Transcend wprowadza karty Wi-Fi SD

0
Patryk Wiśniewski
9 Listopad 2012
Artykuł na: minutę
Transcend wprowadza nową linię kart do swojego portfolio. Producent zdecydował się wejść na rynek kart Wi-Fi SD. Nośniki pamięci będą dostępne w dwóch wersjach pojemnościowych oraz będą umożliwiały dzielenie się zdjęciami pomiędzy urządzeniami lub bezpośrednie ich wgrywanie do internetu.
Transcend zdecydował się rozszerzyć swoją ofertę o karty Wi-Fi SD. Nowe nośniki pamięci będą dostępne w dwóch wersjach pojemnościowych 16GB i 32GB. Obie oferują zapis z prędkością zgodną ze standardem 10 klasy.


Przyszli użytkownicy kart będą mogli korzystać z nich w dwóch trybach: Direct Share i Internet. Pierwszy umożliwia bezpośredni przesył zdjęć pomiędzy aparatem, a innymi urządzeniami podłączonymi do sieci.

Po przełączeniu karty w tryb Internet, nośnik może połączyć się z siecią przy użyciu aplikacji Wi-Fi SD App, która jest dostępna na platformę iOS i Android. Możemy w niej przeglądać zdjęcia i przesyłać je za jej pośrednictwem.

Nie wiemy jeszcze kiedy karty pojawią się w sprzedaży, znamy za to ich amerykańskie ceny. Wersja 16GB została wyceniona na 69$, a 32GB na 99$.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Na pewno nie raz słyszeliście już o sytuacjach gdy hakerzy żądają okupu za odblokowanie firmowych komputerów. Okazuje się, że ofiarami podobnych działań mogą także...
18
0
Rok 2019 na półmetku. Rynek aparatów w coraz gorszej sytuacji
Rok 2019 na półmetku. Rynek aparatów w coraz gorszej sytuacji
Jeśli myśleliście, że rynek fotograficzny dotknął już dna i w końcu przyjdzie czas na poprawę, mamy złą wiadomość. 2019 to kolejny rok z rzędu, w którym branża notuje...
22
27
Meyer Optik Görlitz wraca do gry i zapowiada nowe obiektywy
Meyer Optik Görlitz wraca do gry i zapowiada nowe obiektywy
Nowe kierownictwo, nowe standardy produkcji, nowe podejście do marketingu i biznesu oraz zapowiedź odświeżonych obiektywów i zupełnie nowej linii szkieł - Meyer Optik...
12
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)