Canon EOS 5DS - test aparatu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
8
Ergonomia:
9
Cena / Jakość:
7
Wydajność:
6
Funkcjonalność:
7
Marka:
Canon
Nasza ocena:

Do naszej redakcji trafił długo oczekiwany Canon EOS 5DS z 50-megapikselową matrycą na pokładzie. Ciekawi możliwości aparatu od razu zabraliśmy się za testowanie. Zobaczcie, co oferuje nowa pozycja w ofercie Canona.

Autor: Maciej Luśtyk

26 Czerwiec 2015
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści


Aparat Canon EOS 5Ds i bliźniaczy model 5DS R zobaczyliśmy po raz pierwszy na początku lutego 2015 roku. Wtedy też opublikowaliśmy nasze pierwsze wrażenia z obcowania z aparatem. Jednak żeby aparat zagościł w naszej redakcji na testy musieliśmy czekać prawie pół roku.

Canon EOS 5Ds został wyposażony w 50-megapikselową matrycę CMOS, wspomaganą dwoma procesorami DIGIC 6. Obecnie jest to największa ilość pikseli upakowana na pełnoklatkowej matrycy, jaką znajdziemy w aparatach dostępnych na rynku. Oprócz tego, na pokładzie znajdziemy 61-polowy system AF (41 punktów krzyżowych) z technologią EOS Intelligent Tracking, 3,2-calowy ekran Clear View II LCD, możliwość fotografowania w zakresie ISO 50-12800, tryb seryjny 5kl/s, i możliwość nagrywania filmów w jakości FullHD 1080p, tryb HDR oraz tryb wielokrotnej ekspozycji i zdjęć z interwałem czasowym. Ciekawymi nowościami jest możliwość fotografowania z użyciem cropa 1,3x, 1,6x oraz w formatach 1:1, 4:3 i 16:9, usprawnione menu trybów obrazu Fine Detail Picture Style, oferujące zaawansowane opcje wyostrzania oraz nowy system amortyzacji lustra i wyświetlania informacji w wizjerze.

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

Z taką specyfikacją aparat będzie konkurencją dla dotychczasowego króla megapikseli wśród lustrzanek - Nikona D810, a także dla zaprezentowanego ostatnio aparatu Sony A7R II, który może pochwalić się matrycą o rozdzielczości 42 Mp.

Aparat dostępny jest w sprzedaży w cenie 14 999 zł za samo body. Bliźniaczy model 5Ds R, w którym zniwelowano działanie filtra dolnoprzepustowego kupimy w cenie 15 999 zł.

W zestawie handlowym oprócz aparatu znajduje się:

  • ładowarka
  • bateria
  • kabel USB
  • bateria
  • pasek na ramię
  • instrukcja

 

Linki:


Oficjalny news o aparacie: Canon EOS 5DS i 5DSR - nowa jakość wśród lustrzanek
Pierwsze wrażenia: Canon EOS 5DS i 5DSR - pierwsze wrażenia
Pierwsze zdjęcia przykładowe: Canon EOS 5DS - zdjęcia przykładowe
Inne teksty o systemie Canon EOS można znaleźć pod tagiem CEF

Test podzieliśmy na następujące rozdziały:
]> */


]

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica SL3 - test praktyczny i zdjęcia przykładowe [RAW]
Leica SL3 - test praktyczny i zdjęcia przykładowe [RAW]
Ta sama niemiecka precyzja, ale teraz z 60 Mp na pokładzie, szybszym autofokusem i odchylanym wyświetlaczem. Sprawdziliśmy, jak Leica SL3 spisuje się w praktyce.
21
Canon EOS R8 - test aparatu
Canon EOS R8 - test aparatu
Najnowsza kompaktowa pełna klatka Canona przełamuje schemat tego, co może oferować aparat dla amatorów. Specyfikacja zapożyczona z wyższego modelu R6 Mark II i przystępna cena...
41
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Szósta generacja jednego z najbardziej oryginalnych aparatów na rynku wprowadza do serii stabilizowaną matrycę o wysokiej rozdzielczości 40 Mp. To nowe możliwości kadrowania i pracy ze...
41
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (14)