Transcend wprowadza karty Wi-Fi SD

0
Patryk Wiśniewski
9 Listopad 2012
Artykuł na: minutę
Transcend wprowadza nową linię kart do swojego portfolio. Producent zdecydował się wejść na rynek kart Wi-Fi SD. Nośniki pamięci będą dostępne w dwóch wersjach pojemnościowych oraz będą umożliwiały dzielenie się zdjęciami pomiędzy urządzeniami lub bezpośrednie ich wgrywanie do internetu.
Transcend zdecydował się rozszerzyć swoją ofertę o karty Wi-Fi SD. Nowe nośniki pamięci będą dostępne w dwóch wersjach pojemnościowych 16GB i 32GB. Obie oferują zapis z prędkością zgodną ze standardem 10 klasy.


Przyszli użytkownicy kart będą mogli korzystać z nich w dwóch trybach: Direct Share i Internet. Pierwszy umożliwia bezpośredni przesył zdjęć pomiędzy aparatem, a innymi urządzeniami podłączonymi do sieci.

Po przełączeniu karty w tryb Internet, nośnik może połączyć się z siecią przy użyciu aplikacji Wi-Fi SD App, która jest dostępna na platformę iOS i Android. Możemy w niej przeglądać zdjęcia i przesyłać je za jej pośrednictwem.

Nie wiemy jeszcze kiedy karty pojawią się w sprzedaży, znamy za to ich amerykańskie ceny. Wersja 16GB została wyceniona na 69$, a 32GB na 99$.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają jeszcze sens?
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają...
Pierwsza Photokina w nowej formule już wiosną. Nie weźmie w niej jednak udziału trzech głównych producentów sprzętu. Czy firmom fotograficznym targi są jeszcze do...
4
6
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Zatrzymany przed rokiem przez chińską służbę bezpieczeństwa, jeden z najbardziej znanych fotoreporterów Pańswa Środka,...
9
0
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Pentax, choć cały czas ma wierne grono użytkowników, już od dłuższego czasu wędruje poboczem rynku fotograficznego. W obliczu działań Sigmy producentowi będzie jeszcze...
25
24
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)