzięki którym stworzysz prywatną wystawę
6 Mar 2019
Dostępność usług drukowania takich jak MojObraz.pl pozwala nam stworzyć z salony własną salę wystawową. Przyjazne portfelowi, szybkie i łatwe z punktu widzenia klienta - nie ma powodu, dla którego nie warto by było spróbować.
0